PROGRAM:

Dzień 1: Przylot na lotnisko w Tel Awiw. Transfer do Nazaret/Tyberiady, obiadokolacja i nocleg w Nazaret/Tyberiadzie.

 

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do doliny Tabgha, gdzie odwiedzimy Kościół Prymatu Św. Piotra zbudowany w czasach rzymskich kiedy Jezus pojawił się uczniom już po Zmartwychwstaniu I  przekazał Św. Piotrowi prymat nad Kościołem Świętym. Będziemy również wKościele Rozmnożenia Chleba i Ryb – miejscu, w którym Jezus nakarmił 5 000 mężczyzn. Zobaczymy Górę Błogosławieństw, gdzie Jezus otrzymał 8 błogosławieństw, które dla chrześcijan są drogowskazami prowadzącymi do nieba. W Kafarnaum odwiedzimyDom Świętego Piotra oraz ruiny synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Chrystusa w mieście oraz jego mowę eucharystyczną. Następnie przepłyniemy statkiem jezioro Genezaret. Rybny lunch. Czas wolny na kąpiel w jeziorze i odpoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg

 

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Jezusa. Pary małżeńskie będą mogły odnowić tutaj swoje przysięgi małżeńskie. Później udamy się do Nazaret – miejsca Zwiastowania Archanioła Gabriela. OdwiedzimyBazylikę Zwiastowania Pańskiego wraz z Grotą Zwiastowania oraz Kościół Świętego Józefa. Według tradycji chrześcijańskiej sięgającej średniowiecza w miejscu tym znajdować się miałwarsztat ciesielski męża Maryi. Prawdopodobnie do warsztatu przylegał dom w którym wychowywał się i dojrzewał Jezus Chrystus. Przejazd do stóp Góry Tabor, gdzie taksówkami dotrzemy na szczyt doBazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp masywu górskiego Karmel – nawiedzenie Bazylii Matki Bożej Szkaplerznej oraz groty proroka Eliasza. Czas wolny na odpoczynek na plaży Morza Śródziemnego. Powrót na obiadokolacje i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 4: Po śniadaniu przejedziemy do Jerycha – miasta uważanego za najstarsze na świecie. Dla chętnych będzie możliwość zakupu produktów z Morza Martwego, znanych ze swoich właściwości leczniczych. Zobaczymy również sykomorę – drzewo na które wspiął się Zaheusz –  żeby zobaczyć Chrystusa, a także zatrzymamy się na Górze Kuszenia. Lunch, po którym udamy się do miejsca w którym pasterze otrzymali dobrą nowinę o narodzinach Jezusa w Betlejem. Odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego oraz Grotę Narodzenia Chrystusa. Potem czeka nas wizyta w Bazylice Świętego Piotra. Zobaczymy również Grotę Św. Józefa, w której Św. Józef oczekiwał narodzin Dzieciątka Jezus obokGroty Św. Jerome. Na koniec udamy się do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o poczęcie dziecka. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

 

Dzień 5: Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Zobaczymy Sanktuarium Wniebowstąpienia – miejsce, gdzie Jezus wstąpił do nieba. Następnie odwiedzimy  klasztor Karmelitów Bosych – Pater Noster. Tutaj znajduje się grota, gdzie Jezus nauczał swoich uczniów modlitwy  „Ojcze nasz”. W jaskini tej odbył się również Pierwszy Sobór Jerozolimski z udziałem św. Pawła. Tutaj apostołowie postanowili, że Dobra Nowina będzie głoszona wszystkim narodom. Kolejno udamy się do kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał), znajdującej  się na starożytnej rzymskiej drodze, którą Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjechał do Jerozolimy na osiołku. Tutaj Chrystus zapłakał nad Jerozolimą – miastem, które nie poznało swego czasu nawiedzenia. Schodząc w Dolinę Jozafata, gdzie według wizji Ezechiela dokona się  Zmartwychwstanie, będziemy mogli podziwiać cmentarz żydowski. Dojdziemy do Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc zBazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. Wejdziemy do Groty Pojmania, w której Pan Jezus został zdradzony pocałunkiem Judasza.

Dalsze zwiedzanie starego miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Lwiej Bramy. Udamy się nad Sadzawkę Betesda (Owczą) i do Kościoła Św. Anny, miejsce narodzin Najświętszej Maryi Panny. Stamtąd udamy się do Kościoła Biczowania i miejsca skazania na śmierć Pana Jezusa, gdzie rozpoczyna się Via Dolorosa – Droga Krzyżowa. Wzdłuż dalszych  stacji Drogi Krzyżowej udamy się do Bazyliki Grobu Świętego. Na Golgocie odwiedzimy stację XII – Śmierć na Krzyżu. Odwiedzimy Bazylikę Bożego Grobu, gdzie dotkniemy marmurowych płyt pustego grobu Jezusa. Czas wolny. Następnie udamy się do najświętszego miejsca judaizmu – tzw. Ściany Płaczu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 6: Śniadanie, po którym udamy się na wycieczkę do Tel Awiw – Jafa. Odwiedzimy starożytny port w Jafie, którego nazwa wywodzi się prawdopodobnie z mitologii greckiej. Historia portu datowana jest na blisko 4 tysiące lat. W całej historii był on odwiedzany przez faraonów,  Aleksandra Macedońskiego i rzymskich cesarzy. Według Dziejów Apostolskich  miasto Jafa odwiedził również Święty Piotr. Klimat miasta portowego i rybackiego został zachowany do dzisiaj wraz z lokalnymi, śródziemnomorskimi, pięknymi plażami. Czas wolny. Wracając, odwiedzimy nowoczesną część Tel – Awiw – spacer brzegiem morza. Powrót na obiadokolacje  i odpoczynek.

 

Dzień 7: Po śniadaniu przejedziemy nad Morze Martwe na plażę Kalia, która znana jest z obfitości leczniczego mułu. Powrót do Jerozolimy i wizyta w Nowej Jerozolimie. Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy Ein Karem (Zachodnia Jerozolima). Zgodnie z chrześcijańską tradycją w Ein Karem mieli mieszkać Św. Zahariasz wraz z żoną Św. Elżbietą. To tutaj wskazuje się miejsce narodzin Św. Jana Chrzciciela. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 8: Śniadanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

 

Cena: od 1965 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:                                                                               

– 5 noclegów  w hotelu w Betlejem ze śniadaniem i obiadokolacją

– 2 noclegi w Tyberiadzie lub w Nazaret  ze śniadaniem i obiadokolacją

– Opieka polskiego pilota – przewodnika

– Opłaty za wejścia wg programu

– Transport nowoczesnym autobusem z klimatyzacją

– Zestaw powitalny

– 1 mała woda mineralna na osobę/dzień

– ubezpieczenie NNW i KL podczas wycieczki

 

Cena nie zawiera:

dodatków, napojów, napiwków

– noszenie bagażu w hotelach

– innych usług nie wymienionych powyżej

– 2 x lunch

– przelotu do Tel Awiw i z powrotem do Polski*

* możliwość zorganizowania przelotu oraz transportu do i z lotniska dla grupy, cena zależy od wybranego lotniska oraz terminu wycieczki

 

Cena grupowa:       

Od 20 osób –  od 2580 zł/os.

Od 25 osób – od 2380 zł/os.

Od 30 osób – od 2230 zł/os.

Od 35 osób – od 2120 zł/os.

Od 40 osób – od 2025 zł/os.

Od 45 osób – od 1965 zł/os.

Dzieci 0-2 lat – opłata za ubezpieczenie NNW i KL podczas wycieczki

Dzieci 2 -12 lat – zniżka 40 – 50% (wysokość zniżki zależy od liczebności całej grupy); dzieci śpią w pokoju z rodzicami/opiekunami