PRIBRAM · SPIAZZI · GENUA · MONAKO · MONTE CARLO · ANTIBES · CANNES · NICEA · LA SALETTE · MEDIOLAN · TRYDENT · ALTÖTTING

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd.(przystanki w zakładce TERMINY).Przejazd do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Czechach– Pribram. Sanktuarium z cudownym posągiem Panny Marii Świętogórskiej, leżące u podnóża Świętej Góry, zostało ufundowane przez jezuitów w XVII w. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, po którym przejazd do Spiazzi. Udamy się do Sanktuarium Madonna della Corona, którego nazwa pochodzi od pięknego usytuowania w koronie alpejskich szczytów. Sanktuarium to w 1988 r. nawiedził papież św. Jan Paweł II. Pokonując kolejne podejścia na szlaku zatrzymamy się na stacjach drogi krzyżowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Genui położonej u stóp Apeninu Liguryjskiego. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od portu i terenów zaprojektowanych na obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zobaczymy latarnię morską z herbem miasta. Następnie odwiedzimy gotycką katedrę San Lorenzo, zobaczymy: Palazzo Ducale oraz plac Ferrari – łączący w sobie historyczność z nowoczesnością, główny plac w centrum miasta, ze słynną fontanną. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie Monako i Monte Carlo. Zobaczymy ogród egzotyczny z tysiącem sukulentów z obu Ameryk, oceanarium z najrzadszymi gatunkami z całego świata, pałac książęcy Grimaldich oraz katedrę Saint Nicolas, w której znajdują się grobowce książęce. Zwiedzanie zakończymy przy kasynie w Monte Carlo. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lazurowego Wybrzeża.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Antibes – typowego miasteczka prowansalskiego. Przejazd do Cannes – najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej: promenada La Croisette, pałac festiwalowy, przed którym biegnie słynna aleja gwiazd, stary port. Następnie udamy się do Nicei. Zobaczymy Starówkę z wąskimi uliczkami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim, targ kwiatowy, słynną Promenadę Anglików. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Zwiedzimy jedną z wytwórni perfum Fragonard. Przejazd do La Salette. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette we francuskich Alpach, położone na wysokości 1800 m n.p.m. Wspaniałe otoczenie pięknych gór, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników. Tutaj – Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846 roku. Obiadokolacja i nocleg w La Salette.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta – gotycka katedra Narodzin Świętej Marii, na szczycie sklepienia znajduje się relikwia Świętego Gwoździa z Krzyża. Następnie – plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej La Scala oraz Bazylika św. Ambrożego, w której spoczywają szczątki tego Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do Trydentu – miejsca zgromadzeń soborowych. Mijając najpiękniejsze pałace, zabytkowe wieże, dotrzemy do placu Katedralnego. Nawiedzimy Katedrę San Vigillo. Na placu Katedralnym zobaczymy również fontannę Neptuna. Przejazd do Altötting. Zobaczymy: Kaplicę Łask z IX w., w której znajduje się słynna rzeźba Czarnej Madonny, kościół św. Konrada oraz Bazylikę św. Anny. Na Kappelplatzu zobaczymy także barokową fontannę Madonny oraz kościół św. Magdaleny z XVIII w. Obiadokolacja i nocleg w Altötting.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki i zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami
• 8 śniadań, 8 obiadokolacji
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € do 5 000 zł na terenie RP

Uwagi
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach Św.
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 130 euro
• dopłata do pokoju 1-os.: 690 zł

Data: 15.09.2017 – 23.09.2017 Cena od:2 280 zł + 130 EUR