Zapraszamy na wspaniałą wyprawę nie tylko do krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Pojedziemy także do Tallina, gdzie promem przedostaniemy się do Finlandii, aby choć przez kilka godzin podziwiać jej stolicę – Helsinki. To wszystko w 10 dni!

Kowno – Kłajpeda – Mierzeja Kurońska – Lipawa – Ryga – Tallin – Helsinki – Wilno – Troki

Program ramowy

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski. Przejazd na nocleg do Kowna. Obiadokolacja.
DZIEŃ 2: KOWNO – KŁAJPEDA Od rana zwiedzanie Kowna. W programie: Stare Miasto – Ruiny Zamku, kościół św. Jerzego, rynek, kościół św. Piotra i Pawła, Muzeum Diabłów. Przejazd do Kłajpedy. Po południu zwiedzanie Kłajpedy w formie spaceru. Nocleg w okolicy Kłajpedy. Obiadokolacja.
DZIEŃ 3: MIERZEJA KUROŃSKA Przeprawa do Mierzei Kurońskiej, należącej do Światowego Dziedzictwa UNESCO, pobyt w Nidzie oraz Juodkrante. Wypoczynek nad morzem Bałtyckim. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.
DZIEŃ 4: LIPAWA Przejazd do Lipawy. Zwiedzanie miasta: katedra św. Józefa, kościół św. Trójcy, hala targowa (z zewnątrz), kościół św. Anny, spacer po mieście. Przejazd na nocleg w okolicach Rygi. Obiadokolacja.
DZIEŃ 5: RYGA Przejazd do Rygi. Zwiedzanie: Starówka, katedra luterańska, Katedra Katolicka, Ratusz. Przejazd na 3 nocleg do Tallina. Obiadokolacja.
DZIEŃ 6: TALLIN Zwiedzanie miasta: Stare i Nowe Miasto. (min. mury obronne z basztami, wieżami, Zamek, sobór Aleksandra Newskiego, katedra, Wielka Gildia, Rynek i Ratusz). Obiadokolacja.
DZIEŃ 7: HELSINKI Przeprawa promowa do Helsinek, stolicy Finlandii. Zwiedzanie miasta: Plac Targowy, Pałac Prezydencki, Senat, katedra, Uniwersytet, pomnik Aleksandra II, kościół w Skale. Powrót do Tallina. Obiadokolacja.
DZIEŃ 8: Transfer z Tallina do Wilna. Przejazd na nocleg do Wilna.
DZIEŃ 9: WILNO Zwiedzanie Wilna: kościół św. Pawła i Piotra, Cmentarz na Antokolu, Cmentarz na Rosie, Góra Trzech Krzyży, katedra św. Stanisława z kaplicą św. Kazimierza, Uniwersytet, kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, pomnik Adama Mickiewicza. Obiadokolacja.
DZIEŃ 10: TROKI Przejazd do Trok. Krótkie zwiedzanie miasta. M.in.: zamek na wyspie. Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.
UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

W cenie podstawowej
• 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2*/3* (Kowno x 1, Kłajpeda x 2, Ryga x 1, Tallin x 3, Wilno x 2). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne
• Śniadania kontynentalne (9) i obiadokolacje (9). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
• Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, barek, DVD i WC. W autokarze kawa, herbata, napoje dostępne za złotówki.
• Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.
• Opieka pilota.
Wydatki programowe
• Wstępy + przewodnicy miejscowi + prom do Finlandii około 120 euro.
UWAGA
• Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
Dopłaty (zniżki)

• gwarantowane miejsce w pokoju. 1-os. 900.00 PLN/os.
• Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 10.00 PLN/os.

  1. 2017-08-05 2017-08-14 1890.00 zł