Jastrzębia Góra, Władysławowo, Półwysep Helski, Rewa.

Zapraszamy do nadmorskich miejscowości nad Morzem Bałtyckim leżących przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Półwysep Helski mierzy ok. 35 m długości. Obejmuje piękne plaże, lasy oraz morską roślinność. Wybudowano tu ścieżkę rowerową oraz mnóstwo szlaków pieszych.

Jest to też atrakcyjne miejsce dla sportów wodnych takich jak: rzeglarstwo, windsurfing oraz nurkowanie. Największą atrakcją Helu dla dzieci jest fokarium, gdzie można zobaczyć bawiące się foki oraz zaobserwować je w porze karmienia.

W czasie pobytu uczestnicy biorą udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych, ekologów, twórców ludowych. Grupa uczestniczy w warsztatach, z których większość odbywa się w terenie.

Przykładowe tematy:

  •  Ekosystem Bałtyku i Zatoki Puckiej
  • Zasoby wodny na Ziemi, stan środowiska wodnego
  • Walory przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego
  •  Co znajdziemy na plaży?
  • Brzegi morskie – zasady ich ochrony
  • Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego (bioróżnorodność Bałtyku)
  • Zajęcia w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu – bałtyckie foki, morświny, ptaki nadmorskie, tajemnice bursztynu, ryby Bałtyku. Podczas zajęć dzieci oglądają filmy, eksponaty, monitorują plażę na Cyplu Helskim itp.

Noclegi z wyżywieniem proponujemy w ośrodkach wypoczynkowych. Pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami. Na miejscu stołówka, świetlica, duży teren przy ośrodku, miejsce na ognisko oraz kadra, która prowadzi zajęcia.

Cena od 139 zł /dzień/os.

Cena obejmuje: nocleg z wyżywieniem, ognisko z kiełbaskami, zajęcia programowe, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

(cena ostateczna zależy od ilości noclegów, uczestników oraz od ilości świadczeń)