Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
4 DNI – OLSZTYN – OLKUSZ – OGRODZIENIEC – CZĘSTOCHOWA

4 DNI – OLSZTYN – OLKUSZ – OGRODZIENIEC – CZĘSTOCHOWA

Opis

Jura Krakowsko – Częstochowska i Ojcowski Park Narodowy. 

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1

Przejazd do Olsztyna koło Częstochowy. W tym miejscu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdują się ruiny największego w tym regionie zamku. Dostojności ruinom dostarczają skały znajdujące się dookoła. Zamek ma burzliwą historię.  Od 1702 r., po pożarze pozostały z niego ruiny, które dziś stanowią mury części mieszkalnej, wieże, częściowo piwnice i fundamenty. Na szczęście wiek XX przyniósł zamkowi więcej szczęścia. Mają tu miejsce liczne imprezy, a nawet kilka razy zamek był wykorzystywany w produkcjach filmowych takich jak „Janosik”, czy „Zemsta”. Widoki robią niemałe wrażenie.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu grupę czeka całodzienna wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to najmniejszy park narodowy w Polsce. Położony jest na dwóch wyżynach, a jego symbol to nietoperz. Na terenie parku znajdują się liczne, wyjątkowe miejsca, po których oprowadzi grupę przewodnik. Są to między innymi: Kaplica „Na Wodzie”, pustelnia bł. Salomei, Ekspozycja Przyrodnicza Ojcowskiego Parku Narodowego w Ojcowie.

W parku oczywiście znajdują się ciekawe obiekty geograficzne takie jak: Grota Łokietka, Źródło Miłości, Maczuga Herkulesa, jaskinia Ciemna, jaskinia Wierzchowska. Przewodnik opowie o ciekawostkach związanych z tymi miejscami.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy do Olkusza. To tutaj miało swój początek górnictwo, ponieważ znajdowały się tu pokłady srebra. Olkusz zwany był „Srebrnym miastem”. Tam grupa zobaczy kilka najważniejszych miejsc takich jak: Bazylika św. Andrzeja Apostoła i mury miejskie. Następnym punktem wycieczki jest Pustynia Błędowska. Znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i objęta jest programem Natura 2000. Jest to największa pustynia w Europie!

Najczęściej odwiedzanym obiektem na Szlaku Orlich Gniazd jest Zamek Ogrodzieniec, a raczej jego ruiny. Zamek pamięta potop szwedzki! Jest to żywa lekcja historii oraz kultowe miejsce, ponieważ zamek ten służył również jako miejsce produkcji wspomnianych już filmów: „Janosik” czy „Zemsta”.

Możemy zaproponować również wypad do Krakowa lub Wieliczki.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu zapraszamy do Częstochowy. Tam na wzgórzu Jasna Góra grupa zwiedzi sanktuarium. Miejsce jest pomnikiem historii oraz jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego. Co roku pielgrzymuje tu tysiące wiernych i oddaje hołd Matce Bożej Częstochowskiej.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie

Cena: od  750 zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, usługa pilota – 4 dni, przewodnika w OPN i na Jasnej Górze, bilety wstępu: ruiny  zamku w Olsztynie, Ojcowski Park Narodowy, Grota Łokietka, Jaskinia Ciemna lub Nietoperzowa, ruiny zamku w OPN, ruiny zamku w Ogrodzieńcu,   ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl