Bon Turystyczny. Utrapienie czy błogie wakacje?

Bon turystyczny czyli pomoc finansowa dla rodzin z dziećmi.

Od 1 sierpnia ruszyła możliwość aktywacji bonu turystycznego. Z pewnością jest to bardzo atrakcyjny dodatek dla rodzin z dziećmi. Przysługuje on rodzicom, którzy pobierają świadczenie 500+. Dodatkowo, dla dziecka z niepełnosprawnością przysługuje kolejne 500 zł. Bon przeznaczony jest do wykorzystania na wakacje w miejscach, które honorują bony. Mija właśnie miesiąc odkąd można korzystać z bonu.

Jak wykorzystać bon?

Jako biuro turystyczne jesteśmy w bazie podmiotów akceptujących bony. Dlatego od jakiegoś czasu otrzymujemy pytania od klientów o oferty na weekend w Gdańsku dla rodzin z dziećmi. Oprócz ofert, klienci często pytają jak mają aktywować bon bo nie wiedzą jaki podać nam numer niezbędny do wykorzystania środków. To tylko jedna z wielu kwestii, która zasługuje na wyjaśnienie. Postanowiliśmy spisać najczęściej zadawane pytania naszych klientów i przedstawiamy je tutaj, aby zebrać dotychczasowe doświadczenie w jedno miejsce.

Najczęściej zadawane pytania o bon turystyczny.

1. Czy bon można wykorzystać w częściach? Tak.

2. Czy trzeba składać wniosek o bon? Nie, pojawia się on automatycznie na profilu PUE ZUS osoby, która składała wniosek 500+.

3. Do kiedy można wykorzystać bon? Do 31 marca 2022.

4. Czy bon należy aktywować do końca 2021? Tak. (nie mylić z wykorzystaniem)

5. Czy np. można zapłacić za obiad środkami z bonu? Tak.

6. Nie jestem pewny czy miejsce przyjmuje bon. Proszę sprawdzić na liście przedsiębiorców https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

7. Mam 3 dzieci, ale 1 kod, czy nie powinienem mieć 3 kodów? Nie. Należy podać ten sam kod, aż do wyczerpania środków.

8. Czy jest możliwe wykorzystanie bonu po 31 marca 2022 r.? Jest to możliwe w sytuacji, kiedy na przykład dokona się rezerwacji i opłaty bonem zaliczki na wyjazd po tej dacie.

9. Czy dziecko może jechać same na wakacje i wykorzystać bon? Tak.

10. Moje dziecko za kilka dni kończy 18 lat, czy bon przepada jeżeli nie zdążę go wykorzystać? Bon musi być aktywowany najpóźniej w dniu urodzin, ale nie musi być od razu wykorzystany.

11. Jak uzyskać dodatkowy bon dla dziecka z niepełnosprawnością? Przez profil PUE ZUS należy wypełnić i wysłać oświadczenie dołączając orzeczenie o niepełnosprawności.

12. Czy jako osoba samotnie wychowująca dziecko mogę otrzymać bon? Tak.

13. Czy portal booking akceptuje bon? Można dokonać tam rezerwacji w obiekcie, który przyjmuje płatność bonem, polecamy upewnić się przed wyborem, że dane miejsce jest na liście przedsiębiorców honorujących bon.

14. Bon mi się należy, ale nie mam go na swoim profilu, co zrobić? W takiej sytuacji, należy zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej wysyłając wniosek pocztą bądź elektronicznie, który znajduje się na www.bonturystyczny.gov.pl.

15. Czy bon przysługuje rodzicom, którzy pracują za granicą? Tak.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl