Szlak piastowski.


PROGRAM:
1 dzień: Przejazd do Biskupina – zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego, przejazd do Gniezna – zwiedzanie z przewodnikiem Katedry Gnieźnieńskiej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha- znajdującej się na historycznym Wzgórzu Lecha. Stanowi ona najważniejszy zabytek sakralny miasta. W Katedrze znajdują się m. in. relikwie jej patrona św. Wojciecha, a także bezcenny skarb sztuki romańskiej jakim są Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życie tegoż świętego. Jest to również miejsce koronacji pięciu pierwszych królów Polski.
Rynek Wzgórze Panieńskie, czyli rynek z przyległymi do niego kościołami stanowią dawną część średniowiecznego Gniezna. Obecnie większość zabudowy stanowią kamienice z XIX i XX w. (zwiedzanie z przewodnikiem ok. 2h).
Przejazd do Poznania, spacer po mieście z pilotem. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień: Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie Poznania (ok. 4h): objazd po mieście, Katedra na Ostrowie Tumskim, Stary Rynek z Ratuszem, Poznańska Fara, pojezuicki kościół (przykład włoskiego baroku w Polsce). Przejazd do Kruszwicy – zwiedzanie z przewodnikiem (ok. 1,5h) i wejście na Mysią Wieżę. Z jej szczytu roztacza się niezapomniany widok na jezioro Gopło, na jego malownicze wysepki i półwyspy. Przerwa na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 200 zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 1 nocleg ze śniadaniem, 1 obiadokolacja , usługa pilota, przewodnicy w Biskupinie, Gnieźnie, Poznaniu, w Kruszwicy, ubezpieczenie NNW, podatek VAT, realizacja programu, bilety wstępu do: Rezerwatu w Biskupinie, Katedry w Gnieźnie z drzwiami, w Poznaniu do Katedry na Ostrowie Tumskim, wejście na Mysią Wieżę.

Cena nie zawiera: transportu*, innych wstępów nie ujętych w programie, obiadu w 2 dniu

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)