Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.

Jak przygotować grupę na zwiedzanie miejsca zbrodni? – Piaśnica (pow. pucki)

Korzystając z wolnych weekendów w okresie przedsezonowym, przeznaczam przynajmniej niektóre z nich na przypominanie i odwiedzanie miejsc do których stosunkowo rzadko przybywam z grupami a które są często ważne, ciekawe i warte obejrzenia. Jednym z takich miejsc są lasy piaśnickie, gdzie znajdują się groby w których spoczywają pomordowani przez Niemców Polacy z Pomorza. Zbrodnia ta została dokonana w pierwszych miesiącach wojny, na przełomie września i października 1939 roku. Jest to bardzo smutne miejsce i przyjazd tutaj z gośćmi jest bardzo traumatycznym przeżyciem. Dlatego należy wcześniej przygotować psychicznie i emocjonalnie osoby, którym chcemy to miejsce pokazać. Wizyta w Piaśnicy, podobnie jak w inne miejsca kaźni – Stutthof, Majdanek, Auschwitz, musi być poprzedzona omówieniem sytuacji i przyczyn które doprowadziły do tak okrutnego bestialstwa, jakiego dopuścili się Niemcy w tych miejscach. Koniecznie należy dogłębnie wyjaśnić turystom istotę zbrodniczej ideologii, faszyzmu niemieckiego, która doprowadziła do eksterminacji innych, podbitych przez Niemcy hitlerowskie narodów. Dopiero po takim bardzo trudnym, przygotowaniu możemy przywieść turystów do tego typu miejsc. Gdy już się tam znajdziemy, proponuję jak najmniej komentarzy, gdyż groby, które zobaczymy, same przez się mówią i pokazują ogrom nieszczęścia jaki się, jak na ironię losu, w tych pięknych piaśnickich lasach dokonał. Koniecznie należy przywieść ze sobą wiązankę kwiatów, które złożymy na którymś z napotkanych zbiorowych grobów bądź pod poświęconym pomordowanym pomnikiem. Gdy przybędziemy z grupą osób wierzących, np. z pielgrzymką, możemy zatrzymać się na krótką modlitwę przy znajdującej się wśród grobów kaplicy .

Piaśnica powiat pucki

NIGDY WIĘCEJ WOJNY !!! Marian

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl