GDAŃSK, SOPOT I CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (do 8h)

GDAŃSK, SOPOT I CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (do 8h)

Opis

Eksperymentuj! Poznaj tajniki  przyrody w gdyńskim centrum nauki.

PROGRAM:

Ta propozycja zwiedzania jest wycieczką jednodniową dla dzieci i młodzieży. Jest połączeniem spaceru po historycznym Gdańsku, urokliwym Sopocie oraz wizycie w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Dzień rozpoczniemy od zobaczenia Głównego Miasta w Gdańsku. Ta niewątpliwie reprezentacyjna część miasta rozpoczyna się od tak zwanej Drogi Królewskiej. Rozpoczyna ją ulica Długa, najprawdopodobniej najbardziej znana ulica w Gdańsku. Przewodnik pokaże Dom Uphagena, czyli miejsce zamieszkania rodziny mieszczańskiej z XVIII wieku. Idąc wzdłuż ulicy Długiej wycieczka dojdzie przed budynek Ratusza Głównego Miasta. Ratusz mierzy 83,45 m i jest budowlą w stylu gotycko-renesansowym. Na wieży jest usytuowany 37-dzwonowy carillon.

Mijając ratusz grupa znajdzie się na Długim Targu. Tam przewodnik opowie o Dworze Artusa, który niegdyś był miejscem spotkań kupców. Naprzeciwko stoi Fontanna Neptuna, jeden z bardziej charakterystycznych symboli Gdańska. Całkowita renowacja fontanny odbyła się w 2012 roku i od tego czasu stanowi okazałą atrakcję miasta. Po pokonaniu kilku kolejnych kroków, grupa dojdzie na Długie Pobrzeże. Jest to długi deptak wzdłuż rzeki Motławy. Kolejnym istotnym punktem jest Żuraw Gdański czyli dawny dźwig portowy z XV wieku. Następnie przewodnik zaprowadzi grupę na ul. Mariacką. Jest to wyjątkowo urokliwa uliczka, na której można zobaczyć bardzo dużo galerii z bursztynem. Wystawy z elegancką biżuterią zapierają dech w piersiach i trudno się powstrzymać żeby czegoś nie kupić. Z tego miejsca widać Bazylikę Mariacką, największą ceglaną świątynię w Europie, która również jest w planie zwiedzania.

Czas udać się do Oliwy, dzielnicy Gdańska graniczącej z Sopotem. W tym miejscu grupa dowie się o dawnym zakonie cystersów. Następnie grupa wysłucha koncertu organowego w Katedrze, który zachwyca turystów z całego świata. Koncert jest ciekawy ze względu na muzykę, ale również na ruchome elementy na organach. Po takich wrażeniach najlepiej zaczerpnąć świeżego powietrza i wspiąć się na Wzgórze Pachołek położone wśród wspaniałych Lasów Oliwskich.

Następnie grupa uda się do Sopotu, który jest niezbędnym punktem zwiedzania Pomorza. Sopot to nadmorski kurort, do którego od zawsze przyjeżdżało dużo turystów. Można odetchnąć tam morskim powietrzem i podziwiać przepiękne widoki morza, plaży i jachtów.

Ostatnim punktem programu jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Tam zdobywa się wiedzę poprzez zabawę. Interaktywne stacje idealnie współgrają z ciekawością świata jaką mają w sobie młodzi ludzie. Experyment jest źródłem wiedzy z różnych dziedzin, takich jak woda, zdrowie, człowiek bądź energia. Experyment stale współpracuje z nauczycielami i szerzy ofertę w swoim centrum dzięki czemu jest tak bardzo atrakcyjny. Młodzież może samodzielnie przeprowadzić eksperymenty poznając prawa fizyki i przyrody.

Powrót do domu przewidziany jest w godzinach wieczornych.

W cenie

Cena wycieczki: od 63 zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę przewodnika, bilety wstępu: koncert organowy, molo w Sopocie, Centrum Nauki Eksperyment

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl