Odkryj w sobie prawdziwego ducha morskiej podróży! Wejdź na pokład wielkiego statku (poniedziałki i piątki).

PLAN WYCIECZKI

Jest to wycieczka jednodniowa skierowana do dzieci i młodzieży. Ta propozycja łączy w sobie zwiedzanie Gdańska i Sopotu oraz dodatkową atrakcję w postaci wejście na pokład dużego promu Stena Line w Gdyni. Dzięki temu grupa zobaczy całe Trójmiasto i zapozna się z morskim światem Pomorza.

Program rozpoczyna się od spaceru po Gdańsku. W pierwszej kolejności jest Główne Miasto. Ta część Gdańska rozpoczyna tak zwana Droga Królewska. Rozpoczyna ona główną trasę turystyczną. Wzdłuż niej usytuowane są najważniejsze punkty zwiedzania i miejsca turystyczne. Na początku Drogi Królewskiej usytuowane jest Muzeum Bursztynu. Można podziwiać tam przepiękną biżuterię oraz poznać czym właściwie jest bursztyn. Pierwszą ulicą, od której zacznie się spacer jest ul. Długa. W przeszłości ciągnęła się po niej linia tramwajowa, po której dzisiaj nie ma śladu.

Następnym wartym uwagi miejscem jest Dom Uphagena. Przewodnik opowie kim był Uphagen i czym się zajmował. 200 metrów dalej znajduje się Ratusz Głównego Miasta. Od tego miejsca zaczyna się Długi Targ, który przypomina rynek. Tam wznosi się Dwór Artusa gdzie młodzież pozna legendę o królu Arturze. Naprzeciwko stoi jeden z symboli Gdańska, Fontanna Neptuna. Stąd już tylko kilka kroków dzieli od Długiego Pobrzeża. Jest to piękny deptak wzdłuż rzeki Motławy.

Kolejnym istotnym punktem jest Żuraw Gdański czyli dawny dźwig portowy z XV wieku. Skręcając w lewo oczom ukaże się piękna uliczka Mariacka. Najbardziej słynie z dużej ilości salonów bursztynowych i zapierających dech w piersiach wystaw. Z tego miejsca nie da się nie zauważyć największej ceglanej świątyni w Europie czyli Bazyliki Mariackiej.

Czas udać się do Oliwy, dzielnicy Gdańska graniczącej z Sopotem. W tym miejscu grupa dowie się o dawnym zakonie cystersów. Następnie grupa wysłucha koncertu organowego w Katedrze, który zachwyca turystów z całego świata. Spektakl jest ciekawy ze względu na muzykę, ale również na ruchome elementy na organach. Po takich wrażeniach najlepiej zaczerpnąć świeżego powietrza i wspiąć się na Wzgórze Pachołek położone wśród wspaniałych Lasów Oliwskich.

Z tego miejsca w niedalekiej odległości znajduje się Sopot. Turystyczne miasteczko jest warte odwiedzenia o każdej porze roku. Bliskość morza sprawia, że można tam zapragnąć zamieszkać. Młodzież na pewno będzie zadowolona ze spaceru po molo i widokiem na piękną marinę.

Na koniec przejazd do Gdyni i zwiedzanie potężnego promu Stena Line. To jednostka imponujących rozmiarów z bogatą siatką połączeń rejsowych. Przewodnik pokaże wielki słoneczny pokład, bary, restauracje, SPA, kabiny, miejsca występów artystów i inne atrakcje. Widok z pokładu również długo zostanie w pamięci ponieważ jest naprawdę imponujący. Młodzież będzie mogła odkryć w sobie prawdziwego ducha morskiej podróży!

Cena wycieczki: od 43zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: :  usługę przewodnika, bilety wstępu: Bazylika Mariacka, koncert organowy, molo w Sopocie, prom, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)