3 DNI – AUGUSTÓW – SUWAŁKI

3 DNI – AUGUSTÓW – SUWAŁKI

Opis

DZIEŃ 1

Dzień rozpoczyna się przejazdem do Augustowa. Po zakwaterowaniu zapraszamy na spacer po mieście.

W pobliżu Kanału Augustowskiego znajduje się Stara Poczta. Budynek wybudowany został w stylu klasycystycznym. Po tym jak dotknęły go zniszczenia w wyniku II Wojny Światowej, został on odbudowany. Obecnie budynek wpisany jest do rejestru zabytków.

400 m dalej znajduje się Dworek Prądzyńskiego. Jest to muzeum, gdzie mieszczą się pamiątki poświęcone Kanałowi Augustowskiemu. Budynek charakteryzuje styl klasycystyczny, a jego głównym projektantem był Ignacy Prądzyński.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu grupa wyruszy nad Kanał Augustowski. Kanał ma długość 101 km i przebiega przez Polskę i Białoruś. Jest to dzieło inżynierii wodnej z początku XIX wieku. Stanowi zabytek techniki, a jednocześnie atrakcję turystyczną. Przewidziany jest rejs po kanale na trasie Augustów – Studzieniczna.

Następnie odbędzie się przejazd przez Puszczę Augustowską do Sejn, gdzie zapraszamy na spacer po mieście. Puszcza to teren leśny o powierzchni ok. 160 tys. ha. Znajduje się na terenie Polski, Litwy i Białorusi. Na jej obszarze znajduje się Wigierski Park Narodowy oraz liczne rezerwaty. Jest to niezwykłe miejsce pod względem bogactwa flory i fauny. Ptaki są tu pod szczególną ochroną i dlatego tereny te zostały objęte programem Natura 2000.

Kolejnym przystankiem jest teren nad jeziorem Wigry. Widoki są tu niezwykłe. Natura jaką można tu podziwiać naprawdę na długo zapada w pamięci. Jezioro jest zaliczane do jednych z najczystszych w Polsce. Można tu uprawiać żeglarstwo, wędkarstwo i biwakowanie.

Około 20 km dalej położone jest miasto powiatowe – Suwałki nad rzeką Czarna Hańcza. Znajduje się tu dom, w którym urodziła się wybitna pisarka Maria Konopnicka. Wychowywała się tutaj do roku 1849. Kamienica to obecnie muzeum poświęcone poetce. Kilka kroków dalej jest ratusz miejski z XIX wieku.

Ostatnim miejscem, do którego zapraszamy przed czasem wolnym jest Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny. Można zobaczyć tu żołnierzy stojących na zewnątrz, na warcie oraz działa i czołg. Wewnątrz muzeum znajdują się eksponaty broni, odzieży wojskowej oraz inne rekwizyty.

Czas wolny.

Pod koniec dnia zapraszamy do Doliny Rospudy. Jest to obszar chroniony o powierzchni ok. 23 700 ha. Cennym skarbem tego miejsca jest duży stopień naturalności oraz torfowiska leśne i nieleśne. W 2007 roku głośno było o budowie obwodnicy przebiegającej na terenie doliny. Dzięki protestom ekologów trasa budowy została zmieniona i omija ten wartościowy teren.

Powrót do hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu grupa wyruszy w drogę powrotną do domu. Po drodze są zaplanowane postoje połączone ze zwiedzaniem.

Pierwszym przystankiem są Mikołajki czyli centrum turystyczne Mazur. Miasto leży w Krainie Wielkich Jezior, nad jeziorami Tałty i Jeziorem Mikołajskim. Spacer po mieście i wzdłuż jeziora to przyjemnie spędzony czas w otoczeniu natury i świeżego powietrza.

Ok. 90 km na zachód od Mikołajek położony jest Olsztyn. Jest to stolica województwa warmińsko – mazurskiego. W granicach miasta leży 11 jezior. Olsztyńska starówka, choć nie dużych rozmiarów, urokiem nie odstępuje od starówek miast większych rozmiarów.

Rynek to centralne miejsce Starego Miasta. Dookoła są kamieniczki, restauracje, sklepy. Na środku rynku znajduje się Stary Ratusz. Szczególnie ciekawym zabytkiem jest Zamek Kapituły Warmińskiej. Został wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim. Niegdyś pełnił funkcje obronne, a obecnie należy do Muzeum Warmii i Mazur. Co ciekawe, zamek był zamieszkiwany przez kilka lat przez Mikołaja Kopernika.

Po spacerze, zaplanowana jest przerwa obiadowa.

Ostatnim już postojem połączonym ze zwiedzaniem w tym dniu jest Ostróda. Miasto leży nad Jeziorem Drwęckim. Wyjątkowo urokliwym obiektem nad jeziorem jest drewniane molo. Z tego miejsca można podziwiać widoki. Przy brzegu nie brakuje również urokliwych kawiarni.

Dalsza droga powrotna do domu.

W cenie

Cena: od 490 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę pilota na całej trasie
  • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacji
  • bilety wstępu do Muzeum Historii Kanału Augustowskiego, wstęp do klasztoru w Wigrach
  • przewodnika miejscowego w drugim dniu

Cena nie zawiera:

  • rejsu po kanale
  • obiadu w 3 dniu

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl