Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
3 DNI – BERLIN – POCZDAM

3 DNI – BERLIN – POCZDAM

Opis

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień wycieczki zarezerwowany jest na podróż do Berlina. Po dotarciu na miejsce grupa zakwateruje się i odpocznie przy obiadokolacji.

Wieczorem proponujemy spacer, aby zapoznać się z najbliższą okolicą, a następnie nocleg.

DZIEŃ 2

Drugi dzień to aktywnie spędzony czas na zwiedzaniu najciekawszych miejsc w mieście. Pierwszym z nich jest Reichstag czyli niższa izba parlamentu Niemiec. To imponujących rozmiarów budynek wybudowany w stylu barokowym. Pomimo niemal całkowitego zniszczenia podczas pożaru w 1933 r. został odbudowany. Obowiązkowym punktem zwiedzania są resztki Muru Berlińskiego. Jest to symbol podziału Niemiec, o którym dokładnie opowie przewodnik.

Kolejnym symbolem miasta jest Brama Brandenburska. Ma za zadanie przypominać o zjednoczeniu Niemiec. To znak Pokoju i Wolności. W odległości ok. 1 km. znajduje się Uniwersytet Humboldtów. Założony został w 1809 roku i nadal pełni funkcję uniwersytetu. Najznamienitszym budynkiem barokowym w Berlinie jest Zbrojownia. Pełniła różne funkcje, a obecnie znajduje się tu część Niemieckiego Muzeum Historycznego.

Katedra świętej Jadwigi to katolicka świątynia, która w 2023 roku będzie obchodzić rocznicę 250 lat istnienia. Ma bogatą i ciekawą historię. Można również przyjść tu na koncert organowy. Kolejnym wartościowym miejscem jest Zamek Charlotenburg. Jego początki sięgają 1695 roku kiedy zaczęła powstawać letnia rezydencja Hohenzollernów.

Warto wspomnieć o Alexanderplatz. Jest to główny węzeł komunikacyjny miasta. Ujrzymy tam najwyższy budynek Niemiec czyli Berlińską Wieżę Telewizyjną mierzącą 368 m. W tym miejscu proponujemy zrobić przerwę na czas wolny.

Obiadokolacja i powrót do miejsca noclegu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu grupa wykwateruje się i ruszy w drogę do Poczdamu. Od Berlina do Poczdamu jest ok. 40 km drogi autokarem.

Pierwszym miejscem zwiedzania jest Pałac Miejski, który przez lata służył władcom państwa. Po burzliwych losach pałacu, został on odbudowany i zrekonstruowany. Obecnie jest siedzibą parlamentu Brandenburgi. Następnie zapraszamy na spacer do Parku Sanssouci. Jest to zespół pałacowo-parkowy, który w 1990 r. pojawił się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym pięknym miejscem jest Nowy Ogród. Jest to obszar ok. 100 ha czyli jest trochę mniejszy od Parku Sanssouci. Teren jest wyjątkowo piękny i warty odwiedzenia. Jednym z budynków, który znajduje się na terenie ogrodu jest Pałac Cecilienhof. Jego nazwa pochodzi od księżniczki Cecylii, żony Wilhelma Hohenzollerna. Piękne dziedzińce, ogrody i ozdobne fasady miały kojarzyć się z atmosferą wiejską. I tak też jest w rzeczywistości.

Wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 439zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługa pilota, ubezpieczenie NNW i KL, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl