Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
5 DNI – CZĘSTOCHOWA – ZAKOPANE – KRAKÓW

5 DNI – CZĘSTOCHOWA – ZAKOPANE – KRAKÓW

Opis

Tatrzański Park Narodowy. 

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1

Przejazd do Częstochowy. Dzień rozpocznie się od zwiedzania Jasnej Góry. Początki tego miejsca sięgają 1382 roku. Wtedy to w klasztorze na Jasnej Górze zamieszkał Zakon Paulinów. Miejsce najbardziej słynie z cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który jest powodem pielgrzymek wiernych z Polski i z zagranicy.

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu czas na zwiedzanie Zakopanego. Tam, grupa zwiedzi cmentarz dla zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Wśród pochowanych tam osób są takie osobowości jak Tytus Chałubiński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Długosz.

Następnie proponujemy trochę odpocząć i spędzić czas wolny na Krupówkach. Jest to najbardziej znana ulica Zakopanego i służy jako deptak. Ma 1,1 kilometra długości i po obu jej stronach nie brakuje restauracji, kawiarni, sklepów. Można tutaj przejechać się dorożką i zrobić sobie zdjęcie ze słynnym białym misiem.

Ostatnią atrakcją tego dnia jest wycieczka na Gubałówkę. Jest to wzniesienie o wysokości 1120-1129 m n.p.m., na które prowadzi kolejka linowo – terenowa. Cudowny widok na panoramę Tatr, Pienin, Podhala i Zakopanego zapiera dech w piersiach.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy do Kir czyli dzielnicy miejscowości Kościelisko. Kiry leżą na wysokości 927 m n.p.m. w Tatrach Zachodnich. Nazwa miejscowości pochodzi od słowa „kira”, które w gwarze góralskiej oznacza zakręt. Z tego miejsca zacznie się piesza wycieczka Doliną Kościeliską, a po drodze grupa zawita do Jaskini Mroźnej.

Jaskinia ma 571 m długości i tworzy korytarz. Jej zwiedzanie trwa ok. 40 minut. Wchodzi się do niej tunelem wydrążonym sztucznie i jako jedyna jaskinia w polskich Tatrach ma sztuczne oświetlenie. Jest to idealna lekcja geografii. W środku są stalaktyty, stalagmity, głazy oraz wodne zbiorniki.

Po południu czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu grupa wyruszy na całodzienną wycieczkę w góry, która rozpocznie się w Palenicy Białczańskiej. Jest to polana położona 990 m n.p.m. Z tego miejsca początek ma kilka szlaków turystycznych. Proponujemy trasę przez Wodogrzmoty Mickiewicza do Morskiego Oka.

Wodogrzmoty to nic innego jak wodospady o wysokości od 3 do 10 m. Nazwa wodospadów nawiązuje do huku jakie wydają. Drugi człon nazwy ma upamiętniać sprowadzenie na Wawel prochów Adama Mickiewicza. Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach. Przyroda dookoła jest imponująca. Występują tu rzadkie gatunki roślin, a w jeziorze w naturalny sposób występują pstrągi!

Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu grupa uda się do Krakowa. Miasto jest piękne i bardzo popularne wśród turystów. Do 1795 roku było stolicą Polski. Posiada bogatą historię i wiele zabytków. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie jest Wawel. Jest to wzgórze, na którym znajduje się Zamek Królewski. Budowla jest imponujących rozmiarów z 71 salami wystawowymi.

Centrum miasta stanowi Rynek Główny. Dookoła znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pięknych kamienic, które także często mogą pochwalić się długą historią. W sąsiedztwie są też inne zabytki, takie jak kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza.

Po spacerze, przewidujemy czas wolny, a następnie obiad i wyjazd w drogę powrotną.

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie

Cena: od 850zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, usługa pilota – 5 dni, przewodników tatrzańskich w

2 i 3 dniu, bilety wstępu: wjazd na Gubałówkę, Cmentarz na Pęksowym Brzysku , Tatrzański Park Narodowy, Jaskinia Mroźna, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl