PSZCZYNA · BIELSKO-BIAŁA · SZYNDZIELNIA · WISŁA · ISTEBNA · KONIAKÓW · KOCZY ZAMEK · MILÓWKA · WĘGIERSKA GÓRKA · MIĘDZYBRODZIE ŻYWIECKIE · GÓRA ŻAR · ŻYWIEC · TARNOWSKIE GÓRY

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce TERMINY). Przejazd do Pszczyny. Zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy. W Muzeum Zamkowym obejrzymy autentyczne eksponaty z czasów książąt Hochberg von Pless m.in. apartamenty cesarskie oraz stajnie książęce. Następnie spacer po pałacowym parku, który rozciąga się na przestrzeni 48 ha. W połowie XIX w., gdy zaczęto przekształcać go na styl angielski, pojawiły się wszystkie charakterystyczne dla tego typu założeń elementy: rozległe otwarcia widokowe, malownicze skupiska drzew i krzewów oraz liczne rozlewiska i stawy z wysepkami i łukowatymi mostkami. Uzupełnieniem parku były niewielkie zabudowania, które w większości przetrwały do naszych czasów i które zwiedzimy w trakcie spaceru wokół parku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Bielska-Białej, skąd nowoczesną kolejką linową udamy się na Szyndzielnię, podziwiając po drodze piękną panoramę Beskidów. Czas wolny – możliwość wejścia na wieżę widokową lub skorzystania z oferty jednego z największych i najstarszych schronisk w Beskidzie Śląskim. Jest to idealne miejsce dla każdego, kto pragnie odpocząć w otoczeniu przyrody. Zjazd kolejką, po czym zwiedzanie Bielska-Białej: starówka, ratusz, Zamek Książąt Sułkowskich – najstarsza i najbardziej zabytkowa budowla miasta, Teatr Polski, plac Chrobrego. Zobaczymy również Katedrę św. Mikołaja, która powstała w latach 1443–1447, jednak obecny kształt uzyskała dopiero w 1912 r. Na skutek licznych przebudów posiada elementy większości stylów architektonicznych – od gotyku po modernizm. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym przejazd do Wisły. Zobaczymy: skocznię narciarską im. Adama Małysza, Galerię Trofeów Adama Małysza, Zameczek Prezydenta Mościckiego oraz Muzeum Beskidzkie. Następnie udamy się do miejscowości Istebna. Zobaczymy wystawę zabytkowych sprzętów gospodarczych oraz instrumentów muzycznych w chacie Jana KaKawuloka. Przejazd do Koniakowa, gdzie zwiedzimy słynne Muzeum Koronki. W Kolybie „Na Szańcach” – bacówce i sklepie góralskim – możliwość zakupu serów, takich jak: bundz, bryndza, korbacze, żentyca oraz innych tradycyjnych wyrobów góralskich. Następnie będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałą panoramę z punktu widokowego na Koczym Zamku, a w Milówce odwiedzimy Izbę Regionalną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym przejazd do Międzybrodzia Żywieckiego. Kolejką linowo-terenową udamy się na Górę Żar, z której roztaczają się wspaniałe widoki na Beskidy i leżące u ich stóp jeziora: Międzybrodzkie i Żywieckie. Zwiedzanie zlokalizowanej na szczycie Elektrowni Szczytowo-Pompowej, będącej jedyną w kraju wysokospadową elektrownią podziemną. Zjazd kolejką, po czym przejazd do Żywca. Krótki spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. ratusz, katedrę NNMP, zespół zamkowo-parkowy: Zamek Komorowskich, Nowy Zamek, park angielski. Wizyta w Muzeum Browaru połączona z degustacją piwa. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Tarnowskich Gór, zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra. Na głębokości 40 m powstał szlak turystyczny o długości 1740 m, łączący trzy szyby: „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”. W czasie niezwykłej wędrówki zobaczymy pochodzące z XVIII i XIX w. przodki górnicze, dawne stanowiska pracy i narzędzia. Blisko 300-metrowy fragment trasy pokonamy łodzią. Dodatkową atrakcją są, znajdujące się na powierzchni, muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 4 noclegi w hotelu **/*** lub pensjonacie, pokoje 2-3 os. z łazienkami
• 4 śniadania, 4 obiadokolacje
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie NNW do 5000 zł

Uwagi
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe- 220 zł
dopłata do pokoju 1-os.-200 zł

16.08.2017 – 20.08.2017 Cena od:790 zł + 220 PLN