5 DNI – SZKLARSKA PORĘBA – CHOJNIK – CIEPLICE ZDRÓJ – PRAGA – WROCŁAW

5 DNI – SZKLARSKA PORĘBA – CHOJNIK – CIEPLICE ZDRÓJ – PRAGA – WROCŁAW

Opis

DZIEŃ 1

Rano wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Szklarskiej Poręby. Miasto liczy ponad 6 000 mieszkańców i leży w województwie dolnośląskim. Jest to ośrodek turystyczny oraz sportowy. Pasmo Sudetów czyli Karkonosze to powód, dla którego piesze wycieczki i narciarskie trasy są tu tak popularne.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę w głąb miasta i jego uroków. Na początek wjazd wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę. Kolej jest całoroczna i znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Długość linii wynosi 2,758 km. W czasie jazdy można się zrelaksować i podziwiać czubki drzew, które wydają się być na wyciągnięcie ręki.

Następnym punktem programu jest Muzeum Mineralogiczne. Znajdują się tam minerały, skamieniałości, a nawet szkielety dinozaurów. Co ciekawe, przed muzeum znajdują się jako jedyne w Europie pozostałości Lasu Karbońskiego. Są to pnie drzew, które rosły ok. 300 milionów lat temu!

Ostatnim miejscem zwiedzania w planie dnia jest Wodospad Szklarski. Jest to drugi co do wielkości wodospad w Karkonoszach w polskiej części. Jego wysokość to 525 m n.p.m. Prowadzą do niego szlaki turystyczne. Przyroda dookoła jest piękna i czysta.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu grupa skieruje się do Chojnika. Jest to góra na wysokości 627 m n.p.m., na której szczycie znajduje się zamek. Dookoła rośnie iglasty las. Widoki i atmosfera są niczym z filmu.

Z miejscem wiąże się pewna mroczna legenda. Otóż księżniczka Kunegunda, która zamieszkiwała zamek pragnęła znaleźć męża idealnego. Ten, miał objechać na koniu zamek, co ze względu na stromą górę było bardzo trudne. Kiedy znalazł się rycerz, który wypełnił zadanie, księżniczka chciała go poślubić. On jednak odmówił ożenku, a ona z rozpaczy skoczyła w przepaść. Ponoć można spotkać tam ducha jednego ze śmiałków, który próbował zdobyć rękę księżniczki.

Przejazd do Jeleniej Góry i zwiedzanie kościoła św. Jana i Muzeum Przyrodniczego. Muzeum gromadzi bogate zbiory rzemiosła, sztuki, kolekcje etnograficzne i historyczne. Są to pamiątki historyczne z okolic tych terenów i dotyczące dawnych właścicieli. Dookoła jest park, po którym można się przejść po zwiedzaniu.

Następnie przewidywany jest czas wolny, a następnie obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu w planie jest przewidziana całodzienna wycieczka. Do wyboru jest zwiedzanie Pragi bądź wypad do Skalnego Miasta (Skały Teplickie).

Praga czyli stolica Czech. Droga od Szklarskiej Poręby do Pragi to ok. 150 km autokarem. Jest to miasto bardzo turystyczne, a jego zabytki widnieją na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przewodnik oprowadzi po najważniejszych punktach miasta takich jak Stare Miasto, Złota Uliczka czy Most Karola.

Skalne Miasto również znajduje się w Czechach i od Szklarskiej Poręby dzieli je ok. 90 km. Jest to wyjątkowe miejsce na skalę europejską. Obszar składa się ze stromych skał tworząc labirynt. Jest to część Gór Stołowych, które poprzez erozję zostały uformowane w ciekawe kształty. Jest to świetna lekcja geologii na łonie dzikiej natury.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Ostatniego dnia zapraszamy na wycieczkę do Wrocławia gdzie znajduje się Panorama Racławicka. Jest to oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Charakterystyczna Rotunda Panoramy Racławickiej eksponuje w środku obraz „Bitwa pod Racławicami”. Walka została stoczona w 1794 r. i zakończyła się zwycięstwem polskich wojsk nad rosyjskimi. Dzieło wpisane jest jako zabytek i cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Wrocław.

Wyjazd z dalszą drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 820zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, usługa pilota – 5 dni, przewodników w Szklarskiej Porębie i Pradze, bilety wstępu: wjazd i zjazd na Szrenicę, Muzeum Mineralogiczne, Karkonoski
Park Narodowy, zamek Chojnik, Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, Panorama Racławicka, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl