Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
2 DNI – SZCZECIN – STRALSUND

2 DNI – SZCZECIN – STRALSUND

Opis

Przeżyj przygodę w podziemiach Szczecina i dowiedz się jak wygląda podmorski świat!

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień zarezerwowany jest na przejazd do Szczecina. Po dotarciu na miejsce wystarczy jeszcze czasu na zwiedzanie. Na początek grupa pozna miasto od strony podziemi. Z lekkim dreszczykiem emocji przewodnik opowie o historii schronów i bunkrów z czasów II Wojny Światowej. Po wyjściu z podziemia, kolejnym miejscem wartym uwagi jest Zamek Książąt Pomorskich. Znajduje się w pobliżu rzeki Odry. Niegdyś, zamek należał do władców Księstwa Pomorskiego czyli rodu Gryfitów.

Pięknie położone są Wały Chrobrego. Jest to taras widokowy o długości 500 metrów nad Odrą. Można tu odpocząć, zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać panoramę miasta. W odległości mniej więcej kilometra znajduje się Brama Królewska. Jest to brama miejska powstała w XVIII wieku. Elewacja bramy bogata jest w rzeźbienia, co nadaje jej wyjątkowości.

Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu jest Plac Grunwaldzki. Jest największym placem w Szczecinie i mieści się w centrum miasta. Ma kształt gwiazdy, a jego początki sięgają XIX wieku. Obecnie łączy ze sobą osiem ulic i jest miejscem gdzie m.in. odbywają się różnego rodzaju zgromadzenia czy manifestacje. Tutaj proponujemy zrobienie przerwy i czas wolny.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Dzień rozpoczyna się śniadaniem. Następnie grupa wykwateruje się i wyruszy w drogę do miasta Stralsund w Niemczech. Uczestnicy wycieczki otrzymają suchy prowiant na czas przejazdu. Przejazd ze Szczecina do Stralsund to ok. 200 km. drogi autokarem.

Na początek proponujemy krótki spacer po starówce tego pięknego miasta. Jego serce stanowi Stary Rynek. Malownicze uliczki sprawiają, że atmosfera miasta wydaje się być bardzo przyjazna. Kilka kroków dalej znajduje się ratusz miejski. Jego budynek został wybudowany w stylu gotyckim i uchodzi za najpiękniejszy przykład tego stylu w całym kraju. Naprzeciwko stoi kościół św. Mikołaja. Wewnątrz, oprócz znamienitych malowideł, krucyfiksów i tryptyk, znajduje się zegar astronomiczny autorstwa Nicolausa Lillienvelda. Miasto zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Druga część dnia zarezerwowana jest na odwiedziny Muzeum Morza. Jest to jedyne takie miejsce w Europie. To podróż w głąb świata podwodnego. Znajdują się tam akwaria z żółwiami morskimi, rafa koralowa, głębinowe organizmy, a także interaktywne panele gdzie wyczytać można niesamowite ciekawostki. Jedną z głównych atrakcji muzeum jest stado pingwinów. Jest tu także największa w Europie stała wystawa o Morzu Bałtyckim.

Wyjazd w godzinach popołudniowych.

W cenie

Cena wycieczki: od 290zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

Cena zawiera:  opiekę pilota, przewodnika w Szczecinie, ubezpieczenie NNW i KL, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy,            1 nocleg, 1 obiadokolację, 1 śniadanie, suchy prowiant, bilety wstępu: trasa podziemna  w Szczecinie, MEERESMUSEUM i OZEANEUM w Stralsundzie

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl