FATIMA · ALJUSTREL · COIMBRA · LIZBONA · ALMADA

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników w Bydgoszczy – Gnieźnie – Poznaniu, transfer na lotnisko. Msza św. na lotnisku. Przelot do Lizbony. Przejazd do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Msza św. Śniadanie, rozpoczęcie rekolekcji. Nauki oparte będą o wybrane treści Orędzia Fatimskiego przedstawione w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej z lat 2009–2017, w oczekiwaniu na 100-lecie objawień. Pierwsza nauka: PEWNI ZWYCIĘSTWA – konfrontacja z cywilizacją śmierci oraz BEZPIECZNI NA KRAWĘDZI CZASU – zawsze przy Maryi (lata 2009–2010). Następnie nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej, które rozpoczęły się 13 maja i trwały do 13 października 1917. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, zbudowaną w miejscu, gdzie troje bawiących się pastuszków zobaczyło nagle błyskawicę, która ich przestraszyła. Gdy wracali do domu, ukazała się im Matka Boska. W 1954 papież Pius XII dekretem „Luce Suprema”  nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej. Ujrzymy także kaplicę Objawień, która pomimo renowacji, zachowała swój pierwotny charakter, kościół Trójcy Przenajświętszej z kaplicami: Najświętszego Serca Jezusowego, Niepokalanego Serca Maryi i Zmartwychwstania Jezusa, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Druga nauka: WIĘCEJ NIŻ DOCZESNOŚĆ – jest niebo, jest piekło, jest czyściec oraz NIE ŻYJEMY DLA SIEBIE – wynagradzanie za grzechy świata (lata 2011–2012). Obiadokolacja, po której weźmiemy udział w uroczystościach religijnych dnia. Nocleg.

 

DZIEŃ 3

Msza św. Śniadanie. Nauka rekolekcyjna: EUCHARYSTYCZNY KLUCZ – cud na cudami, który zmienia wszystko oraz ZAPRASZANI DO NIEBA – jednak różaniec, szkaplerz, sznur pokutny (2013–2014). Przejazd do wioski Aljustrel. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty i Franciszka oraz Łucji. Powrót do Sanktuarium. Nauka rekolekcyjna: POTĘGA RODZINY – domowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła oraz BÓG JEST MIŁOSIERNY – ostatnie słowo należy do Boga, który jest Miłością (2015–2016). Obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych dnia. Nocleg.

 

DZIEŃ 4

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Tu przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy siostra Łucja. Coimbra słynna jest także z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r., uniwersytetu. Zobaczymy również: starówkę, wieżę zegarową Torre, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie oraz memoriał siostry Łucji. Powrót do Fatimy. Nauka rekolekcyjna: DROGA PRZEZ SERCE – przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych (rok 2017). Obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych dnia. Nocleg.

 

DZIEŃ 5

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta: wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny. Kolejno udamy się do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama. Nawiedzimy katedrę Najświętszej Maryi Panny oraz kościół pw. św. Antoniego. Kościół zbudowano na miejscu, gdzie w 1195 roku urodził się święty Antoni. Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag do Almady. Msza św. w Sanktuarium Chrystusa Króla. Ze szczytu postumentu podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Lizbony. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko. Przelot powrotny. Transfer do miejsca zbiórki.

Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi

• 5 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € i 5 000 zł w RP

• udział w codziennych Mszach Świętych oraz w naukach rekolekcyjnych w dniach 2-4

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana,

• niezbędny dokument – paszport lub dowód osobisty

• dopłata do pokoju 1-os.: 420 zł

04.12.2017 – 10.12.2017  2 680 zł + 60 EUR