WARSZAWA · OTRĘBUSY · ŻELAZOWA WOLA

DZIEŃ 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce TERMINY). Przejazd do Warszawy. Udamy się na plac Zamkowy. Zobaczymy kolumnę Króla Zygmunta III Wazy, Pałac Pod Blachą. Czas wolny w okolicach Rynku Starego Miasta, jednego z najbardziej malowniczych zakątków Warszawy. Nastrojowe zaułki, zielone skwery oraz przytulne knajpki pozwolą nam na chwilę relaksu. Następnie zwiedzimy Zamek Królewski, m.in. Apartament Wielki, Królewski i salę Senatorską. Przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, w kryptach której znajdują się grobowce zasłużonych Polaków. Od pomnika Warszawskiej Syrenki udamy się do Barbakanu, a następnie poprzez Rynek Nowego Miasta na taras widokowy przy kościele Nawiedzenia NMP. Zejdziemy w stronę Wisły w pobliże multimedialnego parku Fontann. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Wilanowa. Zwiedzimy letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego oraz ogrody przypałacowe. Wnętrza pałacowe z oryginalnym wystrojem plastycznym i bogatym wyposażeniem reprezentują trzy epoki stylowe, od siedemnastego do dziewiętnastego wieku. Spacer po ogrodach wilanowskich, m.in. po ogrodzie barokowym, romantycznym, neorenesansowym, a także parku angielsko-chińskim i krajobrazowym parku angielskim. Czas wolny. Przejazd do świątyni Opatrzności Bożej. Następnie udamy się do dzielnicy Wola. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego lub innym atrakcyjnym muzeum. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd w okolice trasy Wschód-Zachód, a następnie spacer Drogą Królewską – Krakowskim Przedmieściem oraz przejazd jedną z bardziej eleganckich ulic Warszawy – Alejami Ujazdowskimi. Zobaczymy zabytkowe pałacyki, liczne placówki ambasad, Belweder, gmach Rady Ministrów, park Ujazdowski. Udamy się do zespołu pałacowo-ogrodowego w Łazienkach Królewskich. Podziwiać będziemy wspaniałe zabytki architektury, w tym Pałac i Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki, pomnik Fryderyka Chopina oraz inne ciekawe obiekty. Przejazd do dzielnicy Praga w okolicach Stadionu Narodowego – wspaniałego obiektu powstałego na EURO 2012, któremu UEFA przyznała najwyższą światową klasę (Elite) – zwiedzanie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Nawiedzimy zabytkową nekropolię Warszawy – cmentarz Powązkowski. Wśród pochowanych ok. 1 miliona osób, znajduje się wiele znanych i zasłużonych osób, w tym żołnierze powstań narodowych od insurekcji kościuszkowskiej do powstania warszawskiego, działacze niepodległościowi, wybitni pisarze, poeci, uczeni, artyści, myśliciele, lekarze, prawnicy, duchowni. Udamy się na place: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Teatralny i Bankowy. Zobaczymy pomnik Marszałka, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki – Operę Narodową i ogród Saski. Przejazd w okolice Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzanie sal reprezentacyjnych najwyższego budynku w Polsce oraz wjazd na taras widokowy. Czas wolny w okolicy nowoczesnego, wielofunkcyjnego centrum handlowo-rozrywkowego „Złote Tarasy”. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Zgromadzono tu ok. 300 zabytkowych pojazdów „przeżywających swoją drugą młodość”. Przejazd do Żelazowej Woli, położonej na skraju Puszczy Kampinoskiej. Zwiedzimy zabytkowy dworek z 1800 r., miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. W obiekcie zgromadzono m.in. zabytkowy fortepian, pionowy klawikord, dziewiętnastowieczne meble w stylu biedermeier oraz unikatowe portrety Fryderyka Chopina i jego rodziny. Po zwiedzaniu możliwość uczestnictwa w koncercie chopinowskim. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 4 noclegi w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
• 4 śniadania, 4 obiadokolacje
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie NNW do 5000 zł

Uwagi
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
na bilety wstępu, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 230 zł
dopłata do pokoju 1-os. – 220 zł

16.08.2017 – 20.08.2017 Cena od:920 zł + 230 PLN