Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
4 DNI – KUDOWA ZDRÓJ – PRAGA – WROCŁAW

4 DNI – KUDOWA ZDRÓJ – PRAGA – WROCŁAW

Opis

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień zarezerwowany jest na przejazd do miejsca zakwaterowania – Kotliny Kłodzkiej. Jest to obszar, a dokładnie kraina geograficzna znajdująca się w Sudetach. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, gdzie dzika przyroda przeplata się z historią zamków i kościołów. Region ten warto odwiedzać niezależnie od pory roku.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na całodzienną wycieczkę. Na początek Skalne Miasto czyli skalny labirynt wyrzeźbiony przez naturę. Robi on ogromne wrażenie na turystach, którzy licznie odwiedzają to miejsce rok w rok. Skalne Miasto leży na obszarze rezerwatu przyrody. Flora i fauna tego obszaru to bardzo dużo interesujących gatunków np. fiołek dwukwiatowy, nietoperze czy żmija zygzakowata!

Następnie grupa odwiedzi Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju, znanym mieście uzdrowiskowym. W parku można się zrelaksować i zaczerpnąć świeżego, zdrowego powietrza wśród bogactwa roślinności. Oczywiście nie można ominąć tu Pijalni Wód Mineralnych i odmówić sobie dawki minerałów.

Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu jest Kaplica Czaszek. Jest to kaplica wyłożona 3 tysiącami ludzkich czaszek i kości, co robi niemałe wrażenie. Grobowiec upamiętnia ofiary wojen Śląskich oraz zakaźnych chorób. Wybudowanie kaplicy i odpowiednie przygotowanie czaszek zajęło 8 lat. W Europie są jeszcze dwa podobne takie miejsca, ale w Polsce jest to jedyny taki obiekt.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy na całodzienną wyprawę do Pragi. Przewodnik rozpocznie zwiedzanie od odwiedzin „królewskiej” dzielnicy Pragi zwanej Hradczany. Znajduje się tam zamek królewski, Złota Uliczka, gdzie niegdyś handlowano złotem. Kolejnym przestankiem jest dzielnica Mała Strana przy rzece Wełtawie. Jest to niemal serce Pragi. Spotkać tu można wielu turystów, którzy podziwiają fasady budynków różnych stylów.

Niezbędnym punktem zwiedzania jest Most Karola. Wznosi się nad rzeką Wełtawą. Ma prawie 516 m długości, 9,5 m szerokości, a 17 łęków rozkłada się na 15 filarów. Jest najstarszym, zachowanym kamiennym mostem świata o takiej rozpiętości.

Następnie zapraszamy na spacer po Starym Mieście, które jest swoistym centrum kultury i rozrywki Pragi. Znajduje się tu wiele zabytków takich jako kościoły, Uniwersytet Karola, Rynek Staromiejski. Na końcu przewodnik pokaże Plac Wacława znajdujący się w dzielnicy Nowe Miasto. Jest jednym w większych placów Europy. Znajduje się tam pomnik ku pamięci ofiar reżimów totalitarnych, a obok Muzeum Narodowe.

Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie rozpocznie się od Starego Miasta czyli od najbardziej popularnego miejsca wśród turystów. Tutaj znajduje się rynek, średniowieczny ratusz i malownicze kamieniczki, które często można podziwiać przed ekranem telewizora w serialu „Pierwsza miłość”.

Ostatnim punktem zwiedzania jest Panorama Racławicka czyli obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami. Bitwa miała miejsce w 1794 roku pomiędzy Polakami, a Rosjanami i zakończyła się zwycięstwem Polaków. Panorama Racławicka ma długość 114 metrów i wysokość 15 metrów.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

W cenie

Cena: od 715 zł /os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, usługa pilota – 4 dni, przewodników w Kotlinie Kłodzkiej, Pradze, Wrocławiu,  bilety wstępu: Kaplica Czaszek,  ubezpieczenie NNW i KL, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*, biletów – Panorama Racławicka

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl