Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.

Jak doświadczone biuro podróży organizuje wycieczki szkolne?

Organizacja wycieczek szkolnych jest dla biur podróży dużym wyzwaniem. Dlatego też warto powierzyć ją firmie, która ma w tym doświadczenie i wie jak odpowiednio je przygotować. Wycieczki klasowe są dla wielu uczniów ogromnym przeżyciem, przez co wiążą się one z ich wysokimi oczekiwaniami. Wycieczki organizowane przez naszą firmę są świetną przygodą, a dzięki doświadczeniu, wiemy jak zadbać o to, by każdy jej uczestnik wrócił do domu zadowolony i spełniony. Jaką ofertę przygotowaliśmy, co warto wiedzieć przed wyjazdem i jak przygotować się do wycieczki szkolnej? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Wycieczki szkolne w Polsce

W naszej ofercie znalazły się wycieczki szkolne jednodniowe, ale także mamy coś dla tych, którzy poszukują nieco dłuższych - wielodniowych propozycji. Organizujemy wycieczki szkolne do najbardziej popularnych miast w całej Polsce, a klientom proponujemy wyjazd do m.in: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Torunia, Malborka, Łeby, Helu, Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Krakowa, Poznania itd. 

Nasze biuro podróży organizuje także wycieczki szkolne zagraniczne. Oferujemy klientom wyjazd do m.in Berlina, Wiednia oraz Pragi.

To po naszej stronie jest organizacja nawet najmniejszych detali. To my zajmiemy się rezerwacją autokaru, noclegu, a także zapewnieniem ubezpieczenia. Zadbamy również o odpowiedni program, który będzie ciekawy oraz różnorodny. Co ważne, nasza firma nie ogranicza się tylko do najchętniej wybieranych miejsc. Jeżeli uczniowie chcieliby poznać nieco mniej oblegane tereny Polski, jesteśmy w stanie zorganizować wycieczkę na Warmię i Mazury, a także do Białowieży lub Czorsztyna. 

Wycieczki szkolne jednodniowe

Najpopularniejszą ostatnio opcją wycieczek są te, które trwają jeden dzień. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku mniejszych dzieci - klasy 1-6 szkoły podstawowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również przedszkolaki wybrały się w taką podróż. Niekiedy wycieczki szkolne jednodniowe wybierane są również przez licealistów, którzy przez natłok przygotowań do matury, nie mają czasu na udanie się na nieco dłuższy wypoczynek. Z oczywistych względów, to właśnie jednodniowe wycieczki szkolne są najtańsze. Czy to jednak oznacza, że nie mogą być atrakcyjne? Nic bardziej mylnego.

Nasze biuro podróży oferuje jednodniowe wycieczki szkolne do Gdańska oraz innych miejsc w całym kraju. Polecamy zapoznanie się z ofertą podróży do Malborka, na Kaszuby, do Grunwaldu oraz Torunia lub Kazimierza Dolnego. To jednak tylko niektóre propozycje, które przygotowaliśmy. 

Nie ukrywamy, że jako gdańska firma, to właśnie to miasto jest nam najbliższe. Jest to miejsce z bardzo długą turystyczną tradycją, a my staramy się ją podtrzymywać już od niemal piętnastu lat. Dlatego też w naszej ofercie nie brakuje wycieczek po Trójmieście oraz okolicach. Organizujemy specjalne tematyczne wycieczki - między innymi lekcje o bursztynie, który jest wizytówką Gdańska. Często zabieramy także swoich klientów na Hel. Dzieciaki zachwycone są wizytą w fokarium, a także wspinaniem się na wysoką latarnie morską. Są to wspomnienia, które zostają z nimi na całe życie.

Polecamy również wyjazd do Szymbarku. Znajduje się tam Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym można obejrzeć najdłuższą deskę świata, a także poczuć siły grawitacji w domu do góry nogami. W ofercie znalazł się również wyjazd do Torunia - śladami charakterystycznego dla tego miasta przysmaku - piernika. Jedną z popularniejszych wycieczek w ostatnich latach jest także wyjazd do Kazimierza Dolnego, który można połączyć ze zwiedzaniem Nałęczowa. Jeżeli szkoła znajduje się blisko Malborka, to również świetna okazja by odwiedzić największy gotycki zespół zamkowy na świecie.

Kilkudniowe wycieczki szkolne

Kilkudniowe wycieczki szkolne trwają od dwóch do pięciu dni. Dzięki nim młodzież jest w stanie lepiej się zintegrować, a także - co oczywiste, zobaczyć dużo więcej niż w przypadku wycieczki trwającej jeden dzień. Nasze biuro podróży współpracuje od wielu lat z różnymi organizacjami, które znajdują się na terenie całego kraju. Najpopularniejszymi kierunkami jest m.in Warszawa, Kraków, Zakopane, Wrocław, Poznań itd. 

Jak wspominaliśmy, coraz częściej też rodzice i uczniowie decydują się na wycieczki w mniej oczywiste rejony, które nie są tak oblegane przez szkolne wycieczki. Polecamy odwiedzenie Warmii i Mazur, gdzie można zobaczyć Grunwald i Olsztyn. Nie zabraknie również tradycyjnego rejsu po mazurskich jeziorach, co na pewno zrelaksuje uczestników wycieczki i sprawi, że będą się oni na niej świetnie bawić.

Inne rodzaje wycieczek szkolnych

Istnieją również inne rodzaje wycieczek szkolnych, a są nimi zagraniczne wycieczki, a także zielone oraz błękitne szkoły. Łączą one w sobie zajęcia ruchowe z odpoczynkiem, a także lekcjami w terenie - przyrodniczymi oraz historycznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można być blisko natury, a jednocześnie spędzić czas aktywnie oraz produktywnie.

Zielone szkoły w Polsce

Najpopularniejszym kierunkiem zielonych szkół w Polsce są Kaszuby, gdzie na uczniów czeka sporo atrakcji. Często wybierane są tereny wiejskie, gdzie na agroturystyce młodzież może być blisko natury - nierzadko w towarzystwie zwierząt. Na takich wycieczkach nie brakuje gier terenowych, survivalowych, a także ognisk, kąpieli w jeziorach itd. W naszej ofercie znalazły się wycieczki podczas których uczestnicy mogą wypiekać chleb, jeździć na koniach oraz poznawać życie na wsi.

Wycieczki zagraniczne

Coraz popularniejsze są również wycieczki zagraniczne. W ich organizowaniu nasze biuro podróży ma już duże doświadczenie, dzięki czemu wiemy na co zwracać uwagę i jak odpowiednio się do nich przygotować. Otwarcie się na świat i Europę to dużo większe doświadczenie dla dzieci - szczególnie tych, które nigdy wcześniej nie były za granicą. Zagraniczne wycieczki są zazwyczaj kilkudniowe, dzięki czemu ich uczestnicy mogą lepiej poznać kulturę oraz język kraju do którego się udają. Nauczyciele często twierdzą, że jest to również świetna okazja na naukę otwartości, a także tolerancji na inne narody. W ten sposób również pokazuje się dzieciom, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami.

Wycieczki zagraniczne, które oferujemy cechują się przystępną ceną. Nie chcemy również, by ich program był zbyt napięty. Planujemy je więc w sposób w który dzieci zobaczą dużo, ale jednocześnie nie będą zmęczone i zniechęcone.

Najczęściej wybieranymi krajami są Niemcy (Poczdam, Stralsund oraz Berlin), a także Litwa (Wilno, Troki, Kowno), Czechy (Praga, Skalne Miasto) oraz Austria (Wiedeń). Wycieczki zagraniczne bez problemu można łączyć ze zwiedzaniem polskich, przygranicznych miast - takich jak Wrocław, Szczecin itd.

Sprawy formalne - co powinniśmy wiedzieć przed wyjazdem?

Wycieczki szkolne mogą być organizowane samodzielne lub za pośrednictwem biura podróży - na przykład firmy Fifi Travel. Pozwalają na to odpowiednie przepisy w myśl których szkoła może działać z podmiotami, których przedmiotem działalności jest turystyka oraz krajoznawstwo. Warto wiedzieć, że wycieczki szkolne muszą mieć ściśle określone cele, które przedstawione są w ustawach: o systemie oświaty oraz o sporcie. A jak przygotować się do wycieczki od strony formalnej i co powinno się o tym wiedzieć?

Wymagana ilość opiekunów, kierownik i inne osoby z obsługi

Aby wycieczka szkolna doszła do skutku, dyrektor szkoły musi wyznaczyć opiekunów oraz kierownika, który musi być jednocześnie pracownikiem pedagogicznym danej szkoły. Należy przy tym zaznaczyć, że opiekunek wycieczki może być także osoba, która nie ma przygotowania pedagogicznego i na co dzień nie pracuje z uczniami. W przypadku specjalistycznej wycieczki krajoznawczo-turystycznej kierownik i opiekunowie wycieczki są jednak zobowiązani posiadać udokumentowane przygotowanie zapewniające bezpieczną realizację jej programu.

Zależnie od rodzaju wycieczki, różna będzie liczba opiekunów, którzy muszą zajmować się jej uczestnikami. Jaka jest maksymalna liczba uczniów, która przypada na jednego opiekuna?

  • Jeśli wycieczka odbywa się poza terenem tej samej miejscowości w której jest szkoła - 15
  • W przypadków wycieczek na tereny górskie - 10
  • Specjalistyczne wycieczki krajoznawczo-turystyczne - 10
  • W przypadku wycieczek w tej samej miejscowości w której znajduje się szkoła - jeden opiekun na 30 uczniów. 

Najważniejszy jest kierownik wycieczki szkolnej, który odpowiedzialny będzie za opracowanie programu oraz regulaminu wycieczki, a także przedstawienie tych dokumentów rodzicom, uczniom oraz opiekunom. Ci odpowiedzialni są nie tylko za bezpieczeństwo dzieci, ale także za zamówienie usług niezbędnych do realizacji wyjazdu, a także dysponowanie środkami finansowymi, które przeznaczone będą na jego organizację. 

Finansowanie wycieczek szkolnych

Szkoły publiczne nie posiadają osobowości prawnej, ponieważ są państwowymi jednostkami budżetowymi. Dlatego też już przy podpisaniu umowy stroną będzie gmina, która reprezentowana jest przez dyrektora szkoły. Płatności dokonuje szkoła z wydzielonego subkonta. To właśnie ona jest płatnikiem. W rzeczywistości jednak koszty zazwyczaj pokrywane będą przez rodziców, którzy będą wpłacać odpowiednią sumę na konto szkoły. 

W przypadku szkół prywatnych jest nieco inaczej. One same w sobie mają osobowość prawną, dzięki czemu mogą być stroną umowy. W obu przypadkach faktura sporządzona przez nasze biuro podróży będzie wystawiona na szkołę lub gminę.

Dokumentacja wycieczki - co przygotować

Aby wycieczka szkolna mogła dojść do skutku, niezbędna będzie stosowna zgoda dyrektora szkoły. Wyda on ją dopiero po zatwierdzeniu karty wycieczki, w której podaje się jej cel, miejsce, termin, liczbę opiekunów, środek transportu, program wycieczki, a także kontakt do kierownika. Wzór karty wycieczki znajduje się w rozporządzeniu  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 maja 2018 r. Do karty powinna być także załączona lista uczniów, którzy udadzą się na wycieczkę. Muszą na niej znaleźć się nie tylko nazwiska uczestników, ale również dane kontaktowe do rodziców lub opiekunów. 

W dokumencie musi również znaleźć się potwierdzenie ubezpieczenie uczestników wycieczki, czyli NNW. W przypadku wycieczek zagranicznych, niezbędne będzie również KL. W sytuacji gdy wycieczka organizowana jest poza granicę Polski, dyrektor musi poinformować gminę oraz kuratorium o takim fakcie. W przypadku wycieczek krajowych nie jest to potrzebne.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl