BERLIN · POCZDAM · TROPICAL ISLANDS · SZCZECIN · ŚWINOUJŚCIE · MIĘDZYZDROJE · KOŁOBRZEG · DOBRZYCA

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce Terminy). Przejazd do Berlina. Udamy się do dzielnicy Marzahn. Pobyt w miejskim parku Ogrody Świata. Można tu zobaczyć sztukę ogrodową z całego świata: ogrody w stylu chińskim, japońskim, balijskim, orientalnym (arabskim), koreańskim i włoskim, a także angielski labirynt. Przejazd do centrum miasta. Rejs statkiem spacerowym po Szprewie – zobaczymy Wyspę Muzeów, dzielnicę rządową wraz z siedzibą kanclerz Niemiec, nowy dworzec główny oraz zabytkowe mosty łączące brzegi rzeki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Polski.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do centrum Berlina. Wzdłuż pozostałości „muru berlińskiego” do Alexanderplatz – głównego placu dawnego Berlina. Wjazd na wieżę telewizyjną – liczącą 368 metrów wysokości, najwyższy budynek w Europie. Wewnątrz kuli, na wysokości 203,8 metra nad ziemią, znajduje się taras widokowy. Możliwość doznania niezapomnianych wrażeń estetycznych z punktu widokowego. Aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego – Reichstagu. Następnie przez dzielnicę rządową udamy się do serca zachodniej części miasta – Europa Center, gdzie zobaczymy zegar upływającego czasu, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedachtniskirche. Spacer po promenadzie Kurfurstendamm do ekskluzywnego domu towarowego w Berlinie – KaDeWe. Czas wolny. Powrót na obiadokolacę i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Poczdamu. Spacer po mieście. Udamy się do parku Sanssouci: Pałac Sanssouci, Nowy Pałac, domek Chiński, kościół Pokoju, oranżeria, Grota Neptuna, Lustgarten w stylu francuskim z ogrodem różanym i holenderskim oraz z licznymi fontannami. Przejazd do Krausnick. Pobyt w kompleksie Tropical Islands, a w nim: las tropikalny pod dachem z 30 tys. roślin, w tym drzewa, krzewy, pnącza, orchidee, liany, rośliny mięsożerne, wioska tropikalna (Pawilon Bali, brama świątyni balijskiej, długi dom z Borneo, dom samoański, dom tajski), piaszczyste plaże z leża-kami, laguna, sztuczna rzeka, podziemne zjeżdżalnie, jacuzzi, groty i wodospady, Morze Południowe, najwyższa w Niemczech wieża ze zjeżdżalnią wodną na terenie Saksonii. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Szczecina. Zwiedzanie najpiękniejszych zabytków i atrakcji miasta: gotycki kościół św. Jana Ewangelisty, Brama Portowa, Bazylika Archikatedralna, Zamek Książąt Pomorskich, kościół śś. Piotra i Pawła, Brama Królewska, pałac „Pod Globusem”, kamienica Loitzów. Spacer Wałami Chrobrego. Podziwiać będziemy wspaniały widok na kanały, port i jezioro Dąbie. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Świnoujścia. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in.: kościół NMP Gwiazdy Morza, morski dworzec promowy, dawny ratusz – obecnie Muzeum Rybołówstwa Morskiego, obiekty fortyfikacji, park zdrojowy. Czas wolny w dzielnicy wczasowo-uzdrowiskowej. Przejazd do Międzyzdrojów. Spacer po molo. Następnie przejdziemy do dzielnicy uzdrowiskowej. W pobliskiej Wapnicy na terenie dawnej kopalni kredy podziwiać będziemy piękne jezioro Turkusowe. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Kołobrzegu, gdzie zobaczymy m.in: neogotycki ratusz, gotycki kościół konkatedralny, Pałac Brunszwickich, Akademię Brunszwickich, Akademię Rycerską, XIV-wieczną basztę prochową, fortyfikacje z latarnią morską. Spacer po uzdrowisku promenadą nadmorską. Przejazd do Dobrzycy. Zwiedzanie ogrodów tematycznych „Hortulus” oraz szkółki roślin ozdobnych. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 5 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, pokoje 2 os. z łazienkami
• 5 śniadań, 5 obiadokolacji
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

Uwagi
• program jest ramowy może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport

Data: 12.06.2017 – 17.06.2017 Cena od:990 zł + 80 EUR