Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
4 DNI – WILNO – KOWNO – TROKI

4 DNI – WILNO – KOWNO – TROKI

Opis

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień minie na podróży do Wilna i zakwaterowaniu. W godzinach wieczornych zapraszamy na obiadokolację, a następnie nocleg.

DZIEŃ 2

W sercu miasta znajduje się Katedra Wileńska. Katedra była świadkiem wielu ważnych historycznie wydarzeń. To tutaj zostali koronowani Wielcy Książęta Litewscy. Pomimo pożarów, powodzi i wojny, które dotknęły katedrę, przetrwała ona po dziś dzień. Zaledwie 300 m dalej znajduje się Pałac Prezydencki.

Pozostając w obrębie Starówki, kolejnym punktem zwiedzania jest Uniwersytet Wileński. Założony został w 1579 roku przez króla Polski Stefana Batorego. Do dzisiaj spełnia swoją funkcję i jest jedną z najstarszych uczelni Europy. Obok znajduje się kościół uniwersytecki św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

Nieco dalej znajduje się kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, jednej z dzielnic Wilna. Jest to katolicki kościół wybudowany w stylu barokowym. Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest Góra Trzykrzyska. Jest to wzniesienie przy rzece Wilejce skąd rozciąga się piękna panorama na miasto.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu, grupa spotka się z przewodnikiem na dalszy spacer po mieście.

Ikoną symboli Wilna jest Ostra Brama. Początkowo była to brama miejska Starego Miasta powstała w XVI wieku. Obecnie jest to dla wielu osób miejsce święte ze względu na obraz Najświętszej Marii Panny. Dzieło jest znane na całym świecie.

W niedalekiej odległości jest Cerkiew Świętego Ducha. W przeważnej części reprezentuje styl klasycystyczny, ale widoczne są tu cechy baroku. Świątynia jest prawosławna i do dziś spełnia swoją funkcję.

Na Starym Mieście znajduje się również muzeum Adama Mickiewicza. Młody Mickiewicz wynajmował w tej kamienicy pokój podczas studiów na Uniwersytecie Wileńskim. Poemat „Grażyna” powstał właśnie w tym miejscu. W pobliżu znajduje się pomnik Mickiewicza. Ta część miasta jest mocno popularna wśród artystów.

Kolejnym wartościowym miejscem jest Cmentarz na Rossie. Spoczywają tu polscy żołnierze, jak również wybitne osoby z Polski, Białorusi oraz Litwy.

Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu, grupa odwiedzi miasto Troki, które leży w odległości ok. 30 km od Wilna. Było to miasto królewskie Wielkiego Księstwa Litewskiego. Położone są na bardzo urokliwym terenie otoczonym 4 jeziorami. Najbardziej znanym zabytkiem jest tu Zamek w Trokach, który powstał w XIV-XV wieku.

Czas wolny.

Około 90 km na północ od Trok, leży miasto Kowno. W przeszłości była to stolica Litwy. Obecnie jest to duży ośrodek przemysłowy i drugie co do wielkości miasto w kraju. Spacer rozpocznie się na rynku, gdzie znajduje się „biały łabędź”. Tak nazywany jest ratusz, którego biały kolor i kształt przypomina właśnie łabędzia.

Obok wznosi się Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ma 84 m długości i 34 m szerokości. Jest to największa świątynia katolicka w Wilnie.

W niedalekiej odległości znajdują się ruiny zamku. Dookoła jest park, a w środku muzeum. Niegdyś zamek bronił Litwę przed najazdem Krzyżaków i był sercem Kowna.

Ostatnim miejscem zwiedzania jest Dom Perkuna. Znajduje się przy rzece Niemen. Najprawdopodobniej kamienica została zaprojektowana przez gdańszczanina i umożliwiała kupcom gdańskim handel w Kownie.

Spacer nad rzeką Niemen.

Przejazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 650zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, usługa pilota, przewodnik w Trokach i Wilnie, bilety wstępu: zamek w Trokach, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl