Costa Blanca to doskonałe miejsce, by podziwiać piękne widoki gór stykających się z morzem, zażyć kąpieli słonecznej lub spróbować swoich sił w nurkowaniu, przecinając płetwami toń Morza Śródziemnego. Magiczny region Hiszpanii, w którym praktycznie cały rok jest słońce, a nadmorskie miejscowości tętnią życiem przez całą dobę. Urzekająca architektura Alicante, nazywanego również rozrywkową stolicą regionu, wraz z licznymi uroczymi kawiarenkami i najlepszymi w okolicy dyskotekami powoduje, że każdy znajduje tu coś dla siebie. A po całym dniu pełnym wrażeń i zwiedzania, nadmorskie miasto daje chwilę wytchnienia spowitą promieniami zachodzącego za horyzontem słońca, przy carajillo lub kieliszku hiszpańskiej sherry.

Program:

1 dzień:
Odprawa na lotnisku i przelot do Alicante. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie lub korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.

2 dzień:
Ten dzień to czas na poznanie wspaniałej atmosfery, fascynujących zabytków i najciekawszych atrakcji Alicante, takich jak
– Zamek Santa Barbara – znajduje się na szczycie wzniesienia, z którego rozpościera się piękny widok na miasto, twierdza jest uznawana za symbol miasta
– Barrio de Cruz – stara dzielnica miasta, pełna kolorowych domów i wąskich uliczek, które oddają urok miasta
– Katedra de San Nicolas de Bari – zbudowana w okresie późnego renesansu katedra zachwyca swoją prostotą i powściągliwością architektoniczną, jest także jedną z największych atrakcji Alicante
– Ratusz – piękny budynek w stylu hiszpańskiego baroku, który został zaprojektowany przez znanego hiszpańskiego architekta Lorenzo Chapuli
– Teatro Principal – powstał z datków mieszczan, zachwyca nie tylko swoim neoklasycystycznym wyglądem, ale też akustyką, odbywają się w nim międzynarodowe wydarzenia kulturowe
– Muzeum XX wieku – budynek pełnił wcześniej wiele funkcji, w tym więzienia czy też ratusza, obecnie znajdują się w nim dzieła takich artystów jak Salvador Dali, Pablo Picasso, czy Julio Gonzalez

Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych potraw Walencji jak paella valenciana, tortilla de patatas, czy słodkiego nugatu (płatne według indywidualnych zamówień).

Ponadto Alicante oferuje bogaty wachlarz atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie (w zależności od czasu wolnego):
– Zamek San Fernando – znajdujący się na wzgórzu w centrum miasta zamek, był fortecą obronną podczas wojny napoleońskiej, podczas zwiedzania można podziwiać zachwycającą panoramę miasta
– Muzeum Archeologiczne – pozwala poznać historię Alicante, a także zagłębić się w tajnikach kultury iberyjskiej, zaczynając od prehistorii, przez średniowiecze, na czasach współczesnych kończąc (ok. 3 euro/os)
– Muzeum Taurino – poświęcone tradycji i sztuce walk matadorów z bykami (10 euro/os). Znajduje się ono tuż przy arenie walk byków – Plaza de Torros, gdzie dodatkowo w czasie sezonu walk można uczestniczyć w widowiskowym spektaklu (koszt ok. 20-120 euro/os)
– Playa del Postiguet – znajdująca się niedaleko starego miasta plaża, znana jest ze swojego pięknego piasku i cienia licznych palm, pozwala w pełni cieszyć się słońcem Costa Blanca

Wieczorami proponujemy skorzystać, ze słynnych rozrywek Costa Blanca:
– Teatr w Alicante – zapraszamy na niezapomniane przeżycia podczas spektaklu, musicalu lub opery (od 20 euro/os)
– Sala Clan Cabernet – miejsce, w którym można posłuchać muzyki na żywo, potańczyć, a także wypić drinka lub coś zjeść (płatne indywidualnie wg zamówienia)
– Discoteca Oz – największy klub w Alicante, odwiedzany przez osoby w różnym wieku i oprócz swoich sławnych imprez z pianą, proponuje też zabawę na dachu i smaczne koktajle (płatne indywidualnie wg zamówienia)

3 dzień:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na wypoczynek nad morzem, korzystanie z lokalnych atrakcji albo wzięcie udziału w wybranej wycieczce fakultatywnej.
– Elche – udamy się do urokliwego miasteczka słynącego z Misterium ku czci Matki Bożej, gdzie przespacerujemy się Gajem Palmowym, który jest największym lasem palmowym w Europie i atrakcją wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy także przepiękną Bazylikę Św. Marii, gdzie wejdziemy na szczyt wieży kościelnej i będziemy podziwiać roztaczającą się stamtąd panoramę miasta. Cena wycieczki ok. 45 euro/os.
– Torrevieja – zwiedzimy uzdrowiskową miejscowość, która dzięki bogatym złożom soli słynie z charakterystycznego mikroklimatu. Przejdziemy plażą przy słonej lagunie, aby podziwiać krystalicznie czystą wodę. Wybierzemy się też do muzeum znajdującego się w łodzi podwodnej, które jest pierwszym hiszpańskim muzeum tego typu i przedstawia marynarkę wojenną kraju. Na koniec odwiedzimy Interaktywne Centrum Soli, gdzie poznamy najskrytsze tajemnice dotyczące wydobycia soli oraz przemysłu z nią związanego na przestrzeni wieków. Cena wycieczki ok. 45 euro/os.
– Tabarca – wybierzemy się w rejs statkiem na malowniczą wyspę Tabarca, nazywaną rajem hiszpańskiej linii brzegowej. Miasteczko rybackie zaoferuje nam kąpiel w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego, będziemy mieć również okazję przespacerować się urokliwymi uliczkami miasta, które doprowadzą nas do ryneczku, na którym w jednej z licznych restauracji będziemy mieć możliwość spróbowania tradycyjnej ryby „caldero”. Cena wycieczki ok. 49 euro/os.
– Walencja – podczas tej wycieczki zwiedzimy miasto Św. Graala, pełne historycznych dzielnic. W jednej z nich odwiedzimy Patriarchalny Kościół Ciała Chrystusa, który wcześniej był seminarium duchownym, a wnętrza i architektura onieśmielą nas swym renesansowym przepychem. Udamy się również do Muzeum Ceramiki, zachwycającego zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, przepełnionego licznymi kafelkami dodającymi wnętrzom indywidualnego charakteru. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie Muzeum Nauki, usytuowane w zaskakującym i futurystycznym budynku, pozwoli nam doświadczyć nauki poprzez interaktywne wystawy i dobrą zabawę. Cena wycieczki ok. 99 euro/os.
– Murcja – czeka nas podróż do różnorodnej przyrodniczo i krajobrazowo Murcji, której zwiedzanie rozpoczniemy od potężnej gotyckiej Katedry, wybudowanej w pełnej dbałości o szczegóły, zachwycającej swoją architekturą. Przespacerujemy się również po Traperii, będącej główną ulicą w mieście, na której zobaczymy wiele interesujących budynków. Odwiedzimy także zabytkowe Kasyno, dawniej będące klubem dla elit miejskich, łączącym wszelkie obowiązujące w Hiszpanii style architektoniczne i wnętrzarskie. Zwiedzanie zakończymy w Muzeum Sztuk Pięknych, które mieści się w dawnym budynku klasztoru Trójcy Świętej, a w swoich zbiorach posiada dzieła sztuki zebrane na przestrzeni wieków w Murcji. Cena wycieczki ok. 89 euro/os.

Wieczorem proponujemy odwiedzić lokalne tawerny, puby i restauracje w nadmorskich miejscowościach, w których będziemy mieli niepowtarzalną możliwość smakowania specjałów kuchni hiszpańskiej oraz lokalnych win, sangrii czy hiszpańskiej sherry (płatne indywidualnie wg zamówienia).

4 dzień:
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe:
Hotele 3* – położone na wybrzeżu i oddalone ok. 50-400m od morza i ok. 50 km od Alicante. Wszystkie hotele dysponują wygodnymi pokojami 2- osobowymi (z możliwością 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Informacje dodatkowe:
– Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Alicante.
– Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
– Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
– W przypadku wylotu z Alicante w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
– Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
– „Single” – bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
– „Zniżki dla dzieci” – dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.

Cena zawiera
– przelot samolotem na wybranej trasie
– opłaty i podatki lotniskowe
– koszt przewozu bagażu podręcznego (RYANAIR o wymiarach 55x40x20cm, waga do 10 kg)
– 3 noclegi w hotelu 3*
– zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
– 3 śniadania
– 3 obiadokolacje
– opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
– podstawowe ubezpieczenie KL, NW, bagażu
– gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera
– Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 80 – 110 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
– Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
– Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
– Kosztu napoi do obiadokolacji – płatne według indywidualnych zamówień.
– Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (RYANAIR – do 15kg). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
– Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

1. 11.06.2017 – 14.06.2017 2090 PLN
2. 10.09.2017 – 13.09.2017 2090 PLN