Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
2 DNI – TRÓJMIASTO, WYSPA SOBIESZEWSKA

2 DNI – TRÓJMIASTO, WYSPA SOBIESZEWSKA

Opis

Poznaj perłę Pomorza i życie nadmorskich ptaków.

PROGRAM:

Dzień 1:

Pierwszego dnia zapraszamy na zwiedzanie Trójmiasta. Dzień rozpoczyna się od spaceru po Gdańsku tak zwaną Drogą Królewską. Pierwszy punkt zwiedzania to Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Bursztyn zwany złotem Bałtyku to symbol Gdańska a miasto może pochwalić się licznymi galeriami i pracowniami bursztynowymi. Następnie, na ulicy Długiej grupa zwiedzi Dom Uphagena – zamożnego gdańszczanina, który żył w XVIII w. Kilka kroków dalej znajduje się Ratusz Głównomiejski. Od tego miejsca zaczyna się Długi Targ, a przy nim stoi Dwór Artusa, w którym obecnie odbywa się wiele uroczystości, a niegdyś było to miejsce spotkań kupców. Naprzeciwko jest Fontanna Neptuna czyli boga wód – kolejny symbol miasta.

Następnie oczom zwiedzających ukaże się piękny widok na rzekę Motławę na deptaku Długie Pobrzeże. Po lewej stronie znajduje się Żuraw czyli zabytkowy dźwig portowy. Później grupa skręci w uliczkę Mariacką, która jest prawdopodobnie najładniejszą ulicą Gdańska. Urok tego miejsca zapada w pamięć na długo. Z tego miejsca widać Bazylikę Mariacką czyli trzecią co do wielkości świątynię na świecie.

Kolejnym punktem wycieczki jest dzielnica Oliwa, gdzie zapraszamy do wysłuchania koncertu organowego w Archikatedrze Oliwskiej. Koncert jest wyjątkowy ponieważ organy są otoczone ruchomymi elementami. Później proponujemy spacer na wzniesienie wśród lasów oliwskich zwane Wzgórze Pachołek, które jest częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Czym byłaby wyprawa do Trójmiasta bez odwiedzenia Sopotu. Ten kurort nie nudzi się turystom od lat. Restauracje, kawiarnie, butiki oraz molo wraz z mariną tworzą wspaniałą atmosferę.

Na koniec dnia zapraszamy do Gdyni. Jest to piękne miasto z plażą blisko centrum. Grupa zobaczy okręt-muzeum ORP Błyskawica oraz trzymasztowy żaglowiec Dar Pomorza. Następnie zapraszamy do Gdyńskiego Akwarium, które mieści się blisko linii brzegowej. Wizyta w akwarium to świetna okazja na bliższe poznanie świata wodnego i wodno-lądowego. Można tam podziwiać ogromne żółwie, rafę koralową oraz naturalne środowisko Amazonii.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Dzień rozpoczynamy od śniadania i wykwaterowania z hotelu. Następnie grupa uda się na Wyspę Sobieszewską, która jest dzielnicą Gdańska położoną przy ujściu rzeki Wisły. Tam odbędzie się lekcja przyrody z naukowcem w Instytucie Ornitologicznym. Zapraszamy również na spacer z przewodnikiem w rezerwacie przyrody „Ptasi Raj” wzdłuż ścieżki przyrodniczo-dydaktyczna z wieżami obserwacyjnymi. Rezerwat to teren o powierzchni 198 hektarów. Został utworzony w 1959 roku i zawiera zbiorniki wodne, lasy, łąki i bagna. To miejsce życia wielu gatunków ptactwa, ryb oraz innych gatunków fauny i flory. Widoki w tym miejscu są przepiękne, a świeże powietrze to dodatkowa atrakcja dla zdrowia.

Wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena wycieczki: od 205 zł/os. (cena zależy od liczby osób i standardu noclegu)

Cena zawiera: usługę przewodnika (2 dni), nocleg, śniadanie, obiadokolację, lekcję dydaktyczną na Wyspie Sobieszewskiej, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy, koncert organowy w Oliwie.

Cena nie zawiera: transportu*, biletów wstępu: molo w Sopocie – 5zł/os., Akwarium Gdyńskie – 28zł/os., Dar Pomorza – 15zł/os., ORP Błyskawica – 15zł/os.

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl