PRAGA • KARLSTEIN • KRIVOKLAT • ADRSPACH

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce TERMINY). Przejazd do Pragi. Udamy się na Stare Miasto. Przejdziemy mostem Karola ze słynnymi rzeźbami figuralnymi. Zobaczymy Rynek Staromiejski. Na rynku znajduje się ratusz z wieżą zegarową, zabytkowe kamienice z gotyckimi i renesansowymi fasadami. Zobaczymy kościół gotycki NMP przed Tynem, Pałac Goltz -Kińskych, Nowy Ratusz, Parlament, Muzeum Narodowe. Obiadokolacja. Udział w spektaklu „Fontanna Kriżikowa” – piękna kompozycja światła, muzyki i wody. Przejazd na nocleg w Pradze lub okolicach.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie „Złotej Pragi”. Udamy się na Hradczany – „królewską” dzielnicę powstałą w XIV w. na zachodnim, wysokim brzegu Wełtawy. Obejrzymy m.in.: Katedrę św. Wita ze słynnymi Złotymi Wrotami, Stary Pałac Królewski z salą Władysławowską, Bazylikę i Klasztor św. Jerzego, galerię obrazów, Belweder Królowej Anny, Złotą Uliczkę z wieżą Dalliborka i ogrody zamkowe. Czas wolny na Małej Stranie – dzielnicy pięknych barokowych pałaców, uroczych ogrodów i malowniczych kamieniczek. Rejs statkiem po Wełtawie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Wyjazd do północnej dzielnicy Pragi – Troi. Poznamy magnacką rezydencję – perełkę architektury oraz kunsztu ogrodniczego – barokowy Pałac Troja z ogrodami w stylu francuskim. Następnie udamy się do pobliskiego ogrodu botanicznego. Przede wszystkim zainteresuje nas ogród japoński, ogród turecki, ogród śródziemnomorski oraz kolekcja roślin wrzosowatych. Zobaczymy winnicę św. Klary, jedną z najpiękniejszych praskich winnic. Szczególną atrakcją będzie zapoznanie się ze zbiorem roślin tropikalnych i subtropikalnych w kompleksie szklarniowym „Fata Morgana”. Czas wolny. Przejazd na Wzgórze Wyszehrad – barokowe założenie obronne, położone w dogodnym miejscu nad rzeką Wełtawą, z którego roztacza się piękna panorama Pragi. Spacer po parku Wyszehradzkim z licznymi posągami z piaskowca. Zobaczymy m.in. Bazylikę pw. Świętych Piotra i Pawła, cmentarz koło bazyliki, na którym spoczywają zasłużeni dla kultury czeskiej, Zamek Wyszehradzki, Rotundę św. Marcina – jeden z najstarszych kościołów na terenie Pragi, Kazamaty oraz pozostałości po Bazylice św. Wawrzyńca. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Zamku Karlstein – wzniesionego przez Karola IV, w którym przechowywane były klejnoty królewskie i relikwie. Zobaczymy historyczne wnętrza z salą rycerską, kaplicę św. Mikołaja, królewską sypialnię, skarbiec, dawne więzienie zamkowe, wieżę Mariańską. Następnie udamy się do Zamku Krivoklat – jednego z najpiękniejszych czeskich zamków. Zobaczymy kaplicę zamkową – przykład sztuki dworskiej końca XV w., ekspozycję gotyckiego malarstwa i rzeźby oraz elementy przypominające historię zamku jako więzienia: zamkową celę głodową, katownię ze średniowiecznymi narzędziami tortur. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie, po którym przejazd do Adrspach. Wędrówka po Skalnym Mieście, które przyciąga turystów monumentalnymi formami skalnymi zbudowanymi z piaskowca płytowego. Znajdują się tutaj skały o romantycznych nazwach jak: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Ząb Karkonosza, Dzban i inne, zgodnie z kształtami jakich dopatrzyła się w nich ludzka fantazja. Uroku dodaje skalny wodospad oraz piękne dwa skalne jeziorka, po których można przepływać łodziami. Najdoskonalszym zbiorowiskiem leśnym są tutaj reliktowe bory z wrzosem, czarną jagodą oraz chronionym bagnem zwyczajnym. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie • noclegi w hotelach ***; pokoje 2-os. z łazienkami
• 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

Uwagi
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
dopłata do pokoju 1-os. 320 zł
na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 90 euro

16.08.2017 – 20.08.2017 Cena od:920 zł + 90 EUR