Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
3 DNI – BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

3 DNI – BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

Opis

DZIEŃ 1

Wyjazd w godzinach porannych do Białowieży. Pierwszym przystankiem po drodze jest miejscowość Gietrzwałd. Jest to wieś, która posiada zaledwie ok. 600 mieszkańców. Pomimo niewielkich rozmiarów jest to miejsce turystyczne. Wszystko za sprawą objawienia, które miało się tu wydarzyć w 1877 roku. Matka Boża ukazała się tu dwom dziewczynkom. Co ciekawe, przemówiła do nich w języku polskim. Wówczas język polski był na tym terenie zakazany. Dzięki temu, ruch polski na obszarze Warmii nasilił się.

Następnym przystankiem jest miasto Olsztynek, który leży ok. 300 km przed Białowieżą. Wartościowym miejscem do zwiedzania jest tu Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny. Początki tego miejsca sięgają 1909 roku, kiedy to Prusy Wschodnie postanowiły wybudować muzeum poświęcone wiejskiej architekturze.

Przyjazd do Białowieży.

Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu, zapraszamy do Białowieskiego Parku Narodowego. Jest to jeden z pierwszych parków narodowych w Europie. Najbardziej chronionym fragmentem jest Puszcza Białowieska. To tutaj znajduje się największa na świecie, wolno żyjąca populacja żubra. Zapraszamy na wędrówkę z przewodnikiem po ścisłym rezerwacie oraz podziwianie żubrów w warunkach półnaturalnych. Spacer trwa ok. 4h na odległości ok. 4,5 km. Możliwa jest też zamiana tej wędrówki na przejazd bryczkami.

Grupa zwiedzi także Muzeum Przyrodniczo – Leśne, które może pochwalić się mianem najstarszego muzeum wśród parków narodowych Polski. Na terenie Parku znajduje się także Rezerwat Pokazowy Żubrów. Zajmuje on ok. 27 ha i leży 3 km przed Białowieżą. Można tam oglądać wszystkie ssaki kopytne, które żyją w Puszczy Białowieskiej. Dodatkowo, znajdują się tu łosie, sarny, wilki oraz rysie.

Następnie powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie cerkwi Św. Mikołaja w Białowieży. Powstała w XIX wieku dzięki carowi Aleksandrowi III. Widnieje na liście zabytków od 1969 r. Charakteryzuje się ona wartościami artystycznymi ze względu na wyrafinowaną architekturę oraz cenne wyposażenie. Co ciekawe, wewnątrz znajduje się ikonostas z chińskiej porcelany. Jest to jedyny tego rodzaju budynek w Polsce z taką ozdobą.

W czasie drogi powrotnej w planie jest odwiedzenie miasta Hajnówka. Niegdyś była to mała osada. Jednak z biegiem czasu, a szczególnie po I Wojnie Światowej zaczęło przybywać mieszkańców. Zaczął rozwijać się tu przemysł drzewny. Wielu mieszkańców było wyznania prawosławnego. Dlatego zbudowano tu cerkiew – Sobór Świętej Trójcy.

Dalsza droga powrotna. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie

Cena: od 490 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
  • opiekę pilota
  • przewodników w Białowieży, Hajnówce
  • ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl