BUDAPESZT · SZEGED · TIMIŞOARA · HUNEDOARA · ALBA IULIA · SIBIU · BRASOV · BRAN · SINAIA · PREJMER · SIGHISOARA · TÂRGU MUREŞ · TURDA · CLUJ NAPOCA · ORADEA · EGER

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników i wyjazd (przystanki w zakładce TERMINY). Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Spacer po mieście. Zobaczymy: Bazylikę św. Stefana, operę, most łańcuchowy, park miejski z Zamkiem Vajdahunyat, plac Bohaterów i pomnik Millennium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela, aleję Andrassiego, budynek parlamentu, plac Wolności z budynkami Banku Narodowego i Telewizji, pałac Akademii Nauk. Udamy się na Wzgórze Zamkowe. Zobaczymy dziedzińce zamkowe, basztę Rybacką, neogotycki kościół Macieja oraz Bramę Wiedeńską. Obiadokolacja. Wieczorny rejs po Dunaju. Powrót i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Szegedu. Zobaczymy neoromański kościół wotywny. Przy kościele wznosi się wieża Świętego Demetriusa. Udamy się na plac Katedralny, część zabudowy placu stanowią budynki uniwersytetu. Zobaczymy Bramę Bohaterów, a także most nad Cisą – stalowy, wiszący most, którego konstruktorem był Gustave Eiffel. Przejazd do Timişoary, gdzie w VII wieku urodził się papież Konon. Zobaczymy: starówkę, Piata Uniri z katedrą katolicką oraz katedrę serbską, katedrę prawosławną – największą cerkiew w całej Rumunii, gmachy przy Piata Victoriei. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Hunedoary – zwiedzanie Zamku Hunedoara – jednego z największych i najpiękniejszych średniowiecznych zamków Rumunii. Przejazd do Alba Lulia – historycznej stolicy Siedmiogrodu. Zobaczymy katedrę katolicką z grobem Izabeli Jagiellonki, katedrę prawosławną, miejsce koronacji króla Ferdynanda i królowej Marii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Sibiu.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Zwiedzanie Sibiu. Zobaczymy: Katedrę prawosławną pw. Świętej Trójcy z początku XX wieku z kopułą pokrytą barwnymi freskami oraz ikonostasem, ewangelicki kościół parafialny, most Kłamców, schody Ormiańskie. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie starówki: rynek z ratuszem, muzeum historyczne, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie z bramami, Czarny Kościół. Kolejno udamy się do Bran – romantycznego zamku, błędnie uważanego za posiadłość Drakuli oraz Râsnov – zamku chłopskiego usytuowanego na szczycie góry. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Sinaia. Zobaczymy piękne pałace Peleş i Pelişor, wchodzące w skład kompleksu wybudowanego dla rumuńskiej rodziny królewskiej. Pierwszy przypomina bardziej baśniowy renesansowy pałac niż zamek. Drugi to mały zameczek, zbudowany jako prywatna rezydencja króla Ferdynanda. Zwiedzimy także kościół Obronny w Prejmer. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego miasta Sighisoara – prawdopodobnego miejsca urodzenia Drakuli. Przejazd na krótkie zwiedzanie centrum Târgu Mureş: zobaczymy jedną z najpiękniejszych katedr Rumunii, wewnątrz całą pokrytą freskami, secesyjny pałac kultury, teatr narodowy, ratusz. Przejazd do Turdy, gdzie zwiedzimy kopalnię soli. Windą panoramiczną zjedziemy w dół do Sali Rudolf, gdzie znajduje się karuzela z 6 gondolami. Z sali Rudolf zejdziemy schodami do windy, która zawiedzie nas do sali Terezia. Przejazd do Cluj Napoca. Zobaczymy gotycką, katolicką Katedrę św. Michała – z XIV-XV w. oraz katedrę prawosławną. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd na krótkie zwiedzanie secesyjnego centrum Oradei. Przejście przez śródmiejski deptak i pasaż „Pod Czarnym Orłem”. Przejazd do Egeru. Zobaczymy jedną z największych na Węgrzech katedrę katolicką oraz piękne barokowe Stare Miasto. Chętni będą mieć możliwość wejścia na prawdziwy minaret. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
• 8 śniadań, 8 obiadokolacji
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

Uwagi
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny do podróży: dowód osobisty lub paszport
• dopłata do pokoju 1-os.: 630 zł
• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 90 euro

Data: 19.08.2017 – 27.08.2017 Cena od:1 980 zł + 90 EUR