LAS VEGAS – WIELKI KANION – LOS ANGELES – HONOLULU – WAIKIKI – PEARL HARBOR – WYSPA OACHU  – ZATOKA HANAUMA  – WYSPA MOLOKAI – LAS I WODOSPAD MANOA– CENTRUM KULTURY POLINEZJI

PROGRAM RAMOWY 16 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Las Vegas z międzylądowaniem. Przylot, przywitanie przez przewodnika i transfer do hotelu. Kolacja, po której czas wolny lub wyjście na spacer po słynnym odcinku drogi Las Vegas Boulevard, znanym z kasyn – the Strip. Nocleg.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, w tym przejazd kolejką naziemną do kasyna Flamingo, założonego przez gangstera Bugsy Siegela. Następnie wizyta w luksusowym centrum handlowym – The Forum Shops – które połączone jest z legendarnym hotelem i kasynem Ceasar’s Palace. Powrót do hotelu, z przystankami na trasie: m.in. znane hotele, takie jak: Mirage, Luxor, Treasure Island, Paris, Venetian i Bellagio. Szczególną atrakcją będzie niesamowity wodny spektakl – pokaz fontann przed Bellagio oraz wybuch wulkaniczny przed Mirage. Czas wolny lub opcjonalnie przejazd na pasaż Fremont Street, możliwość zjazdu na tyrolce SlotZilla Zip Line z prędkością 65 km/h, wśród blasku świateł bijących z kasyn w dzielnicy Old Vegas. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd nad Wielki Kanion, stanowiący jedną z największych atrakcji Stanów Zjednoczonych. Podziwianie kanionu ze szklanej platformy widokowej Skywalk, usytuowanej na wysokości 1219 m nad ziemią i dostarczającej niezapomnianych wrażeń. W trakcie przejazdu zobaczymy również zaporę Hoovera, zbudowaną na rzece Kolorado. Powrót do Las Vegas na kolację i nocleg. Opcjonalnie: wyjście na słynne show Cirque de Soleil (www.cirquedusoleil.com).

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Ok. 6h przejazd autokarem do Los Angeles. Na trasie przystanek na lunch w Calico – „mieście duchów” na pustyni Mojave, założonym w 1881 r. Zasłynęło jako kopalnia srebra, jednak po 1907 roku zostało całkowicie opuszczone. Po przyjeździe zwiedzanie „Miasta Aniołów”, m.in. Kościoła M.B Anielskiej z Porcjunkuli, następnie Teatr Chiński Graumana i spacer po Alei Sław, zawierającej ponad 2600 gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Przejazd przez ekskluzywne dzielnice Beverly Hills, z możliwością podziwiania niezwykłych posiadłości należących do gwiazd. Następnie Bulwarem Zachodzącego Słońca, udamy się do Hard Rock Cafe i Beverly Shopping Center. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Los Angeles: przejazd przez Melrose Avenue i Rodeo Drive – najdroższą i najbardziej elegancką ulicą świata. Po południu udamy się z wizytą do Universal Studios. Niezwykła wycieczka przeniesie nas w świat przemysłu filmowego, będziemy mieli również możliwość  skorzystania z różnych atrakcji, które pozwolą nam poczuć się jak prawdziwe gwiazdy kina. Powrót na kolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie, transfer na lotnisko. Poranny przelot do Honolulu – stolicy wyspy O‘ahu, należącej do archipelagu Hawajów. Tradycyjne powitanie wieńcem kwiatów lei i transfer do hotelu w kurorcie Waikiki. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wizyta w Pearl Harbor – bazie wojskowej, w której, dla Stanów Zjednoczonych, rozpoczęła się II wojna światowa. Rejs statkiem do miejsca upamiętniającego zatopienie pancernika „Arizona”. Zwiedzanie centrum Honolulu: katedra, jedyny w USA Pałac Królewski – ‘Iolani (z zewnątrz), ratusz i rezydencja gubernatora, wizyta na Cmentarzu Zasłużonych dla Pacyfiku. Wieczorem kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie wyspy O‘ahu: wjazd do krateru Diamond Head, gejzer Halona, zatoka Hanauma, punkt widokowy Makapuu.  Pobyt na plaży Waimanalo. Kolejno zwiedzanie Świątyni Buddy – Byodo-In – będącej repliką ponad 950-letniej buddyjskiej świątyni Byodo-in, znajdującej się w japońskim mieście Uji. Następnie udamy się na słynne plaże, idealne do uprawiania surfingu: Sunset i Waimea, po czym wizyta na plantacji ananasów. Wieczorem powrót do Waikiki na kolację i nocleg.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Relaks, czas wolny na plażowanie, zakupy oraz  korzystanie z bogatej oferty atrakcji, znajdujących się na wyspie. Wieczorem kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przelot na wyspę Molokai. Przejazd na półwysep Kalaupapa  oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Ojca Damiana, podziwianie widoków i czas na refleksję wśród pięknych plenerów wyspy. Po południu powrót na wyspę Oahu. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 11

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i plażowanie w Zatoce Hanauma  – ścisłym rezerwacie przyrody. Możliwość pływania i nurkowania w towarzystwie kolorowych, tropikalnych ryb. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd poza Waikiki, aby przespacerować się przez tropikalną dżunglę do wodospadu Manoa. Podziwianie z bliska bujnej przyrody lasów deszczowych strefy podzwrotnikowej. Następnie wyjazd na szczyt góry Tantalus – punkt widokowy z fantastyczną panoramą Honolulu i okolic. Poczęstunek w postaci malasadas – portugalskich pączków, niezwykle popularnych na Hawajach. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 13

Śniadanie. Udamy się na północne wybrzeże wyspy Oahu, po drodze zatrzymując się na najbardziej znanym punkcie widokowym – Nu‘uanu Pali, dostarczającym niesamowitych wrażeń. Przejazd do Centrum Kultury Polinezji – parku tematycznego, nazywanego „żywym muzeum”. Wizyta w narodowych wioskach skansenu: Samoa, Tahiti, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy, Tonga; film o życiu w oceanie w systemie IMAX na ekranie o wysokości 7 pięter. Obiadokolacja w formie bufetu oraz wieczorna rewia “Horyzonty”. Powrót do hotelu na nocleg.

 

DZIEŃ 14

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek w kurorcie Waikiki. Około południa wykwaterowanie z hotelu, bagaże zostawiamy w  przechowalni. Czas na odpoczynek, ostatnie zakupy. Około godz. 18.00 przejazd na lotnisko i wieczorny wylot na kontynent.

 

DZIEŃ 15/16

Przelot do Polski z międzylądowaniem. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
 • przelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi
 • przeloty wewnętrzne
 • przelot na Molokai
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem
 • noclegi w hotelach *** pokoje 2 –osobowe z łazienką
 • śniadania i kolacje
 • opiekę i informację turystyczną pilota i przewodnika miejscowego,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odprawienia Mszy Świętych
 • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych
Uwagi
 •  program o charakterze pielgrzymkowym, z opieką duchową kapłana oraz z możliwością udziału w Mszach Świętych,
 •  program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 •  dokument: paszport + wiza ( każdy uczestnik wyrabia wizę we własnym zakresie)

13.01.2018 – 28.01.2018 Cena od: 23 100 zł