Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
KARTUZY, CHMIELNO, WIEŻYCA – PIĘKNO KASZUB

KARTUZY, CHMIELNO, WIEŻYCA – PIĘKNO KASZUB

Opis

Bądź bliżej natury i przetrzyj przyrodnicze szlaki Pojezierza Kaszubskiego

PLAN WYCIECZKI

Pierwszym punktem wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach i kościoła zakonu kartuzów. Muzeum składa się z siedmiu sal. W każdej z nich odkryjemy inne eksponaty związane z Kaszubami. Muzeum zawiera w sobie przede wszystkim pamiątki związane z życiem ludności kaszubskiej. Dowiemy się między innymi jakich używali narzędzi wykorzystywanych w rolnictwie oraz rybołówstwie, które były popularnymi zajęciami w tamtych czasach. Znajdziemy tam także wyroby garncarskie wykonane w ludowym stylu kaszubskim. Wiele eksponatów przedstawia przedmioty codziennego użytku oraz związane z kulturą kaszubską. Są to między innymi instrumenty muzyczne, kaszubskie nuty oraz stroje. Kaszubi mogą pochwalić się bogatą ilością tradycji i obrzędów.

Następnie zapraszamy naszych gości do Chmielna. W Chmielnie warto zajrzeć do pracowni ceramicznej rodziny Neclów. Pracownia działa nieprzerwanie od dziesięciu pokoleń co czyni ją naprawdę wyjątkową. Jej początki sięgają 1897 roku! Oprócz poznania historii tego miejsca, na turystów czekają warsztaty garncarskie i możliwość ulepienia własnego naczynia. Będzie oczywiście też możliwość zakupu tych unikatowych wyrobów.

Kolejno wycieczka zobaczy pomnik w Złotej Górze ku czci Partyzantów Kaszubskich. Następnym punktem jest miejscowość Wieżyca, a tam wejście na wieżę widokową. Z tego miejsca można podziwiać rozległą panoramę Kaszub, która stanowi mnogość jezior i lasów. Po zejściu z wieży, będzie czas wolny nad pobliskim jeziorem.

Powrót na miejsce zbiórki proponujemy przez Egiertowo i Babi Dół, kaszubskie wsie. Jeżeli starczy czasu, wycieczka może przejść przełomem Rzeki Raduni. Jest to obszar chroniony pełen roślinności i ze specyficznym mikroklimatem. Stanowi część rezerwatu krajobrazowego Pojezierza Kaszubskiego. Powrót na miejsce zbiórki.

W cenie

Cena: od 59 zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę przewodnika, bilety wstępu: Muzeum Kaszubskie, kościół Kartuzów, Muzeum Ceramiki Neclów, wieża w Wieżycy, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl