5 DNI – CZĘSTOCHOWA – ZAKOPANE – KRAKÓW
Opis
Tatrzański Park Narodowy.
PLAN WYCIECZKI
DZIEŃ 1
Przejazd do Częstochowy. Dzień rozpocznie się od zwiedzania Jasnej Góry. Początki tego miejsca sięgają 1382 roku. Wtedy to w klasztorze na Jasnej Górze zamieszkał Zakon Paulinów. Miejsce najbardziej słynie z cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który jest powodem pielgrzymek wiernych z Polski i z zagranicy.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2
Po śniadaniu czas na zwiedzanie Zakopanego. Tam, grupa zwiedzi cmentarz dla zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Wśród pochowanych tam osób są takie osobowości jak Tytus Chałubiński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Długosz.
Następnie proponujemy trochę odpocząć i spędzić czas wolny na Krupówkach. Jest to najbardziej znana ulica Zakopanego i służy jako deptak. Ma 1,1 kilometra długości i po obu jej stronach nie brakuje restauracji, kawiarni, sklepów. Można tutaj przejechać się dorożką i zrobić sobie zdjęcie ze słynnym białym misiem.
Ostatnią atrakcją tego dnia jest wycieczka na Gubałówkę. Jest to wzniesienie o wysokości 1120-1129 m n.p.m., na które prowadzi kolejka linowo – terenowa. Cudowny widok na panoramę Tatr, Pienin, Podhala i Zakopanego zapiera dech w piersiach.
Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3
Po śniadaniu zapraszamy do Kir czyli dzielnicy miejscowości Kościelisko. Kiry leżą na wysokości 927 m n.p.m. w Tatrach Zachodnich. Nazwa miejscowości pochodzi od słowa „kira”, które w gwarze góralskiej oznacza zakręt. Z tego miejsca zacznie się piesza wycieczka Doliną Kościeliską, a po drodze grupa zawita do Jaskini Mroźnej.
Jaskinia ma 571 m długości i tworzy korytarz. Jej zwiedzanie trwa ok. 40 minut. Wchodzi się do niej tunelem wydrążonym sztucznie i jako jedyna jaskinia w polskich Tatrach ma sztuczne oświetlenie. Jest to idealna lekcja geografii. W środku są stalaktyty, stalagmity, głazy oraz wodne zbiorniki.
Po południu czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu grupa wyruszy na całodzienną wycieczkę w góry, która rozpocznie się w Palenicy Białczańskiej. Jest to polana położona 990 m n.p.m. Z tego miejsca początek ma kilka szlaków turystycznych. Proponujemy trasę przez Wodogrzmoty Mickiewicza do Morskiego Oka.
Wodogrzmoty to nic innego jak wodospady o wysokości od 3 do 10 m. Nazwa wodospadów nawiązuje do huku jakie wydają. Drugi człon nazwy ma upamiętniać sprowadzenie na Wawel prochów Adama Mickiewicza. Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach. Przyroda dookoła jest imponująca. Występują tu rzadkie gatunki roślin, a w jeziorze w naturalny sposób występują pstrągi!
Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5
Po śniadaniu grupa uda się do Krakowa. Miasto jest piękne i bardzo popularne wśród turystów. Do 1795 roku było stolicą Polski. Posiada bogatą historię i wiele zabytków. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie jest Wawel. Jest to wzgórze, na którym znajduje się Zamek Królewski. Budowla jest imponujących rozmiarów z 71 salami wystawowymi.
Centrum miasta stanowi Rynek Główny. Dookoła znajduje się wiele restauracji, kawiarni i pięknych kamienic, które także często mogą pochwalić się długą historią. W sąsiedztwie są też inne zabytki, takie jak kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza.
Po spacerze, przewidujemy czas wolny, a następnie obiad i wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
W cenie
Cena: od 850zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)
W cenie: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, usługa pilota – 5 dni, przewodników tatrzańskich w
2 i 3 dniu, bilety wstępu: wjazd na Gubałówkę, Cmentarz na Pęksowym Brzysku , Tatrzański Park Narodowy, Jaskinia Mroźna, ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: transportu*
*możliwość zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)
Zapraszamy do kontaktu
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.
+48 607 202 052
+48 603 599 714
[email protected]