PROGRAM: 

 

1 dzień

Przejazd z 1 noclegiem tranzytowym w Serbii/Węgrzech.

2 dzień

Przejazd do hotelu w okolicach Tesalonik. Zakwaterowanie obiadokolacja.

3 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Meteorów, wiszących klasztorów. Niesamowite dzieła sztuki, klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie religijne, mnisi udostępnili je dla zwiedzających. Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do greckiej tawerny na obiad dla chętnych w cenie ok. 10€.Po drodze do Arachowej zwiedzanie Termopil i muzeum, miejsca symbolu walki króla Sparty Leonidasa z Persami. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Arachowej lub Delfach.

4 dzień

Śniadanie   zwiedzanie Delf i świątyni Apolla. Wyjazd z Delf. Przejazd do Aten, zakwaterowanie i obiadokolacji. Dla chętnych (25€) wyjście na „Wieczór grecki”.

5 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Akropolu, Pnyksu –  na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków ( przy którym modlił się Papież Jan Paweł II),  Muzeum Akropolu, Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach,  Ermou – sercu Aten. Przejazd do Loutrak, zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień

Śniadanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę po Argolidzie.. Przyjazd do Epidawrosu, zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego, Myken, starożytnego miasta i grobu Agamemnona, zwiedzanie Nafpio, pierwszej stolicy Grecji. Zwiedzanie winnic Nemea z degustacją i możliwością zakupu wina. Powrót do Loutrak i obiadokolacja .

7 – 8 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Polski z 1 noclegiem tranzytowym na terenie Serbii/Węgier.

Cena: od 1289 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:

– 5 noclegów w hotelach w Grecji ze śniadaniem i obiadokolacją,  pokoje 2 -osobowe

– 2 noclegi tranzytowe w Serbii ze śniadaniem i obiadokolacją

– polskojęzycznego przewodnika w zwiedzanych obiektach

– opiekę pilota

– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

– zwiedzanie wg programu

Cena nie zawiera: transportu, biletów wstępu do odwiedzanych obiektów: Meteory dwa klasztory, Delfy, Akropol, Mykeny, Epidawros – 62€, dodatkowych atrakcji wymienionych w programie (obiad w greckiej tawernie, wieczór grecki).