Dzieci często szybko nudzą się samym zwiedzaniem miasta. Może warto urozmaicić wycieczkę szkolną dodatkową atrakcją, która sprawi, że dzieci będą z entuzjazmem wspominać wyjazd?

– OGNISKO Z KIEŁBASKAMI
Zamiast obiadem w restauracji wycieczkę można zakończyć ogniskiem z kiełbaskami w bliskości lasu.

– WIZYTA NA FERMIE STRUSI AFRYKAŃSKICH
Dowiecie się wielu ciekawostek o tych ptakach oraz dla ilu osób można zrobić jajecznicę z jednego strusiego jaja, a chętni mogą spróbować dosiąść wielbłąda.

– ZAJĘCIA PRZYRODNICZE Z ORNITOLOGAMI
Poznacie ptaki polskiego pomorza oraz ich „mieszkania”, dowiecie się czym ptaki najlepiej karmić zimą i jak prawidłowo zbudować domek lęgowy dla małych latających przyjaciół.

– WIZYTA U FOCZEJ RODZINKI z LEKCJĄ PRZYRODY z ICHTIOLOGAMI
Z bliska zobaczycie jak inteligentnymi ssakami są foki zamieszkujące nasz Bałtyk, poznacie również historię bałtyckiego morświna i ryb, które na co dzień trafiają na Wasze talerze.

– GARNCARSTWO NA KASZUBACH
Wizyta w Muzeum Ceramiki Neclów, gdzie zobaczycie jak wyrabia się garnki z gliny, a może sami coś ulepicie? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

– DZIEŃ NA KASZUBSKIEJ WSI
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie poznacie mieszkające w nim zwierzaki, przejedziecie się wozem drabiniastym, nauczycie się kaszubskiego abecadła lub zrobicie zabawki z siana.

– W INDIAŃSKIEJ WIOSCE
Przejazd do Wioski Indiańskiej. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji: gry i zabawy indiańskie, poznawanie zwyczajów, nadawanie barw wojennych, a przy ognisku wódz nada Wam imiona.

– DZIEŃ NA DZIKIM ZACHODZIE
Wizyta miasteczka na Dzikim Zachodzie, w którym czeka na Was szybki Bill, nauczycie się strzelać z rewolweru i rzucać lassem. Nauczycie się płukać złoto i tropienia Złotego Jacka.

– SZKOŁA PRZETRWANIA (SURVIVAL)
Przejazd na miejsce zbiórki. W naszym obozie czeka na Was wspinaczka po sztucznej ścianie, tor przeszkód i zjazdy na linie, a po ciężkiej pracy ognisko z kiełbaskami i bigosem oraz niespodzianką.

– GRA MIEJSKA
Zwiedzanie z zabawą i konkursem na orientację – wyszukiwanie zabytków za pomocą mapy i kompasu. Przewodnik na wesoło opowie o mijanych miejscach, ułatwia przyswajanie wiedzy historycznej w przyjemny sposób. Po dotarciu do określonego celu i wykonaniu zadań specjalnych – rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

– KINO 5D lub 7D
Ekstremalne przeżycia w wygodnym fotelu. Na własnej skórze poczujecie czym jest przeprawa przez wezbraną rzekę, poczujecie zapach prehistorycznych gadów lub przeżyjecie prawdziwą zamieć śnieżną.

– CENTRUM NAUKI EKSPERYMENT W GDYNI
Interaktywna wystawa z dziedzin takich jak fizyka, chemia,biologia lub matematyka. Dzieci będą mogły same „dotknąć” nauki poprzez przeprowadzanie eksperymentów.

– GDAŃSKIE CENTRUM NAUKI HEWELIANUM
Nowoczesne centrum, które zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy oraz warsztaty dla uczniów.

– STADION PGE ARENA w GDAŃSKU
Zwiedzanie „bursztynowego” stadionu stanowi nie lada atrakcję nie tylko dla fanów piłki nożnej. Zobaczyć można szatnię sportowców, loże dla VIP-ów, miejsca biznesowe oraz część gastronomiczną. Na końcu będzie możliwość podejść pod samą murawę.

– ZWIEDZANIE PROMU STENA LINE
Przewodnik pokaże dzieciom wielki słoneczny pokład, bary, restauracje, SPA, kabiny, miejsca występów artystów itp.

Cena: od 7zł/os. (cena zależy od ilości osób oraz rodzaju wybranej atrakcji)