Dracula – któż o nim nie słyszał? Ta wyprawa do Rumunii pokaże miejsca związane z tym słynnym „wampirem z Transylwanii”. Będziemy także nad Morzem Czarnym w Konstancy i w Bukareszcie – stolicy Rumunii. Serdecznie zapraszamy!

 

Cluj – Sighisoara – Braszow – Bran – Snagov – Konstanca – Bukareszt – Targovista – Poienari -Curtea De Arges – Sibiu

 

Program ramowy

DZIEŃ 1: Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg na Węgrzech. Obiadokolacja.

DZIEŃ 2: CLUJ Przyjazd do Cluj, stolicy Siedmiogrodu, centrum intelektualnego i akademickiego współczesnej Rumunii. W programie: spacer po malowniczej średniowiecznej starówce z gotyckim kościołem św. Michała, a także Pałac Węgierski będący symbolem najznakomitszego barkowego pałacu miejskiego w Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: SIGHISOARA – BRASZOW Zwiedzanie Sighisoary – miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, znany jako Dracula, m.in.: dom rodzinny Draculi, średniowieczna starówka, Wieża Zegarowa, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej. Przejazd do Braszowa, zwiedzanie ruin Białej Twierdzy, cerkwi Mikołaja, Czarnego Kościoła, spacer promenadą, wjazd kolejką linową na punkt widokowy, skąd podziwiać można panoramę miasta i okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: BRAN – SNAGOV Przejazd do Zamku Bran wzniesionego w XVI w. przez królów węgierskich, uważanego za siedzibę Draculi (gdzie karał swoje ofiary nabijając je na pal. Przejazd przez Sinaia do Snagov. Rejs do Monastyru na wyspie, gdzie jest pochowany Wlad Palownik. Zwiedzanie zabytkowej cerkwi, gdzie na samym środku, pod płytą pochowany jest legendarny Dracula. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: KONSTANCA Przejazd do Konstancy, znanego ośrodka turystycznego ze słynnym kąpieliskiem Mamaja i piaszczystą plażą o długości 8 km. W programie zwiedzania: ruiny rzymskich budowli, Pomnik Owidiusza, Narodowe Muzeum Historii i Archeologii z rezerwatem archeologicznym, cerkiew Przemienienia Pańskiego, meczet Mahmudiye Machmudii. Na koniec spacer promenadą nadmorską. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6: ODPOCZYNEK NAD MORZEM CZARNYM – BUKARESZT Pobyt nad Morzem Czarnym – czas do indywidualnego wykorzystania (plażowanie, zakup pamiątek). Po południu przejazd do Bukaresztu. Spacer po bulwarach, Pałac Parlamentu, cerkiew Stavropoleos. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7: TARGOVISTA – POIENARI – CURTEA DE ARGES Śniadanie. Przejazd do Targovisty, historycznej stolicy Wołoszczyzny, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski w którym rezydował Wlad Palownik, a także miejsce, w którym w 1989 został rozstrzelany znienawidzony dyktator Nicolae Ceaucescu wraz z żoną. Następnie Poenari, kolejne miejsce związane z postacią Draculi – tutaj bowiem znajdują się imponujące ruiny jego zamczyska zwanego Cytadelą Poenari, do których trzeba się wspiąć po 1400 stopniach! Przejazd do Curtea de Arges – krótka przerwa na zwiedzane soboru Mistrza Manole zbudowanego w latach 1512- 1517. Przejazd w okolice Sibiu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: SIBIU Śniadanie. Następnie zwiedzanie Sibiu (postój autokaru 9 godzin), miasta które po wielu perturbacjach I wojny światowej ostatecznie zostało włączone do Rumunii. Część populacji miasta nadal stanowią Węgrzy i Niemcy co związane jest z dziejami historycznymi Sibiu. W programie zwiedzania: średniowieczna Starówka, barokowa katedra, Most Kłamców, sobór (wzorowany na Hagia Sophia w Stambule), czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd w kierunku granicy rumuńsko – węgierskiej w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ 9: Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

W cenie podstawowej
• 7 noclegów w hotelach 3* i 4* (Węgry x 1 , ok. Sighisoara x 1, ok. Braszowa x 1, ok. Bukaresztu x 1, ok. Konstancy x 1, ok. Bukaresztu x 1, ok. Sibiu x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
• Śniadania (7), pakiet 7 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
• Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
• Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.
• Opieka pilota.
Wydatki programowe
• Wstępy, przewodnicy miejscowi około 100 euro.
UWAGI
• Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
Dopłaty (zniżki)

• Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym. 810.00 PLN/os.
• Pakiet 7 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą 280.00 PLN/os.
• Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 10.00 PLN/os.

 

1. 2017-09-02 2017-09-10 1690.00