Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
5 DNI – WROCŁAW – KARPACZ – PRAGA – SZKLARSKA PORĘBA

5 DNI – WROCŁAW – KARPACZ – PRAGA – SZKLARSKA PORĘBA

Opis

PLAN WYCIECZKI

DZIEŃ 1

Po przyjeździe do Wrocławia, zapraszamy na zwiedzanie najważniejszych punktów w mieście. Stare Miasto stanowi najstarszą część miasta. Centralny punkt gdzie wokół można spotkać wielu turystów to plac targowy. Dookoła znajduje się wiele pięknych kamieniczek oraz ratusz. Budynek ratusza wybudowany jest w stylu późnogotyckim. Pięknie się prezentuje szczególnie przy wieczornym oświetleniu. W jego piwnicach znajduje się lokal gastronomiczny, który jest jednym z najstarszych takich obiektów w Europie!

Ostatnim punktem zwiedzania jest Panorama Racławicka. Tam, znajduje się obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami. W 1794 roku Generał Tadeusz Kościuszko pokonał wojska rosyjskie podczas insurekcji kościuszkowskiej.

Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zaplanowana jest całodzienna wycieczka po Karkonoskim Parku Narodowym.

Znajduje się tu Świątynia Wang czyli kościół ewangelicki przeniesiony z Norwegii w 1842 roku. Ciekawostką jest, że budowla została skonstruowana bez użycia gwoździ. Wewnątrz jest sporo ciekawych elementów. Obiekt cieszy się popularnością wśród turystów.

Dawny dworzec kolejowy to obecnie Muzeum Zabawek w Karpaczu. Kolekcję zawdzięcza się przede wszystkim Henrykowi Tomaszewskiemu, który założył Wrocławski Teatr Pantomimy. To nietypowe muzeum, które przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

Aby poczuć się naprawdę jak w górach, grupa wjedzie kolejką linową na szczyt Kopa (1377 m n.p.m.). Wjazd trwa ok. 7 minut. Dookoła jest sporo szlaków turystycznych, dzięki czemu spacerem można dostać się do Sowiej Doliny. W średniowieczu można było tu znaleźć poszukiwaczy złota, ponieważ wydobywano na tym terenie kamienie szlachetne.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Trzeciego dnia grupę czaka wycieczka do Pragi. Na początku przewodnik pokaże grupie praską dzielnicę Hradczany. Położona jest na prawym brzegu rzeki Wełtawy. To właśnie tam znajduje się np. znana Złota Uliczka. Na lewym brzegu Wełtawy znajduje się natomiast dzielnica Mała Strona. Jest tu wiele pięknych budynków przedstawiających niemal wszystkie style architektoniczne.

Spacer nie może się obejść bez zobaczenia Mostu Karola. Wybudowany jest z kamienia i łączy jedne z najsłynniejszych dzielnic Pragi. Centrum zakupowym w Pradze jest natomiast dzielnica Stare Miasto. Ostatnim punktem zwiedzania jest Plac Wacława znajdujący się w części Nowe Miasto. Plac jest częścią ważnych wydarzeń historycznych Pragi, ale również to miejsce gdzie dookoła tętni życie towarzyskie.

Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu w planie jest całodzienna wycieczka do Szklarskiej Poręby. Znajduje się tam Muzeum Mineralogiczne, gdzie można podziwiać skamieniałości sprzed 570 milionów lat. Znajdują się tam również szkielety dinozaurów. Następnie, odbędzie się spacer nad Wodospad Szklarski. Leży on na wysokości 525 m n.p.m. Wodospad był opisywany oraz przedstawiany na obrazach już w średniowieczu.

Ostatnim miejscem do odwiedzenia w tym dniu jest góra Chojnik i zamek o tej samej nazwie wznoszący się na samym jej szczycie. Góra ma wysokość 627 m n.p.m. Pod południową stroną zamku jest strome urwisko, które prowadzi do Piekielnej Doliny. Z zamkiem wiążą się ciekawe legendy, a widoki zapierają dech w piersiach.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Ostatni dzień wycieczki przeznaczony jest głównie na sprawy organizacyjne związane z powrotem. Po śniadaniu grupa rusza w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od  830 zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje,  usługa pilota – 5 dni, przewodników w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Pradze, bilety wstępu: Panorama Racławicka, Muzeum Zabawek, Światynia Wang, wjazd i zjazd na Kopę, Muzeum Mineralogiczne, zamek Chojnik, Karkonoski Park Narodowy, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl