2 DNI – WARMIA I MAZURY
Opis
Dzień 1
Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu do Grunwaldu. Ta nieduża wieś leży w województwie warmińsko- mazurskim. 15 lipca 1410 roku stoczono tu bitwę między wojskami krzyżackimi, a polsko-litewskimi. Jest to jedna z ważniejszych dat dla polskiej historii, a bitwa, która się wówczas odbyła na tych terenach jest uznawana za jedną z największych walk średniowiecznej Europy. Zwycięstwo pod dowództwem Władysława Jagiełły to narodowa wartość Polaków od wielu pokoleń.
Następnie grupa odwiedzi Olsztynek. To miejsce znane jest z Muzeum Budownictwa Ludowego potocznie zwanego skansenem. Można tam podziwiać architekturę ludową oraz ekspozycję unikalnych gatunków zwierząt gospodarskich. Skansen znajduje się na wolnym powietrzu co sprawia, że naprawdę można poczuć się jak w typowej wsi. Kolejny przystanek na drodze wycieczki to Olsztyn. W tym mieście proponujemy albo odwiedzenie Zamku Kapituły Warmińskiej, albo seans w planetarium. Zamek to niezwykły zabytek ponieważ mieszkał w nim niegdyś sam Mikołaj Kopernik. Planetarium również jest atrakcją wartą odwiedzenia, zwłaszcza że jest to drugie pod względem wielkości planetarium w Polsce.
Spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu zapraszamy do Lidzbarka Warmińskiego. Najbardziej wartościowym zabytkiem Lidzbarka jest zamek z XIV wieku. Został wybudowany w stylu gotyckim, a od 2018 roku widnieje na liście pomników historii. Drugim imponującym zabytkiem jest siedziba kapituły kolegiaty czyli Kościół św. Piotra i Pawła oraz Michała Archanioła. Wart uwagi jest skarbiec, w którym można podziwiać artystyczne zabytki.
Święta Lipka to wieś położona w odległości ok. 50 km od Lidzbarka. Co roku odwiedza to miejsce wielu turystów, w tym pielgrzymów oraz wczasowiczów ze względu na obecność lasów i jezior. Najbardziej znanym obiektem jest Sanktuarium Maryjne. Jest to kompleks klasztorny o niebanalnej wartości. Bogate dekoracje, freski, rzeźby, wyroby ze złota, obrazy to okazy późnego baroku. Z tym miejscem wiąże się piękna legenda i wyjaśnia dlaczego ten teren nosi nazwę Świętej Lipki.
Ostatnim punktem zwiedzania jest miejscowość Gierłoż. Tam grupa odwiedzi Wilczy Szaniec czyli kwaterę główną Adolfa Hitlera. Jest to niezwykle ciekawy obiekt. Położony w lesie, otoczony był polem minowym, wieżami obserwacyjnymi oraz betonowymi stanowiskami do ostrzału karabinami maszynowymi. Teren był precyzyjnie zaprojektowany, a stała załoga obiektu liczyła ponad 2000 osób.
Wyjazd w drogę powrotną.
W cenie
Cena: od 410 zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)
W cenie: nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, usługa pilota – 2 dni, przewodnicy w Gierłoży, Grunwaldzie, Muzeum w Olsztynku i Lidzbarku Warmińskim, bilety wstępu: Wilczy Szaniec, Muzeum w Olsztynku, Zamek lub seans w Olsztynie, zamek w Lidzbarku Warmińskim, Grunwald, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.
Cena nie zawiera: transportu*
*możliwość zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)
Zapraszamy do kontaktu
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.
+48 607 202 052
+48 603 599 714
[email protected]