Zwiedzanie Gdańska według wieku dzieci i organizacja ogniska w okolicach Trójmiasta

PLAN WYCIECZKI

Poniższa oferta jest skierowana do grupy, która chce poznać miasto Gdańsk z najważniejszymi zabytkami, ale ma również ochotę na integrację przy ognisku. Jest to doskonała oferta dla młodzieży ponieważ łączy ze sobą część edukacyjną z wesołą frajdą przy ognisku.

Zwiedzanie rozpocznie się od spaceru po centralnych punktach miasta. Na początku grupa zobaczy Główne Miasto. Ta dostojna i historyczna część miasta rozpoczyna się od Drogi Królewskiej po której niegdyś stąpali królowie. Najpierw młodzież pozna ulicę Długą, która jest najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta. To tam mieszkali najzamożniejsi mieszkańcy i odbywały się huczne obchody świąt.

Po drodze znajduje się Dom Uphagena. Jest to piękna kamienica rodziny mieszczańskiej z XVIII wieku. Kilka kroków dalej po lewej stronie mieści się Ratusz Głównego Miasta. Można tam zobaczyć herb Gdańska, który wygląda nieco inaczej. Przewodnik opowie legendę, która wyjaśni tą zagadkę. Tuż za ratuszem znajduje się Długi Targ. Pełni on rolę rynku i stanowi przedłużenie ul. Długiej. Znajduje się tam Dwór Artusa, który dawniej był miejscem spotkań kupców.

Dalszym punktem zwiedzania będzie Długie Pobrzeże. Jest to deptak wzdłuż rzeki Motławy. Można tu podziwiać turystyczne stateczki oraz wystawy z bursztynami. W środkowej części deptaka znajduje się Brama Żuraw. Jest to imponujących wielkości, najstarszy zachowany dźwig portowy ze średniowiecznej Europy.

Następnie grupa uda się na ul. Mariacką, która przez wielu jest uważana za najbardziej urokliwą w Gdańsku. Zachwycające kamieniczki i romantyczne oświetlenie nadają temu miejscu niesamowity klimat. Z tego miejsca już tylko krok dzieli od Bazyliki Mariackiej. Jako ceglana świątynia zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem wielkości.

Na koniec zapraszamy na wspólny odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami. Wycieczka uda się do miejsca, gdzie będzie można upiec kiełbaski i odpocząć wśród zieleni otaczających drzew. Zawsze dbamy o to, żeby biesiada odbyła się w niedalekiej odległości od Gdańska, tak aby podróż po zwiedzaniu nie trwała zbyt długo.

 

 

Cena wycieczki: od 19 zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, realizację programu, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)