BOBOLICE · OGRODZIENIEC · OJCOWSKI PARK NARODOWY · KRAKÓW · NIEPOŁOMICE · WIELICZKA

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce Terminy). Przejazd na teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej o niepowtarzalnym pięknie krajobrazu ze skalistymi wzgórzami, ostańcami, jaskiniami, malowniczymi wąwozami i bogatą roślinnością. Szlakiem Orlich Gniazd udamy się w okolice Bobolic. Pięknie zrekonstruowana budowla dawnych ruin zamku zachwyca swym wyglądem. Kolejny zamek w okolicach Podzamcza – Ogrodzieniec – chociaż pozostaje w ruinie, przyciąga swoim magnetyzmem, monumentalnością i tajemniczą, bogatą historią. Zwiedzimy Muzeum Zamkowe z salą tortur, tzw. Katownię Warszyckiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd w malownicze dolinki jurajskie do Ojcowskiego Parku Narodowego. Udamy się do Wierzchowia. Zwiedzimy symbol krasu jurajskiego – Jaskinię Wierzchowską Górną. Spacer po OPN. Zobaczymy najbardziej znaną skałę – Maczugę Herkulesa oraz Bramę Krakowską. Udamy się do Jaskini Łokietka oraz do pozostałości zamku kazimierzowskiego w Ojcowie. Następnie zwiedzimy zamek w Pieskowej Skale, we wnętrzach którego znajdują się bogate kolekcje dzieł sztuki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa: Barbakan, Brama i ulica Floriańska, Rynek z Sukiennicami, pomnik Adama Mickiewicza, wieża ratuszowa, bazylika Mariacka za słynnym ołtarzem Wita Stwosza, romański kościół św. Wojciecha. Następnie udamy się do Muzeum Historycznego w podziemiach krakowskiego Rynku. Jedna z licznych atrakcji, to szklana fontanna łącząca podziemia z powierzchnią Rynku. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd w okolice Wzgórza Wawelskiego. Zwiedzimy gotycką katedrę pw. św. Wacława i św. Stanisława. Wejdziemy na wieżę, gdzie zawieszono szereg dzwonów z największym ważącym 8 ton dzwonem Zygmunt z 1521 roku. Perełką katedry jest renesansowa kaplica pw. WNMP zwana Zygmuntowską, wzniesiona w XVI wieku, z charakterystyczną złotą kopułą. Nawiedzimy podziemia katedry – nekropolię polskich królów i bohaterów narodowych. Zobaczymy również Zamek Królewski (z zewnątrz). Czas wolny. Spacer do dzielnicy Kazimierz. Tutaj, niedaleko od licznych synagog, powstały piękne kościoły św. Katarzyny i Bożego Ciała. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Udamy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, zlokalizowanego na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Większość eksponatów stanowią przekazane egzemplarze wycofane z użytku przez wojsko lub władze państwowe. Część natomiast trafiła do muzeum dzięki wymianie z innymi muzeami na świecie. Przejazd do Niepołomic. Zwiedzimy Zamek Królewski, wzniesiony w XIV w. i przebudowany na renesansową rezydencję z dziedzińcem arkadowym. We wnętrzach zobaczymy ekspozycje muzealne. Następnie spacer po ogrodach królowej Bony. Udamy się także do Izby Regionalnej, gromadzącej i przechowującej eksponaty sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego z Małopolski. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie kopalni soli i muzeum Żup Solnych szlakiem turystycznym. Zobaczymy wykute w soli, piękne komory: niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikatowe solne rzeźby. Schodząc coraz niżej, na głębokość 135 m,
odwiedzimy niezwykłe miejsca, gdzie solna skała poddała się mocy ludzkich rąk. W połowie szlaku ujrzymy dedykowaną księżnej Kindze, cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Na zakończenie zwiedzania, możliwość skorzystania ze specjałów podziemnej karczmy. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 5 noclegów w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
• 5 śniadań, 5 obiadokolacji
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 5000 zł

Uwagi
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
dopłata do pokoju 1-os. -250 zł
na bilety wstępu, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 230 zł

22.08.2017 – 27.08.2017 Cena od: 990 zł + 230 PLN