Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
1 DZIEŃ – CHEŁMNO

1 DZIEŃ – CHEŁMNO

Opis

Chełmno położone jest w województwie kujawsko – pomorskim, między Grudziądzem, a Bydgoszczą. Większa część miasta leży na skarpie w odległości ok. 1,5 km od Wisły. Chełmno to stolica dawnej Ziemi Chełmińskiej. Ponadto, jest to obok Torunia najstarsze miasto w północnej Polsce. Miasto liczy ok. 20 tys. ludności, a nazwa Chełmno wywodzi się od słowa „chełm”, które oznacza „wzgórze”.

Miasto może pochwalić się dużą ilością zabytków i bogatą historią. Nie wszyscy wiedzą, że Chełmno zostało ogłoszone miastem zakochanych. Jest tak dlatego, że w średniowiecznym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znajdują się relikwie Św. Walentego. Co roku 14 lutego w kościele odbywa się uroczysta msza święta, a na rynku mieszkańcy bawią się przy muzyce i płoną lampiony w kształcie serca.

Kolejnym ciekawym obiektem są mury miejskie. Uchodzą za najlepiej zachowane mury tego typu w Polsce. Długość murów, które się zachowały to prawie 2 km. Budowę rozpoczęto w XIII wieku, a w późniejszych latach były one przebudowywane. W 2005 zostały wraz ze Starym Miastem oficjalnie uznane za pomnik historii.

Warto wspomnieć o tym, że Chełmno jest częścią Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego (EuRoB). Jest to turystyczna trasa, która obejmuje miasta z zabytkami w stylu gotyckim leżącymi nad Morzem Bałtyckim. Gospodarzami tego projektu jest Polska, Niemcy i Dania. Przewodnik nie zapomni także o pokazaniu grupie pozostałych urokliwych zakątków miasta

Po zwiedzaniu czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 99 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu)
Cena zawiera: transport i koszty z nim związane, usługę przewodnika lokalnego, bilety wstępu:
Muzeum Ziemi Chełmnińskiej, wejście do krypt, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy
Możliwość zorganizowania obiadu w cenie od 30 zł/os.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl