Program ten oferuje zorganizowanym grupom oraz pielgrzymom fascynującą podróż po religijnych szlakach Ziemi Świętej, która łączy autentyczne poznanie z wartościami kulturowymi, duchowymi oraz społecznymi Izraela, jak również zachęca do tworzenia więzów religijnych i wspólnotowych.

Program zawiera: wycieczkę do rodzinnego miasta Chrystusa –Nazaretu, zwiedzanie Starego Miasta i jego uliczek, po których chodził Jezus, mszę świętą w Bazylice Zwiastowania Pańskiego;rejs wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego; wizyty i spotkania modlitewne w najważniejszych dla chrześcijaństwa miejscowościach: Kafarnaum, które było centrum działalności Chrystusa w Galilei, sanktuariach Tabgi, czy Kanie Galilejskiej – miejscu pierwszego cudu Chrystusa; wizytę w Bazylice Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor, kąpiel w Morzu Martwym, które jest najniżej położonym obszarem na świecie, znanym ze swoich unikalnych właściwości leczniczych; wycieczkę do Betlejem i Jerozolimy, połączoną z przejściem Drogą Krzyżową na Starym Mieście oraz wizytą na tętniącym życiem tradycyjnym targu, wycieczkę do wiosek druzyjskich na Wzgórzach Golan i wiele innych.
Podczas wszystkich wycieczek, uczestnicy programu ‘Iskra w Ziemi Świętej’ biorą czynny udział w fascynującym dialogu międzykulturowym i międzyreligijnym, który nie opiera się na stereotypach, ale na osobistych relacjach. Uczestnicy mają szansę doświadczyć autentycznych wartości – tolerancji religijnej, szacunku dla bliźniego, godnego traktowania mniejszości – oraz poznać interesujące idee społeczne i wychowawcze, które będą mogli zabrać z powrotem do środowisk, w których żyją i funkcjonują na co dzień.

 

Jeżeli chcecie wyruszyć w wyjątkową i fascynującą podróżą do Ziemi Świętej… –  program ‘Iskra w Ziemi Świętej jest dla Was!

 

1 dzień Spotkanie na lotnisku w Tel Awiwie i przejazd do hotelu. Wizyta w mieście Akka, zwiedzanie uliczek Starego Miasta oraz miejskich murów obronnych, położonych bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym. Rejs wzdłuż wybrzeża i kolacja przy świecach. 

2 dzień Wizyta w Hajfie, jednym z najpiękniejszych miast. Zwiedzanie Ogrodu Bahajów i Klasztoru Stella Maris, znanego jako ‘Gwiazda Morza’. Punkt widokowy na zatokę oraz północne ziemie Izraela.

3 dzień Podróż do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz msza święta dla członków grupy. Wycieczka do źródła Maryi oraz spacer uliczkami Starego Miasta i kolorowego targu. Wizyta na ‘Górze Strącenia’, na której wydarzył się jeden z cudów Chrystusa. Punkt widokowy na podnóże góry. Przejazd do Kany Galilejskiej i wizyta w Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa, w którym odbędzie się modlitwa oraz msza.

4 dzień Podróż do Galilei i na Wzgórza Golan. Zwiedzimy Genezaret, czyli Jezioro Galilejskie, które będziemy podziwiać z góry. Zwiedzimy Kafarnaum i  Tabghę, gdzie odwiedzimy Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św.  Piotra. Zwiedzanie będziemy kontynuować w Kacrin, znanym jako ‘miasto wina oraz wody’, w którym obejrzymy miejscowe winiarnie i spróbujemy słynnego lokalnego wina, wyrabianego z najwyższej jakości winogron.

5 dzień Zwiedzimy Betlejem. Weźmiemy udział w modlitwie i mszy w Bazylice Narodzenia Pańskiego. Spotkamy się z mieszkańcami miasta, którzy opowiedzą o zmianach, jakie zaszły w ciągu ostatnich lat. Zwiedzimy Klasztor św. Jerzego zawieszony na stromej skale urwiska Wadi Kelt w Nabi Musa, Pole Pasterzy.

6 dzień W Jerozolimie zwiedzimy uliczki Starego Miasta oraz wielobarwny targ. Przejdziemy drogą Jezusa, Drogą Krzyżową (Via Dolorosa). Zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego w miejscu ukrzyżowania Chrystusa w ostatniej drodze… Zwiedzimy miejsca historyczne Jerozolimy, m.in. cerkwię św. Marii Magdaleny na Wzgórzu Oliwnym, Wieczernik, Yad Vashem.

7 dzień Rano zwiedzimy grób Króla Dawida oraz Dzielnicę Żydowską i Ścianę Płaczu na Starym Mieście, która stanowi najświętsze miejsce dla narodu żydowskiego. Zapoznamy się ze złożonością życia w Jerozolimie i zwiedzimy Morze Martwe, czyli najniżej położony obszar na świecie, w którym będziemy mogli odpocząć, napawać się spokojem i cieszyć wyjątkowymi właściwościami błota i minerałów. Wiadomo, że posiadają one właściwości lecznicze, które pomagają ludziom z całego świata. I jeszcze niespodzianka…

8 dzień Czas wolny na kupno pamiątek, ostatnie zakupy na mieście, przygotowanie na powrót do domu i przejazd na lotnisko.

Cena: od 2760 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:

– 7 noclegów w wysokiej klasy hotelach wraz ze śniadaniami i obiadokolacjami (8 dni w Ziemi Świętej)

– opiekę polskojęzycznego pilota – przewodnika

– przejazdy klimatyzowanym autobusem w Izraelu

– bilety wstępu do odwiedzanych miejsc, rejs po Morzu Śródziemnym

– podarunek dla każdego uczestnika

– ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

– przelotu do Tel Awiw i z powrotem do Polski*

* możliwość zorganizowania przelotu oraz transportu do i z lotniska dla grupy, cena zależy od wybranego lotniska oraz terminu wycieczki