4 DNI – GDAŃSK – GDYNIA – SOPOT – HEL – MALBORK
Opis
DZIEŃ 1
Grupa spotka się z przewodnikiem i rozpocznie zwiedzanie Gdańska. Najbardziej wartościowe zabytki miasta znajdują się wzdłuż tak zwanej Drogi Królewskiej. Choć to nie jest oficjalna nazwa, jest powszechnie używana wśród Gdańszczan. Początkiem trasy zwiedzania jest ul. Długa czyli jedna z najbardziej znanych ulic Gdańska, przy której stoi między innymi Dom Uphagena. Jest to niegdysiejszy dom gdańskiego rajcy. Idąc dalej grupa dotrze do Ratusza Głównomiejskiego. Ratusz to duma miasta i jeden z piękniejszych budynków w Europie.
Za ratuszem kończy się ul. Długa i zaczyna Długi Targ. Niczym grecki Posejdon, wznosi się tu fontanna rzymskiego boga wód – Neptuna. Bez wątpienia jest to wizytówka Gdańska. Za jego plecami znajduje się Dwór Artusa. Obecnie to odział Muzeum Gdańska. Następnie grupa znajdzie się na Długim Pobrzeżu czyli urokliwym deptaku przy rzece Motławie. Mniej więcej na środku promenady oczom zwiedzających ukaże się Brama Żuraw czyli imponujących rozmiarów dźwig portowy.
Kolejnym czarującym miejscem jest ul. Mariacka uchodząca za najbardziej romantyczną uliczkę w Gdańsku. Prowadzi ona do Bazyliki Mariackiej, trzeciej pod względem wielkości ceglanej świątyni na świecie. Zachęcamy do wejścia na szczyt wieży, ponieważ widoki ze szczytu Bazyliki są niezapomniane.
Ostatnia atrakcją przygotowaną na ten dzień jest rejs statkiem bądź przejazd autokarem na Westerplatte. Jest to półwysep w Gdańsku przy ujściu Martwej Wisły. Miejsce jest znane przede wszystkim jako symbol wybuchu II Wojny Światowej. Nazwa to kombinacja niemieckich słów „zachodni” i „płyta”. Dlatego w połączeniu jest to „zachodnia wyspa”. Nazwa przetrwała po dziś dzień i przypomina o latach walki o wolność.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2
Po śniadaniu grupa spotka się z przewodnikiem. Pierwszym punktem zwiedzania w tym dniu jest dzielnica Oliwa, która graniczy z Sopotem. Najważniejszym obiektem jaki się tu znajduje jest Archikatedra Oliwska, której historia ma już ponad 800 lat. Ogromną atrakcją są tu organy z ruchomymi częściami. Zapraszamy oczywiście na wysłuchanie 20 minutowego koncertu organowego.
Kolejnym przystankiem w planie tego dnia jest Sopot. Urokliwa miejscowość ma wielu zwolenników ze względu na klimat i mnogość atrakcji. Jest to nadmorski kurort, który może pochwalić się najdłuższym molo wykonanym z drewna w Europie. Spacer po molo to idealny pomysł na odpoczynek i okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Następnie, przywita grupę miasto Gdynia. Na początku zapraszamy do Akwarium Gdyńskiego, które ma już długą historię. Jego początki sięgają czasów kiedy na Półwyspie Helskim mieściło się Morskie Laboratorium Rybackie. Misją placówki jest między innymi edukacja na temat ekologicznej świadomości. Znajduje się tu bogata ekspozycja flory i fauny podzielona na siedem sal edukacyjnych.
Około 400 m od akwarium dumne zacumowany jest polski niszczyciel – ORP Błyskawica. Okręt brał udział w walkach podczas II Wojny Światowej na Atlantyku, Morzu Północnym i Śródziemnym. Obecnie ma status muzeum, jednakże posiada on załogę, która pełni całodobowe wachty. Okrętowi towarzyszy zacumowany tuż obok Dar Pomorza czyli żaglowiec, który również spełnia obecnie rolę muzeum.
Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3
Po śniadaniu grupa spotka się z przewodnikiem i dzień rozpocznie się od przejazdu na Półwysep Helski do miejscowości Hel. To przepiękny ośrodek turystyczny, który jest odwiedzany bardzo licznie przede wszystkim w sezonie letnim. W centrum miasta znajduje się Muzeum Rybołówstwa, którego budynek stanowi poewangelicki kościół. Obowiązkowym punktem zwiedzanie jest fokarium gdzie można podziwiać piękne osobniki fok. Ostatnim miejscem, który jest przewidziany do zobaczenia w tym dniu jest port morski. Jest to baza dla rybaków oraz żeglugi turystycznej. Spacer przy przystani to idealne zakończenie dnia.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Inne propozycje na 3 dzień zwiedzania (do wyboru):
Pojezierze Kaszubskie / Frombork / Elbląg
DZIEŃ 4
Po śniadaniu zapraszamy do Malborka. To niezwykłe miasto przyciągające rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Oznaki pierwszego osadnictwa na tym terenie sięgają młodszej epoki kamienia. Około roku 1274 Zakon Krzyżacki zaczął budowę zamku nad rzeką Nogat, który to zamek jest głównym powodem tak licznych wycieczek do Malborka. Nazwa miasta pochodzi od imienia „Maria”, które nosi patronka Zakonu.
Zwiedzanie zamku jest przewidziane na ok. 3-4 godziny. Dzieli się on na trzy części: Zamek Wysoki, Zamek Średni i Zamek Niski czyli przedzamcze. Budowla ma bardzo długą historię i przetrwała wiele trudnych chwil. Dzięki rekonstrukcjom i odbudowie po 1945 roku, jego mury są utrzymane w bardzo dobrym stanie. W 1997 roku znalazł się na liście UNESCO i należy do najpiękniejszych zamków Europy.
W cenie
Cena: od 450 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)
Cena zawiera:
3 noclegi z wyżywieniem (śniadanie+obiadokolacja)
usługi przewodnika – 2 dni Trójmiasto+3 dzień wg wybranego wariantu
Cena nie zawiera:
biletów wstępu, obiadu w 4 dniu, przewodnika w Malborku i biletów na Zamek, transportu
Zapraszamy do kontaktu
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.
+48 607 202 052
+48 603 599 714
[email protected]