W ciągu 9 dni nawiedzimy trzy znane Sanktuaria Maryjne: francuskie Lourdes i La Salette oraz austriackie Mariazell. Nie zabraknie czasu na osobistą modlitwę i adorację. Po drodze będzie wiele atrakcji turystycznych Mediolan z La Scalą, sławne Księstwo Monaco, Monte Carlo, promenada gwiazd w Cannes, Avignon z pałacem papieży okresu „niewoli awignońskiej”, średniowieczne mury Carcassonne, na końcu Genewa – miasto będące siedzibą licznych organizacji międzynarodowych.

 

Mariazell – Mediolan – Monaco – Monte Carlo – Cannes – Avignon – Carcassonne – Lourdes – La Salette – Genewa

Program ramowy

DZIEŃ 1: Po przekroczeniu granicy. Przejazd na nocleg do Czech. Obiadokolacja.
DZIEŃ 2: MARIAZELL Przejazd do Mariazell jednego z najważniejszych w Europie sanktuariów Maryjnych, nawiedzenie bazyliki. Nocleg we Włoszech. Obiadokolacja.
DZIEŃ 3: MEDIOLAN Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta: monumentalna katedra z białego marmuru, Pasaż Victora Emanuela z 1876 r., La Scala – teatr operowy numer jeden na świecie. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4: MONACO – MONTE CARLO – CANNES Przejazd do Francji na Lazurowe Wybrzeże. W programie zwiedzanie Monaco: Pałac Grimaldich, katedra z Grobowcem Księżnej Grace oraz znane Oceanarium. Później przejazd przez Monte Carlo. Zwiedzanie Cannes: Pałac Festiwali Filmowych, spacer Aleją Gwiazd – znaną nadmorską promenadą. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5: AVIGNON – CARCASSONNE – LOURDES Zwiedzanie Avignonu: Pałac Papieski i rozsławiony przez piosenkę stary most St. Benezet. Przejazd do Carcassonne – wspaniałego średniowiecznego miasta warownego. Wieczorem przyjazd do Lourdes. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 6: LOURDES Pobyt w Lourdes – nawiedzenie bazyliki Różańca Świętego, bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Wieczorem udział w procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 7: LOURDES – LA SALETTE Wyjazd wcześnie rano. Przejazd w Alpy do La Salette – Sanktuarium Płaczącej Madonny. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 8: GENEWA Przejazd do Szwajcarii. Krótki postój w Genewie – centrum polityki międzynarodowej i ważnym ośrodku kultury oraz nad Jeziorem Genewskim. Po południu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd do Polski.
DZIEŃ 9: Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.
UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

W cenie podstawowej
• 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2*/3* (Czechy x1, Północne Włochy x1, Liguria x 1, ok. Avignonu x 1, Lourdes x 2, ok. Grenoble x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
• Śniadania kontynentalne (7) i obiadokolacje (7). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
• Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
• Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR,CHP, NW i bagaż do 1000 zł.
• Opieka pilota.
• Opieka duchowa.
Wydatki programowe
• Wstępy + wjazdy do miast + przewodnicy miejscowi około 55 euro.
UWAGA
• Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
Dopłaty (zniżki)

• Gwarantowane miejsce w pokoju. 1-osobowym. 700.00 PLN/os.
• Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 10.00 PLN/os.

1. 2017-08-05 2017-08-13 2195.00
2. 2017-09-02 2017-09-10 2195.00