Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
2 DNI – BISKUPIN – GNIEZNO – POZNAŃ – KRUSZWICA

2 DNI – BISKUPIN – GNIEZNO – POZNAŃ – KRUSZWICA

Opis

Szlak piastowski

Wycieczka jest dwudniowa a jej kierunek to środkowo – wschodnia część Polski. Pierwszy dzień to zwiedzanie Biskupina i Gniezna, a drugi Poznania i Kruszwicy.

PROGRAM:

Dzień 1:

Zwiedzanie rozpoczyna się w Biskupinie w województwie kujawsko-pomorskim. Biskupin słynie z rezerwatu archeologicznego, który jest najbardziej popularnym i znanym rezerwatem w Polsce. Otwarty jest przez cały rok dzięki czemu zwiedzanie jest możliwe o każdej porze roku. Najbardziej charakterystycznym obiektem jest osada warowna, która pochodzi z epoki żelaza. Według archeologów najprawdopodobniej osada pochodzi z czasu sprzed 700 lat p.n.e. Co ciekawe, została odkryta przez przypadek przez nauczyciela. Grupa zobaczy jak zrobiona jest osada, co mieści się dookoła niej oraz jak wyglądały wnętrza domów. Jest tam również dużo informacji na temat ludności biskupińskiej. Jednym z interesujących faktów jest to, że ówczesna ludność Biskupina miała kontakty handlowe z sąsiadami z zagranicy. Więcej faktów i ciekawostek historycznych będzie można poznać na miejscu.

Następnie zapraszamy do Gniezna. Od Biskupina to ok. 40 km. Przewodnik zaprowadzi grupę do Katedry, która stanowi najciekawszy zabytek tego miasta. Ponieważ katedra stanowiła miejsce ważnych wydarzeń historycznych, jest to idealne miejsce na lekcję historii dla młodzieży szkolnej. W katedrze odbyła się chociażby koronacja Bolesława Chrobrego oraz słynny Zjazd Gnieźnieński. Wewnątrz znajdują się relikwie jej patrona Św. Wojciecha, a także bezcenny skarb sztuki romańskiej jakim są Drzwi Gnieźnieńskie.

Kolejnym punktem zwiedzania jest rynek. Mieści się on na Wzgórzu Panieńskim, jednym z siedmiu pagórków, na których leży Gniezno. Zwiedzanie w tym miejscu potrwa ok. 2h. Rynek z przyległymi do niego kościołami stanowią dawną część średniowiecznego Gniezna. Większość budynków to kamienice z XIX i XX wieku.

Przejazd do Poznania, spacer po mieście z pilotem. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2:

Po śniadaniu grupa spotka się z przewodnikiem. Zwiedzanie Poznania potrwa ok. 4h. Poznań leży w województwie wielkopolskim i jest piątym pod względem liczby ludności miastem Polski. W latach 1290-1296 był stolicą naszego kraju. Zwiedzanie zacznie się od Bazyliki Archikatedralnej na Ostrowie Tumskim. Jest to wyspa, którą otacza rzeka Warta. Bazylika, która zwana jest katedrą to jedna z najstarszych świątyń w Polsce. Najznakomitszą częścią katedry jest Złota Kaplica. Następnie grupa spacerem przejdzie na Stary Rynek. Jest to centralne miejsce miasta. Jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce i jednym z większych w Europie. Ratusz to renesansowy budynek, z którego codziennie słychać hejnał Poznania. Poznańska bazylika także popularna jako Poznańska Fara to przykład baroku w Polsce. Jak głosi legenda można spotkać tam ducha kobiety w czerni, która ponoć dogląda organów.

 

Następnie zapraszamy do Kruszwicy. Zwiedzanie z przewodnikiem to ok. 1,5h. Pierwszym punktem zwiedzania jest Mysia Wieża. To pozostałość zamku zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego. Od roku 1895 stanowi atrakcję turystyczną i punkt widokowy. Z nazwą wieży jest związanych kilka legend, o których opowie przewodnik. Z jej szczytu roztacza się niezapomniany widok na jezioro Gopło, na jego malownicze wysepki i półwyspy.

 

Przerwa na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: 390 zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 1 nocleg ze śniadaniem, 1 obiadokolacja , usługa pilota, przewodnicy w Biskupinie, Gnieźnie, Poznaniu, w Kruszwicy, ubezpieczenie NNW, podatek VAT, realizacja programu, bilety wstępu do: Rezerwatu w Biskupinie, Katedry w Gnieźnie z drzwiami, w Poznaniu do Katedry na Ostrowie Tumskim, wejście na Mysią Wieżę, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*, innych wstępów nie ujętych w programie, obiadu w 2 dniu

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl