Mediolan – miasto o niepowtarzalnym i niezwykle urokliwym klimacie, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, a jednocześnie biegnie z duchem czasu. Miasto cudownych skarbów architektonicznych ukrytych wśród nowoczesnej zabudowy, wspaniałej opery La Scala, galerii wielkich mistrzów malarstwa, salonów najsłynniejszych światowych projektantów i kreatorów mody Armaniego, Gucciego, Dolce&Gabbana, Prady oraz San Siro jednego z największych stadionów piłkarskich świata. To także symbol bogactwa i rozrywki, gdzie można dobrze zjeść, skosztować wspaniałej kawy, czy drinków, doskonale się bawić i chłonąć klimat wielkiego, modnego miasta. 

Program:

1 dzień: 
Odprawa na lotnisku i przelot do Mediolanu – stolicy Lombardii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.

2 – 3 dzień: 
Kolejne dwa dni to czas na poznanie fascynującej atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak
– Plac Katedralny i Katedra Duomo – symbol Mediolanu, wspaniała, fascynująca i monumentalna budowla w całości zbudowana z marmuru
– Pałac Królewski (Palazzo Reale) – była rezydencja królewska, będąca dziś miejscem najsłynniejszych wystaw i ważnych wydarzeń kulturalnych
– La Scala – jedna z najsłynniejszych scen operowych na świecie, gdzie miały miejsce premiery takich oper jak Madame Butterfly Pucciniego czy Nabucco i Otello Verdiego
– Zamek Sforzów – wielokrotnie przebudowywana siedziba książęca rodu Sforzów, będąca dziś muzeum, w którym znajdziemy między innymi ostatnie nieukończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini
– Parco Sempione – uroczy park w samym centrum miasta, miejsce odpoczynku z okazją do podziwiania imponującego widoku na Zamek Sforzów
– Narodowe Muzeum Nauki i Techniki z wielką kolekcją drewnianych modeli, wynalazków Leonarda da Vinci, w tym m.in. słynną maszyną latającą
– Muzeum Archeologiczne w klasztorze benedyktyńskim, gdzie można zobaczyć pozostałości murów obronnych i wiele znalezisk z różnych okresów historycznych
– Bazylika Św. Ambrożego z kaplicami reprezentującymi prawie wszystkie istniejące w Mediolanie style, od neoklasycznych form Ludwika Gagnola, przez barokową kopułę ozdobioną freskami, po renesansowy styl Bernardino Lanino
– Dzielnica Navigli z siecią kanałów, licznymi restauracyjkami oraz nocnymi klubami, oferująca bogactwo możliwości zarówno w dzień, jak i w nocy
– Galeria Vittorio Emanuele, gdzie można ubrać się u najlepszych włoskich projektantów i zobaczyć wspaniałą konstrukcję architektoniczną zwieńczoną przeszklonym dachem i charakterystyczną kopułą
– San Siro – gratka dla miłośników piłki nożnej
– Dworzec Centralny w Mediolanie – jeden z największych tego typu obiektów w Europie, charakteryzujący się niepospolitą architekturą i interesującą historią
– Wieczny Szpital Ca’Granda, dzisiejszy uniwersytet z dziedzińcem projektu Daniela Libeskinda

W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania włoskich potraw, takich jak słynne pizze, makarony, panettone, cannelloni czy focaccia, a także posmakowania wyśmienitej włoskiej kawy oraz lokalnych win, Campari, Grappy, Martini czy Amaretto (płatne indywidualnie wg zamówienia).

Mediolan ma do zaoferowania także bogaty wachlarz ciekawych atrakcji, realizowanych w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:
– Kościół NMP Łaskawej, z którym związana jest legenda o powstaniu panettone – najsłynniejszego mediolańskiego przysmaku, w kościele można podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” Leonarda da Vinci (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
– Klasztor Kartuzów (Certosa di Pavia) – jeden z najokazalszych klasztorów w Europie, najpiękniejsza renesansowa perła Włoch
– Muzeum Triennale – muzeum designu, włoska urbanistyka, architektura, muzyka i sztuka mediów w nowoczesnym stylu (ok. 14 euro/os.)
– Acquario Civico – jednen z najstarszych tego typu obiektów w Europie, prezentujący ponad 100 gatunków zwierząt wodnych włoskiego wybrzeża, jezior i rzek (ok. 15 euro/os.)
– Planetario Ulrico Hoepli – największe i najważniejsze w Europie, zachwyca niesamowitymi pokazami gwiezdnego świata (ok. 5 euro/os.)
– l’Oasi delle Farfalle – motylarnia, w której pomiędzy orchideami i innymi egzotycznymi roślinami lata ponad 250 pięknych motyli (ok. 5 euro/os.)
– Teatro delle Marionette – teatr kukiełkowy posiadający długie tradycje i bardzo chętnie odwiedzany zarówno przez dzieci jak i dorosłych (od 20 euro/os.)
– Quadrilatero d’Oro – Złoty Kwadrat, gdzie wzdłuż czterech ulic Via Montenapoleone, Via Della Spiga, Via Manzoni i Via Sant’Andrea możemy wybrać się na zakupy do znanych butików słynnych włoskich projektantów mody, takich jak Chanel, LV, Chopard, Gucci i Tiffany oraz Gianfranco Ferre, Ermenegildo Zegny, Fendi, Moschino i Prady (płatne we własnym zakresie)

Wieczorami proponujemy słynne mediolańskie rozrywki, które świetnie oddają ducha miasta: 
– Klub Alcatraz – największa „wyspa Muzyki” w Mediolanie (płatne indywidualnie wg zamówienia)
– Rolling Stone Milan – świątynia rock’a w Mediolanie, gdzie swoje koncerty grały takie sławy jak: Iron Maiden, Ben Harper, Black Sabbath i Massive Attack (płatne indywidualnie wg zamówienia)
– Dyskoteka Hollywood to jedna z najbardziej znanych dyskotek we Włoszech, często odwiedzana przez modelki, aktorów, projektantów mody i wielu sławnych ludzi(płatne indywidualnie wg zamówienia)
– Aperitivo – w niektórych lokalach w ramach opłaty za drinka, możemy korzystać z bufetu z ciepłymi i zimnymi przekąskami (ok. 10 euro/os.)
– Teatro alla Scala – opera lub balet w słynnej „La Scali” (od 30 euro/os.)
– Mecz piłkarski – niesamowite wrażenia dla wszystkich fanów ligi włoskiej(od 45 euro/os.)

4 dzień: 
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe: 
Hotele 3* – położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Mediolanu. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone pokoje 2 osobowe (z możliwością 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie – śniadania kontynentalne

Informacje dodatkowe:
– Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Mediolanie.
– Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
– Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
– W przypadku wylotu z Mediolanu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
– Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
 „Single” – bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
– „Zniżki dla dzieci” – dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.

Cena zawiera
– przelot samolotem na wybranej trasie
– opłaty i podatki lotniskowe
– koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 42x32x25cm, waga nie jest określona, RYANAIR o wymiarach 55x40x20cm, waga do 10 kg)
– 3 noclegi w hotelu 3*
– zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
– 3 śniadania
– opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
– podstawowe ubezpieczenie KL, NW, bagażu
– gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
– Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 80 – 120 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
– Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji poza programowych.
– Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
– Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR – do 23kg; RYANAIR – do 15kg). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
– Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

1. 17.09.2017 – 20.09.2017 1390 PLN