Dzień 1
Spotkanie z grupą na Ben Gurion International Airport. Przyjazd do pensjonatu – zakwaterowanie. Powitalna kolacja.
Otwarcie seminarium – dyskusja, sprecyzowanie oczekiwań. Wykład na temat „Izraela Dzisiaj”. Wyjście do pubu  i zaznajomienie się z życiem nocnym.
Dzień 2
Śniadanie. Dyskusja na temat zarządzania konfliktami. Wycieczka z przewodnikiem i zwiedzanie północnej części Izraela – Tyberiada, Wzgórza Golan, Morze Galilejskie z jego kościołami. Piknik na łonie natury. Obserwacja i dyskusja dotycząca granic Izraela. Warsztaty gotowania. Obiad. Wieczorek towarzyski.
Dzień 3
Śniadanie. Wizyta w Jerozolimie – mieście trzech religii – Judaizmu, Chrześcijaństwa i Islamu (wycieczka z pilotem).
Lunch. W planie – Stare Miasto, Ściana Płaczu i jego tunele, kościoły, targ. Obiad. Jerozolima nocą ….
Dzień 4
Śniadanie. Izraelskie Mniejszości – wizyta w wioskach druzów Beit Jann i Pkii. Zwiedzanie oraz spotkanie z miejscową ludnością. Warsztaty gotowania i obiad na miejscu. Wizyta w Świętych Miejscach Druzów i spotkanie ze społecznością młodych liderów tej grupy etnicznej. Kolacja i wieczór towarzyski.
Dzień 5
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Akko – mieszane miasto Żydów i Arabów. Dyskusja na temat kultury judaizmu, islamu i chrześcijaństwa w Izraelu. Stary Rynek i żeglowanie na Morzu Śródziemnym (w zależności od pogody). Wizyta w Hajfie – wizyta w kościele, ogrody bahaickie, ogólnie spojrzenie na miasto. Kolacja i wieczór towarzyski.
Dzień 6
Śniadanie. Wycieczka nad  Morze Martwe i objaśnienia dot. regionu – najniższego  punktu na Ziemi.
Wizyta w klasztorze. Wizyta w specjalnym zakładzie kosmetycznym. Czas wolny nad morzem. Kolacja.
Dzień 7
Śniadanie. Wizyta w Nazarecie – Kościół Zwiastowania. Wycieczka z pilotem po mieście – odwiedzenie punktów widokowych. Lunch.  Wycieczka z pilotem z objaśnianiem na temat Kibucu i życiu jego społeczności. Końcowa impreza i spotkanie towarzyskie. Transport do międzynarodowego lotniska Ben Gurion. Wylot do Polski.
Cena zawiera:
– 6 noclegów w  sprawdzonych hotelach 2** wraz z pełnym wyżywieniem (3 x dzień)
– opiekę angielskojęzycznego pilota – przewodnika
– przejazdy  autobusem w Izraelu wg programu
– bilety wstępu do odwiedzanych miejsc
– podarunek dla każdego uczestnika
– ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera:
– przelotu do Ben Gurion International Airport i z powrotem do Polski*
* możliwość zorganizowania przelotu oraz transportu do i z lotniska dla grupy, cena zależy od wybranego lotniska oraz terminu wycieczki