Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
2 DNI – GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA

2 DNI – GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA

Opis

Z lądu lub z wody – poznaj historyczne perypetie Trójmiasta

Dzień 1

Najpierw grupę powita przewodnik w umówionym miejscu. Dzień rozpoczyna się zwiedzaniem Gdańska. Przewidziany czas zwiedzania w pierwszym dniu to ok. 6 godzin. Trasa, która prowadzi wzdłuż najcenniejszych miejsc miasta nazywa się Drogą Królewską. Pierwszą ulicą, na którą zawita grupa to ulica Długa. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych ulic miasta. Po prawej stronie ukaże się Dom Uphagena czyli kamienica przy Długiej 12. Obecnie jest to oddział Muzeum Gdańska, w którym można zwiedzić typowy wystrój mieszczańskiej kamienicy możnych Gdańszczan. Właściciele tego domu zmieniali się, jednak zawsze byli to ludzie zamożni, co pozwoliło na utrwalenie wystroju wnętrza i zachowanie licznych eksponatów. Kilka kroków dalej po lewej stronie znajduje się Ratusz Głównego Miasta. Można tam zobaczyć herb Gdańska, który wygląda nieco inaczej niż zazwyczaj. Przewodnik opowie legendę, która wyjaśni tą zagadkę.

Tuż za ratuszem znajduje się Długi Targ. Pełni on rolę rynku i stanowi przedłużenie ul. Długiej. Znajduje się tam Dwór Artusa, który dawniej był miejscem spotkań kupców. Dalszym punktem zwiedzania będzie Długie Pobrzeże. Jest to deptak wzdłuż rzeki Motławy. Można tu podziwiać turystyczne stateczki oraz wystawy sklepów z bursztynami. W środkowej części deptaka znajduje się Brama Żuraw. Jest to imponujących wielkości, najstarszy zachowany dźwig portowy średniowiecznej Europy. Następnie grupa uda się na ul. Mariacką, która przez wielu jest uważana za najbardziej urokliwą w Gdańsku.

Dalej proponujemy rejs statkiem lub przejazd autokarem na Westerplatte. Jest to półwysep pomiędzy Zatoką Gdańską, a Martwą Wisłą. To miejsce stanowi symbol wybuchu II wojny światowej. W tym miejscu odbyła się pierwsza walka przeciwko III Rzeszy. O godzinie 4:45 rano 1 września niemiecki pancernik „Schleswig Holstein” skierował pocisk na polską placówkę. W 2003 roku pole bitwy na Westerplatte zostało wpisane na listę Pomników historii.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przewodnik powita grupę i jako pierwszy punkt zwiedzania przedstawi Archikatedrę w dzielnicy Gdańska, Oliwie. Od 2017 roku obiekt widnieje na liście Pomnik Historii. Katedra ma bogatą historię i imponujący wystrój. Jedną z ciekawostek jest fakt, że jest to najdłuższy kościół w Polsce. Miejsce przyciąga wielu turystów z Polski oraz zagranicy. Katedra najbardziej jednak słynie ze swoich organów, które mają 8000 piszczałek. Zapraszamy na koncert organowy, który trwa 20 minut. Interesującym dodatkiem są elementy ruchome organów, co stanowi unikatowy element całego koncertu. Będzie także czas na spacer po parku obok katedry.

Sopot to następne miejsce zwiedzania, do którego jest zaledwie kilka kilometrów od Oliwy. Trójmiejski kurort urzeka ilością oświetlonych restauracji i kawiarenek. Grupę zapraszamy na spacer po molo. Jest to piękne miejsce, z którego można podziwiać Zatokę Gdańską oraz linię brzegową Trójmiasta. Na końcu molo jest marina i liczne zacumowane jachty. Można poczuć tu morską atmosferę.

Następnie w programie jest Gdynia. Na początku grupa odwiedzi Gdyńskie Akwarium, które mieści się blisko plaży. Wizyta w akwarium to świetna okazja na bliższe poznanie świata wodnego i wodno-lądowego. Można tam podziwiać ogromne żółwie, rafę koralową oraz naturalne środowisko Amazonii. Następnym ciekawym obiektem jest okręt-muzeum ORP Błyskawica. Jest to bez wątpienia  zabytek klasy zerowej wśród okrętów. Brał udział w wojnach morskich i był aktywnym okrętem podczas trwania całej II wojny światowej. Interesującą jednostką jest także Dar Pomorza. Jest to trzymasztowy żaglowiec, który został kupiony dla gdyńskiej Szkoły Morskiej w 1929 roku. Obecnie stanowi muzeum. Istnieje także możliwość rejsu po gdyńskim porcie. Czas zwiedzania przewidziany na ten dzień to ok. 6 godzin.

Wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 215 zł/os. (cena zależy od ilości osób oraz standardu noclegu)

Cena  zawiera: nocleg z wyżywieniem (śniadanie, obiadokolacja), usługę przewodnika – 2 dni, bilety wstępu: koncert organowy, molo w Sopocie, Dar Pomorza, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*, ewentualnie biletów wstępu – Akwarium Gdyńskie – 22 zł/os.
*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Rejs statkiem na Westerplatte dla chętnych: ok. 45 zł

Rejs statkiem po porcie  gdyńskim dla chętnych: ok. 45 zł

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl