Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
GDAŃSK I WYSPA SOBIESZEWSKA  – KRAINA ORNITOLOGÓW (5h)

GDAŃSK I WYSPA SOBIESZEWSKA – KRAINA ORNITOLOGÓW (5h)

Opis

Jak rozpoznać ptaki wybrzeża? – biologia, ekologia, metody obrączkowania, obszary NATURA 2000. 

Program tej wycieczki jest skierowany dla tych, którzy pragną połączyć zwiedzanie historycznego Gdańska z doświadczeniem krajoznawczym i przyrodniczym. Oferta zawiera w sobie spacer po najważniejszych punktach w Gdańsku oraz zwiedzanie Instytutu Ornitologicznego na Wyspie Sobieszewskiej.

Wycieczka rozpocznie się od spaceru po Gdańsku według najważniejszych punktów turystycznych. Główne Miasto rozpoczyna trasa zwana Drogą Królewską. To tutaj zaczyna się ul. Długa, wzdłuż  której można podziwiać piękne kamieniczki i poczuć historyczną atmosferę miasta. Po prawej stronie stoi Dom Uphagena gdzie przed laty mieszkała rodzina mieszczańska. Jest to jedyna taka kamienica w Gdańsku, której wnętrza zostały zrekonstruowane z możliwością zwiedzania. Stąd widać już Ratusz Głównego Miasta. Znajduje się pomiędzy ul. Długą, a Długim Targiem. Jego architektura harmonijnie współgra z otoczeniem. Pod względem wysokości jest drugim budynkiem Głównego Miasta dlatego stanowi istotną część krajobrazu Gdańska. Od tego miejsca zaczyna się Długi Targ, który przypomina rynek. Tam wznosi się Dwór Artusa gdzie młodzież pozna legendę o królu Arturze.

Na przeciwko stoi jeden z symboli Gdańska, Fontanna Neptuna. Z tego miejsca grupa uda się na Długie Pobrzeże. Widok z tego miejsca jest naprawdę przepiękny. Rzeka Motława mieni się w słońcu i można podziwiać nowo powstałe kamieniczki. Jest tu wielu turystów i fotografów uwieczniających gdańską panoramę. Idąc Długim Pobrzeżem po lewej stronie ukaże się Żuraw. Jest to dawny dźwig portowy z XV wieku, kolejny symbol miasta, który widnieje na wielu pocztówkach. Jest związany z morskim charakterem miasta Gdańska i przypomina o dawnym porcie. Następnie przewodnik zaprowadzi grupę na ul. Mariacką. To przepiękna uliczka z imponującymi wystawami z bursztynu. Jest to idealna okazja na zakup pamiątek, których wybór jest tu bardzo duży. Z tego miejsca widać Bazylikę Mariacką, największą ceglaną świątynię w Europie.

Po poznaniu Gdańska zapraszamy naszą grupę na Wyspę Sobieszewską. Jest to dzielnica Gdańska, która znajduje się kilkanaście kilometrów od centrum. Otoczona jest wodami: Zatoką Gdańską, Wisłą Śmiałą i Martwą. Przewodnik zaprowadzi grupę do Instytutu Ornitologicznego gdzie odbędzie się lekcja o życiu ptactwa. Młodzież zapozna się z wiadomościami na temat ekologii, różnorodności, liczebności i wędrówek różnych gatunków ptaków żyjących przy Wybrzeżu Bałtyckim. Następnie przewodnik uda się z grupą na spacer po rezerwacie przyrody, który nazywa się „Ptasi Raj”. Jest to niezwykle malownicza ścieżka wśród drzew i można tu zaobserwować wiele gatunków ptaków. Przewodnik opowie o najważniejszych elementach flory i fauny związanych z rezerwatem. Zapraszamy do zabrania ze sobą lornetki i bliższej obserwacji pięknej przyrody. Po opuszczeniu rezerwatu, wycieczka uda się w drogę powrotną.

W cenie

Cena wycieczki: od 40zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, zajęcia edukacyjne na Wyspie Sobieszewskiej

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl