Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.

Rutyna w pracy pilota / przewodnika – jak zapobiegać ?

Przewodnik bądź pilot wycieczek jest wręcz zobowiązany do permanentnego podnoszenia poziomu swojej wiedzy, w szczególności w zakresie, który przekazuje oprowadzanym przez siebie gościom. Aby sprostać tym  zasadom, staram się nie uchylać od tego zawodowego obowiązku. W przeciwnym wypadku możemy popaść w bardzo niebezpieczną pułapkę, zwaną RUTYNĄ. Niestety, turyści z którymi pracujemy natychmiast zorientują się czy przekazujemy wiadomości z pasją, autentycznie, czy nie. Aby nie poddać się tej niebezpiecznej w naszym fachu „chorobie zawodowej”, staram się w miarę możliwości czasowych brać udział w szkoleniach, prelekcjach, seminariach, które odbywają się cyklicznie w wielu ośrodkach szkoleniowych w Gdańsku. Najbardziej do tego celu służą miesiące zimowe (tzw.posezonowe), gdy dysponujemy większą ilością czasu. Wczoraj miałem okazję wziąć udział aż w dwóch szkoleniach. Pierwsze zorganizowało kierownictwo muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk. Bardzo gorąco polecam wizytę w tym miejscu wszystkim, którzy na terenie Gdańska parają się turystyka.

VLUU L310W L313 M310W / Samsung L310W L313 M310W

 Właściwie, uściślając, polecam wizytę w każdym trójmiejskim muzeum, szczególnie przewodnikom, corocznie – przed sezonem turystycznym. Po prostu należy być na bieżąco z wieloma wystawami, które mają charakter czasowy. Nie można przecież przyjść z gośćmi do muzeum i stwierdzić, że wystawy stałe, to owszem są mi znane i mogę Państwu je omówić, ale tych czasowych to raczej już nie, gdyż ostatnim razem jak tu byłem to w tym miejscu oglądałem - zupełnie coś innego. To jednak tylko mała dygresja. Wracając do Strefy Historycznej Wolnego Miasta Gdańska – to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat życia w Gdańsku w okresie międzywojennym, gdy Gdańsk był „gdańskim” miastem. Do tego bardzo dużo ciekawych, autentycznych eksponatów z tamtych czasów. Prelegent, bardzo ożywił informację o muzeum ciekawymi anegdotami kulinarnymi i … poczęstował nas daniami kuchni gdańskiej w tym ... jajecznicą z piklingiem (śledź wędzony w całości).

pikling

Wrażenia z drugiego szkolenia przekażę następnym razem. :) Marian

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl