PRAGA · WENECJA · RZYM · WATYKAN · POMPEJE · NEAPOL · SAN GIOVANNI ROTONDO · MONTE SANT’ ANGELO · BARI · BAR · DUBROWNIK · MEDJUGORIE · KRKA · LUDBREG · VARAŽDIN

PROGRAM RAMOWY 10 DNI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Pragi. Spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, zabytkowe kamienice z gotyckimi i renesansowymi fasadami, gotycki kościół Tyński, Pałac Goltz-Kinskich, Nowy Ratusz. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Udamy się na Hradczany – „królewską” dzielnicę na zachodnim brzegu Wełtawy: Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, Pałac Czerninów, następnie zamek praski: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Wystawa Historii Zamku Praskiego, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborka, Belweder Królowej Anny i ogrody zamkowe. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Lido di Jesolo.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem już w czasie rejsu po niespotykanym ekosystemie jakim jest laguna wenecka. A w czasie spaceru po historycznym centrum podziwiać będziemy m.in. Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka (wewnątrz), Dzwonnicę, Wieżę Zegarową oraz najpiękniejszy Most Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Msza św. w jednym z kościołów rzymskich. Udamy się do Watykanu. W zależności od obecności Ojca Świętego weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański. Następnie ulicą Via della Conciliazione przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Na Placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Tu papież bł. Jan Paweł II odmówił modlitwę: „Tobie, Matko Nasza, zawierzam losy ludzkości”. Z kolei udamy się do bazyliki Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Śnieżnej. Świątynię tą nawiedzał Święty Jan Paweł II 8 grudnia w dzień Niepokalanego poczęcia Najświętszej Marii Panny. To jedna z „Bazylik Większych”, która zachowała swoją pierwotną formę. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu na szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta, które 24 sierpnia 79 r. zostało zasypane na kilkanaście stuleci ponad 5 metrową warstwą pyłu wulkanicznego, zachowującego obraz starożytnych Pompei, sprzed katastrofy. Zwiedzając Pompeje, zobaczymy liczne świątynie, fora, teatr oraz domy mieszkalne. Nawiedzimy także kaplicę Matki Bożej Różańcowej. Kolejno udamy się do Neapolu. Tura objazdowa. Zobaczymy Zamek Nowy, Zamek Jajeczny, galerię Umberto I, katedrę św. Januarego, patrona miasta. Czas wolny na Piazza Plebiscito ze wspaniałym widokiem na Wezuwiusza, Zatokę Neapolitańską i Capri. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo lub okolicy.

DZIEŃ 6
Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio. Świątynia została wzniesiona z kamienia i drewna. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata o. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Udamy się także do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało o. Pio – czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła – orędownika w walce ze złem. Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Przejazd do Bari – krótkie zwiedzanie miasta ze słynną bazyliką, w której spoczywają relikwie św. Mikołaja oraz znajduje się grobowiec królowej Bony. Świątynia ta uważana jest za symbol miasta i jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Następnie zaokrętowanie na promie płynącym do Baru. Nocleg na promie.

DZIEŃ 7
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Baru. Przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku” (UNESCO) – malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zobaczymy m.in. ponad 20 bastionów i baszt z X-XV wieku, Pałac Rektorów, Pałac Sponza – Archiwum Dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, najstarszą aptekę w Europie (od 1317 roku), renesansowy kościół św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona miasta), Wielką Studnię Onofrię i wiele innych zabytkowych budowli.
Czas wolny na plaży. Przejazd do Medjugorie. Wieczorna adoracja. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Dzień przeznaczony na osobiste refleksje i modlitwy w Sanktuarium. W kościele św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Udział we Mszy św. wejście na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień, gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. W 1989 roku przy ścieżce postawiono odlewy z brązu radosnych i bolesnych tajemnic różańca. Z prawej strony podnóża Podbrdo – Góry Objawień znajduje się Niebieski Krzyż. Czas na osobistą modlitwę. Pobyt w Sanktuarium owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Pożegnanie sanktuarium. Następnie przejazd do Parku Narodowego Rzeki Krka. Spacerując ścieżkami wzdłuż dolnego biegu rzeki zobaczymy liczne wodospady, w tym najwspanialszy – 46-metrowej wysokości Skradinski buk. Czas wolny – wypoczynek na łonie natury. Kolejno udamy się do Ludbregu, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa – miejsce Cudu Eucharystycznego z 1411 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Varaždinu.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
przejazd komfortowym autokarem,
8 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 1 nocleg na promie,
8 śniadań, 9 obiadokolacji,
opiekę i informację turystyczną pilota,
ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i do 5000 zł w RP,
opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Uwagi
• Program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.
• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
• Na bilety wstępu, bilet promowy, nocleg i śniadanie na promie, przewodników miejscowych, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przygotować ok. 220 €

Data: 14.09.2017 – 23.09.2017 Cena od:2 290 zł + 220 EUR