MEXICO CITY · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TEOTIHUACAN TENENGO· DEL AIRE · TONANTZINTLA · PUEBLA · CUERNAVACA JASKINIE W CACAHUAMILPA · TAXCO · ACAPULCO

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Meksyku, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie placu III Kultur, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury: aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego Sanktuarium Maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki, Bazyliki Antycznej, kaplicy Indian, kaplicy Na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan. Spacer po mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków obsydianu, w programie degustacja pulque oraz tequili. Obiadokolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd na główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie kościoła katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropologíay Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której znajdują się wpisane na Listę UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiadokolacja na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenengo del Aire. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla –   pięknym kościółku w stylu baroku folklorystycznego, symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Przejazd malowniczą trasą do Puebli, miasta zwanego „Miastem Aniołów”. Zobaczymy: katedrę, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, a na koniec wizyta w kaplicy Różańcowej – nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., „Ósmym Cudem Świata”. Obiadokolacja i nocleg w Puebla.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa. Wizyta w katedrze z unikatowymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, spacer po głównym rynku, oglądanie z zewnątrz pałacu konkwistadora Hernana Cortesa   . Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej „stolicy srebra”. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w Taxco.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

 

DZIEŃ 7

Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.

 

DZIEŃ 8

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój w Vista Hermosa i obiad w hacjendzie Cortesa .Transfer na lotnisko i wylot z Meksyku.

 

DZIEŃ 9

Przylot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie
• przelot wraz z opłatami lotniskowymi
• 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach ****
• 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad (podczas pobytu w Acapulco – All inclusive)
• opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,
• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 € i 5000 zł w RP,
• napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach,
• zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika
• bilety wstępu, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
• niezbędny dokument paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
• niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• dopłata do pokoju 1-os.: 780 zł

06.11.2017 – 14.11.2017  7 280 zł + 200 USD