Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
3 DNI – KRUSZWICA – WENECJA – BISKUPIN – GNIEZNO – POZNAŃ – KÓRNIK

3 DNI – KRUSZWICA – WENECJA – BISKUPIN – GNIEZNO – POZNAŃ – KÓRNIK

Opis

Szlak piastowski

Dzień 1

Pierwszy dzień rozpoczyna się przejazdem do Kruszwicy. Początek zwiedzania to wejścia na Mysią Wieżę czyli ceglaną wieżę mierzącą 32 metry, która stanowiła cześć zamku zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego. Dlaczego nosi taką nazwę wyjawi na miejscu przewodnik.

Kolejny przystanek na trasie to miejscowość Wenecja. Grupa odwiedzi Muzeum Kolei Wąskotorowej, która jest największym tego rodzaju skansenem w Europie. Dla fanów wagonów i lokomotyw to miejsce wręcz idealne. Do niektórych z nich można wejść do środka. Zapraszamy także do ruin zamku Krwawego Diabła Weneckiego, który został owiany legendą o swoim właścicielu Mikołaju Nałęczu, którego duch po dziś dzień nie opuścił tych murów.

Do Biskupina przejazd odbywa się kolejką wąskotorową. W tym miejscu zapraszamy do stanowiska archeologicznego. Odkrycie osady w Biskupinie należy do najważniejszych odkryć archeologicznych dokonanych w Polsce.

Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu jest miasto Gniezno. Nie obędzie się tutaj bez odwiedzenia Katedry Gnieźnieńskiej ze słynnymi drzwiami Gnieźnieńskimi. Jest to miejsce o bogatej historii i znaczeniu. W tej świątyni odbyło się pięć koronacji królewskich oraz jest to miejsce pochówku św. Wojciecha, który jest głównym patronem Polski.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przewodnik przywita grupę i dzień rozpocznie się od zwiedzania Poznania. Najpierw grupa odwiedzi Poznańską Bazylikę na wyspie Ostrów Tumski. Wyspa otoczona jest rzekami Wartą i Cybiną. Najcenniejszym zbiorem tej świątyni są groby księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, które uznano za prawdopodobnie autentyczne.

Następnie zapraszamy do Palmiarni Poznańskiej. Jest największą tego typu placówką w Polsce i jedną z największych wśród krajów europejskich. Można podziwiać tam 1100 gatunków roślin, 170 gatunków ryb oraz ok. 50 gatunków roślin wodnych.

Kolejno grupa przejdzie do centralnego punktu miasta czyli na Stary Rynek. Ma on kształt kwadratu i jest to trzeci pod względem wielkości rynek w Polsce. Po roku 1945 kiedy to zniszczenia wojenne były znaczące, zaczęto odbudowę tego miejsca i dziś spełnia swoje dawne role.

Przewodnik opowie historię Fary Poznańskiej, a także zapraszamy na 27 minutowy pokaz do Makiety Poznania. W interesujący sposób można poznać jak wygląda Poznań oraz jego ważne dla historii miejsca. Następnie grupa wejdzie na Wzgórze Przemysława, wzniesienie, które miało ważny wpływ na powstanie miasta.

Na końcu przewodnik zaprowadzi grupę na Plac Wolności. Ciekawostką tego miejsca jest, że w jednym z budynków przy tym placu znajduje się jedna z najstarszych wind w Polsce.

Obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień

Po śniadaniu grupa wyruszy do miasta Kórnik, który oddalony jest od Poznania o ok. 26 km. Tam grupa odwiedzi średniowieczny zamek, w którym można podziwiać oryginalne średniowieczne mury i piwnice. W pobliżu znajduje się Powozownia. Niesamowite miejsce gdzie zwiedza się różnego rodzaju powozy z XIX wieku. Następnie zapraszamy do ogrodu dendrologicznego, który może pochwalić się mianem arboretum z najstarszymi i najbogatszymi gatunkami w Polsce.

Ostatnim punktem wycieczki jest miasto Puszczykowo. Grupa odwiedzi tam Muzeum – Pracownię Arkadego Fiedlera. Miejsce jest poświęcone podróżnikowi oraz pisarzowi i stanowi dawny dom rodziny Fiedlerów. Ekspozycja ukazuje przedmioty związane z podróżami Arkadego Fiedlera, zbiory ludowe, religijne, etnograficzne oraz wiele innych.

Wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: 510 zł (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: ubezpieczenie NNW, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, usługę przewodników w Wenecji, Biskupinie, Gnieźnie, Poznaniu, Kruszwicy, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*, biletów wstępu: Kruszwica – wieża, Wenecja Muzeum Kolei, przejazd kolejką do Biskupina, Biskupin Rezerwat, Gniezno Katedra, Poznań – Katedra na Ostrowie Tumskim, Kórnik Zamek, Puszczykówko, obiadu w 3 dniu

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl