5 DNI – KRAKÓW – WIELICZKA –  WADOWICE – ZAKOPANE

5 DNI – KRAKÓW – WIELICZKA – WADOWICE – ZAKOPANE

Opis

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień przeznaczony jest na przejazd do Krakowa i zakwaterowanie. Następnie zapraszamy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu grupa wyrusza zwiedzać miasto. Przewodnik oprowadzi po najważniejszych punktach miasta czyli wzdłuż Drogi Królewskiej, która prowadzi na Wawel. Jedną z bardziej widocznych fortyfikacji miejskich jest Barbakan. Obecnie znajduje się tu oddział Muzeum Historycznego. Czasami Barbakan służy jako scena dla imprez sportowych bądź inscenizacji walk rycerskich.

Warto również wspomnieć o Rynku Głównym, który jest centralnym miejscem miasta. Wokół niego wnoszą się zabytkowe kamienice, w których obecnie mieszczą się liczne restauracje i kawiarnie. Rynek ma kwadratowy kształt, a na jego środku znajdują się Sukiennice. To idealne miejsce na zakup pamiątek takich jak biżuteria, ręcznie robione figurki bądź obrazy.

Na wzgórzu Wawel znajduje się Zamek Królewski oraz bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława. Wawel razem ze Starym Miastem, Kazimierzem i Stradomiem widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W 2010 na Wawelu pochowany został prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną.

Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Wieliczki i zwiedzanie kopalni soli „Wieliczka”. Od 1978 widnieje na liście światowego dziedzictwa  UNESCO. Jest także pomnikiem historii Polski, a w 2007 została jednym z siedmiu cudów Polski. Co roku przyjeżdża tu około milion turystów i pokonuje ok. 3 km trasy turystycznej. Grupa odwiedzi również muzeum gdzie pozna historię przemysłu solnego oraz miasta Wieliczka.

Następnym punktem programu są Wadowice czyli rodzinne miasto Jana Pawła II. Od Wieliczki położone są w odległości ok. 50 km i liczą ponad 18 000 mieszkańców. Jest to istotne miasto dla pielgrzymów.

Przejazd do Zakopanego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Zakopanego. Dzień rozpocznie się od odwiedzenia znanego w Zakopanem Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Pochowanych jest tu 250 zasłużonych osób m.in.: Kazimierz Przerwa-Tetmajer, ród góralski – Gąsieniców, Tytus Chałubiński. Ponadto to miejsce warte odwiedzenia ze względu na nagrobki, które są artystycznymi dziełami. Kapliczki i krzyże są wykonane z rzeźbionego drewna z pięknym podhalańskim motywem.

Następnie, proponujemy wjazd na Gubałówkę kolejką linowo – terenową. Jest to wzgórze, które w najwyższym miejscu liczy 1129 m n.p.m. Miejsce to przyciąga tłumy turystów ze względu na niepowtarzalny widok. Piękne Tatry, Podhale, Zakopane i słowacka część Beskidu Żywieckiego można objąć wzrokiem.

Zasłużony czas wolny najlepiej spędzić na Krupówkach. Na deptaku można zakupić pamiątki i zrobić zdjęcia.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do Częstochowy. Tam przewodnik oprowadzi po Sanktuarium na Jasnej Górze. Jest to jedno z najbardziej znanych sanktuariów na świecie. Popularność tego miejsca związane jest z obrazem Matki Bożej. Tysiące pielgrzymów odwiedza to miejsce i modli się. Uzdrowienia, cuda i spełnione modlitwy to tajemnica Jasnej Góry.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie

Cena: od 880 zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie:  4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, usługa pilota – 5 dni, przewodnika w Krakowie, bilety wstępu: Wawel (Dzwon Zygmunta, Krypta Wieszczów, Groby Królewskie, Muzeum Katedralne), Jasna Góra, kopalnia w Wieliczce, Dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, wjazd na Gubałówkę,ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl