Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
KOŁOBRZEG – OGRODY HORTULUS

KOŁOBRZEG – OGRODY HORTULUS

Opis

Zwiedź krainę architekta krajobrazu i poznaj 1000 –letni Kołobrzeg.

PROGRAM:

Wycieczka rozpocznie się od przejazdu do ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Już sama nazwa brzmi intrygująco i rzeczywiście jest to niesamowite miejsce. Kompleks ogrodów znajduje się w miejscowości Dobrzyca w odległości 26 km od Kołobrzegu i 7 km od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to zespół przepięknej roślinności takiej jak kwiaty, krzewy, trawy, drzewa posadzone na obszarze 7,5 ha. Wszędzie panuje atmosfera wypoczynku i kontaktu z naturą. Zachwyt nad kolorową i bujną roślinnością nie ma w tym miejscu końca.

Grupa będzie mogła pobawić się w największym na świecie labiryncie grabowym o powierzchni 1 ha. Ściany mierzące 2 metry powodują, że naprawdę można się tam zgubić. Ten, kto zabłądzi będzie widoczny jedynie z wieży widokowej o wysokości 20 m. Kolejnym ciekawym miejscem jest kamienny krąg. Składa się z 17 kamieni ułożonych w stałych od siebie odległościach, o odpowiedniej budowie i wielkości aby wzmocnić ich energię. Moc ich działania zależy od wielu czynników i każdy odbiera oddziaływanie kręgu indywidualnie. Kolejnym fascynującym miejscem jest ogród 4 Pory Roku. Jest podzielony na 4 części, i w każdej panuje inny sezon. Po środku rośnie Drzewo Życia, które jest symbolem nieśmiertelności. Grupa dowie się również na czym polega horoskop celtycki w Ogrodzie Kalendarz Celtycki.

W dalszej części ogrodów oczom uczestników ukażą się angielskie rabaty bylinowe czyli kompozycje kwiatowe o urozmaiconej wysokości i pokroju. Kolejnym obiektem jest rozarium czyli ogród różany z parterami bukszpanowymi oraz ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe.

Następnie przewodnik poprowadzi do ogrodów Hortulus Ogrody Tematyczne. Są wśród nich klasyczne, takie jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, to znaczy: ziołowy,  warzywny oraz  ogrody barwy, zmysłu powonienia i dźwięku.  Na terenie ogrodów znajdują się również grota, jaskinia, platforma widokowa oraz liczne elementy małej architektury: mosty, pergole, trejaże, fontanny, rzeźby.

Kołobrzeg to kolejna miejscowość, którą zwiedzi grupa. Jest to polskie uzdrowisko o bogatej historii i atrakcyjnym wachlarzu usług dla turystów. To połączenie lekcji historii oraz miejsce wypoczynku na plaży. Podczas spaceru po tysiącletnim mieście przewodnik pokaże m.in. Katedrę Wniebowzięcia NMP, ratusz i basztę prochową. Nadmorski bulwar tętniący życiem to idealne miejsce na zakup pamiątek. Z tego miejsca można zobaczyć Pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz latarnię morską.

W cenie

Cena wycieczki: od 95zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, bilety wstępu: Hortulus Spectabilis, Hortulus Ogrody Tematyczne,  ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl